Youtube
Underground harmony zine čeká na tvou kreativitu!
12.12.2006 08:58
 Nedávno uplynul rok od doby, kdy jsme realizovali náš první pokus přiblížit se multikulturní undergroundové pospolitosti. Tenkrát vyšlo první číslo fanzinu Underground harmony, jehož prostřednictvím jsme se snažili/-y dokázat, že kulturní rozmanitost v rámci undergroundového světa nemusí představovat problém a konfliktní prostředí, ale naopak může vést ke vzájemné spolupráci, komunikaci, pomoci a ideové jednotě v rámci záležitostí, které se týkají nás všech bez ohledu na odlišnosti jednotlivých UG (sub)kultur, které jsou často jen povrchními, nepodstatnými detaily. Pochopili/-y jsme totiž fakt, že ony odlišnosti jsou často pouze různé formy vyjádření podobných myšlenek, hodnot a pohledů na svět! Přišlo nám proto nelogické přiživovat nálady plné nevraživosti a předsudků, které často mezi stoupenci/-kyněmi jednotlivých subkultur panují a místo toho jsme se naučili/-y kulturní rozmanitost vnímat jako přirozený a v podstatě pozitivní jev. Naše činnost se tedy zaměřuje především na hledání a využívání toho, co máme společné na místo vyzdvihování nepodstatných odlišností a jejich zneužívání k vytváření konfliktní atmosféry páchnoucí netolerancí, nenávistí a předsudky. Na základě společných bobů se snažíme stavět pomyslné mosty, které jednotlivé (sub)kultury propojují a vytváří tak možnost rozšiřování obzorů či vzájemného obohacování jejich příslušníků/-ic a především umožňují funkčnost životaschopné pospolitosti a harmonické koexistence různých kulturních směrů.
   Důkazem toho, že to není nereálná utopie se nám snad alespoň částečně podařilo dokázat!
Od doby, kdy jsme se začali/-y hlouběji zabývat zmíněnou ideou multikulturní undergroundové pospolitosti, se nám podařilo vydat dvě čísla fanzinu Underground harmony v nákladu 1 000 kusů od každého čísla. Obsahově se obě čísla UH snažila dosáhnout co největší kulturní pestrosti, takže se v nich objevily příspěvky související s různými směry jako je hardcore punk, tekno, breakdance, S.H.A.R.P., hip hop, aggressive in line, graffiti, čajová kultura, tattoo, skateboarding, poezie, divadlo, dumpstering a také se v nich objevily příspěvky zaměřené na sociálně-politická témata a osobní postoje, které jsou podle nás neoddělitelnou součástí kultury jako takové. Čtenáři/-ky si tedy mohli/-y přečíst i zajímavé příspěvky tématicky zaměřené na oblast ekologie, feminismu, antikapitalismu, práv zvířat, antifašismu atd.
   Proč ti tohle všechno ale píšeme?? V první řadě proto abychom ti náš projekt Underground harmony zine přiblížili/-y a v druhé řadě proto abychom ti nabídli/-y možnost se podílet na jeho tvorbě. UH totiž není a ani by neměl být projektem nějaké „výjimečné undergroundové elity“ s patentem na pravdu a dokonalost, ale projektem „obyčejných“ lidí, kteří chtějí tvořit pro „obyčejné“ lidi. UH není projekt pro „vyvolené“, ale především pro ty co o něj mají zájem. Můžeš to být třeba právě ty, kdo se zapojí do jeho tvorby a zajistí tak pestrost jeho obsahu! Nezáleží na tom jaká (sub)kultura je tvou „krevní skupinou“ (samozřejmě pokud součástí té kultury není útlak!), ale na tom, zda máš potřebu být kreativní a dělit se o výsledky své kreativity s ostatními lidmi. Pokud onu potřebu máš, pak věř, že Underground harmony zine je tu od toho, aby tu potřebu uspokojil a naplnil. Už teď se moc těšíme na tvé výtvory, kterými mohou být například rozhovory, básně, politické úvahy, reportáže, recenze, polemiky, kresby, fotografie, ale také videa či hudba (součástí dalšího čísla totiž má být CD kompilace!)
   Snaha o dosažení rozmanitosti se však u Underground harmony netýká jen obsahové stránky, ale také formy provedení, tzn. grafiky! Po menší diskuzi v redakci UH jsme došli/-y k tomu, že bychom rádi/-y podpořili/-y záměr, od dalšího čísla uvést v praxi „experiment“ spočívající v tom, že se širší spektrum lidí nebude podílet jen na obsahové stránce, ale i na té grafické stránce našeho fanzinu. V praxi to tedy znamená, že grafiku UH nebude zpracovávat pouze jeden či dva lidé, ale bude se na ní podílet více lidí s různými schopnosti a individuálními pohledy na to jak by měla „ideální“ grafika vypadat. Těchto grafiků/-ček může být pět, šest a když na to přijde, tak klidně i deset! Kolik jich ve skutečnosti bude, záleží především na tom, kolik lidí bude ochotných přidat ruku k dílu. Opět platí, že to můžeš být právě ty, kdo se stane jedním nebo jednou z těch, kteří/-é budou UH vytvářet v kooperaci s ostatními. Nepožadujeme žádné extra schopnosti či znalosti v oblasti práce z grafikou, ale pouze chu? tvořit! Pokud tu chu? máš, tak kontaktuj redakci UH a povol uzdu své kreativitě a? i ostatní mají možnost ocenit tvé schopnosti a snahu nahradit pasivitu aktivitou….
                                               
