3. dubna 2006, klub 007 Strahov, Praha
Kdyby se dělala hitparáda kapel s nejpodivnějšim místem vzniku, The Yellow Press by určitě byli na jednom z čelních míst - vznikli v roce 2002 v jachtařském klubu v San Franciscu. Mohli by možná bodovat i v kategorii nejpodivnějších jmen jednotlivých členů. Bez debat ale The Yellow Press patří k tomu nejzábavnějšímu, co nabízí současná postpunková scéna. V pondělí 3. dubna se o jejich výjimečnosti můžete přesvědčit na vlastní uši v klubu 007 na Strahově při jejich druhé pražské zastávce.
Kytarista Jason Orlovich je fanda britských situačních komedií, basák a zpěvák Steven Chamberlain je bývalý námořník, bubeník Tim Wilson sbírá ptačí hnízda a o Sabastianu Trollovi naštěstí nevíme nic víc, než že hraje na klávesy a druhou kytaru. Dohromady tvoří sice trochu podivnou partičku, se kterou byste za normálních okolností možná nechtěli mít radši nic společného, ale při koncertě vás stejně dostanou na svojí stranu. Mají nadhled a vtip, dynamiku a tah, svůj zvuk a hlavně neopakovatelný autorský rukopis – jako důkaz může dobře posloužit jejich poslední deska Comfortable Curses, která vyšla v roce 2004 na Day After (mimochodem, masteroval jí Ondřej Ježek).
The Yellow Press dokáží udělat maximální dojem za použití minimálních prostředků. Nekomplikované přímočaré kytarové riffy, minimalistické elektro klávesy, nekompromisní bicí a hlavně nelidsky ohulená basa. Steven Chamberlain (ex-Torches To Rome) používá mikrofon hodně úsporně - zpívá, pokřikuje, huláká a řve lidem v publiku do tváří z bezprostřední blízkosti. Je to všechno strašně nahlas a je to veliká zábava. Kdyby vás náhodou napadlo, že si koncert The Yellow Press neužijete, nemějte strach – ten koncert si vás vychutná.
The Yellow Press
Ememvoodoopöká
Silver Rocket Více na old.czechcore.cz
|