Dne: 21.09.2016 20:30
Kde: České Budějovice Velbloud club & café
UPSILON ACRUX (San Diego, USA)
coby první akci čerstvé sezony tu máme jeden z kategorie tzv. splněných snů. souhvězdí UA poprvé vysvitlo ve vyprahlý californii v dávným minulým století roku 97 a už od samýho začátku s velice nekompromisním a extrémním náhledem na to jak hrát. počátky ve znamení free jazz improvizace se postupně přetransformovaly skrze experimenty s dvěma bubeníky ve zcela svébytnou a vybroušenou směs prog rocku, matiky a noise rocku zahalenou abstraktním odérem z krabí mlhoviny. samotní členové coby své hlavní vlivy uvádějí spolky jako Henry Cow, Magma, This Heat nebo King Crimson, nutno ovšem brát s rezervou, jde spíše o duchovní spřízněnce. kapely jako UA tu skutečně nehrají často, co vím tak cca 5 let zpátky hráli na creepku ve zvukově dost nevhodným prostoru. tentokrát budou ideální podmínky a navíc jediný koncert v čechách, takže si to nenechte ujít!!
https://newatlantisrecords.bandcamp.com/album/sun-square-dialect https://www.facebook.com/upsilonacrux/ https://www.youtube.com/watch?v=SJ25QnfHvI8
MADEBYTHEFIRE
nenápadná kapela z plzně, která už hraje snad i víc než deset let takový hezky nalámaný instrumentální prog-rock. takže žádnej zpěv, neustále se měnící libě znějící melodie, který ústí v pořádný šupec, to chceš. v budějcích už hooodně dlouho nebyli a my se těšíme!
https://madebythefire.bandcamp.com/releases https://www.youtube.com/watch?v=t8gA4XCsQwU
5 SECONDS TO LEAVE
bratři z jindřicháče, co drtí tíhou osudu struny a paličky. v poslední době o nich nebylo moc slyšet, měli budějcům ukázat co proto už na jaře, ale to nevyšlo, tak to kluci přijedou napravit tedka. říká se, že jsou ještě zlejší a hulákaj. takže bude dobře, my jsme zvědaví!
http://bandzone.cz/fivesecondstoleave https://www.youtube.com/watch?v=kLpL6rzm-PY
|