Redakce Underground harmony
email: undergroundharmony@seznam.cz

Více na old.czechcore.cz
Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!

Del_F64.0 (Kernspinn Tour + 3 Acts)

16.10.2018
All booking...
 
AKCE
PEUR (ARG) + Bardlie Bardlin
PEUR (ARG) + Bardlie Bardlin 24.09.2018 - 24.09.2018 ( 20:00 - 22:00 )
Tábor - pivnice U Zlatého lva Více informací ...
Špína #7: Bad Breeding / Nesbitt's Inequality / At Bona Fide / True Fir
25.09.2018 ( 19:00 )
Praha Underdogs Více informací ...
THRASH NIGHTMARE FESTIVAL vol. 6 – WARM-UP PARTY
THRASH NIGHTMARE FESTIVAL vol. 6 – WARM-UP PARTY 27.09.2018 ( 19:00 )
Písek PÍ club Více informací ...
Drip of lies (Pl) + Limp Blitzkrieg (Pl)
Drip of lies (Pl) + Limp Blitzkrieg (Pl) 27.09.2018 ( 19:30 - 22:00 )
Praha Underdogs Více informací ...
Vzpurná Praha: Vole / Nusle Sound System / True Fir
Vzpurná Praha: Vole / Nusle Sound System / True Fir 28.09.2018 ( 19:30 )
Praha - Altenburg Více informací ...
Průmyslová Smrt (CZ) + Jack (Hun)
Průmyslová Smrt (CZ) + Jack (Hun) 28.09.2018 - 28.09.2018 ( 20:00 - 22:00 )
Brno Více informací ...
BALACLAVA + SAME RIVER TWICE + LOOSERS
BALACLAVA + SAME RIVER TWICE + LOOSERS 29.09.2018 ( 20:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
DIS-K47, Újezd - Hella, 22.9.18
23.09.2018 13:14, Siki


CONTROLLED EXISTENCE, Újezd - Hella, 22.9.18
23.09.2018 13:12, Siki


VOLE, Újezd - Hella, 22.9.18
23.09.2018 13:11, Siki


KRAOST, Újezd - Hella, 22.9.18
23.09.2018 13:10, Siki


SECT MARK, Plzeň - Pohoda, 2.9.18
03.09.2018 12:49, Siki


ĐORNATA, Plzeň - Pohoda, 2.9.18
03.09.2018 12:47, Siki


VZTEKLEC, Plzeň - Pohoda, 2.9.18
03.09.2018 12:45, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
BALACLAVA | rozhovor (535)
Křičím: "To jsem já." - Příběhy českého fanzinu od 80. let po současnost (481)
S.H.I.T. - What do you Stand for? (471)
THE WAR GOES ON - s/t (468)
I Am Pentagon – 265 (447)
O koncertech, který jste prošvihli (a.k.a. příště tu chybu nedělejte) (442)
INNOXIA CORPORA | Rozhovor (413)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Dad Brains – I´m old
PRŮMYSLOVÁ SMRT - ARMAGEDON E.P.
The Junk Food – Rather Go
INNOXIA CORPORA | Rozhovor
BALACLAVA | rozhovor
Summer Emotion
THE BAR STOOL PREACHERS – Trilogy
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2018 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.