Youtube
10 let Hibakusha
28.11.2006 14:33
24. listopadu, Hard Cafe Karviná
  
„Happy brithday chuju, happy brithday chuju........,“. Takto zněl tenhle páteční slavnostní večer úplně první song v příjemně známými zaplněném karvinském klubu. Žádný chuj ovšem neslavil, to jen první vystupující Sheeva Yoga takto svojsky rozjela svou show, aby jí popřála oslavencům z nejmilejších. Ano orlovská grind-crust-core trojčlenka Hibakusha se vyhrála do věku deseti let. A nutno předem říct, že tato druhá část oslavy, kdy první proběhla o týden dříve v domácím prostředí „Hibačky“, v orlovském klubu Futra, byla nadmíru vydařená.
Vše odpálila zmíněná Sheeva Yoga, známé to trio ostravských chasníků, kteří se vyžívají v core šílenostech a úletech hraných s maximálním nasazením, kdy posluchače nesmí překvapit třeba ani náhlý skok ze zběsilosti do ska. Tenhle karvinský koncert byl určitě nejdelší, co jsem od Sheevy poslední dobou slyšel. A zdálo se mi, že taky skladby kapely jsou čím dál tím více propracované a taky o něco delší, než bývalo zvykem. „Pozor, pořád ale nemáme delší songy, než minutu čtyřicet,“ oponoval tomuto mému názoru po koncertě se smíchem kajtrák a zpěvák Fido.
Stejné, tedy tříčlenné a zároveň třizpívající, obsazení měli i Valaši Depresy Mouse. Ti nyní takto ve třech drhnou svůj noisově grindový námrd. Byl to jejich druhý letošní koncert, co jsem viděl a musím říct, že se mi líbili daleko více, než prvně. Poctivý, přesvědčivý nářez hrnutý s chutí a naplno a na rozdíl od mnoha jiných noise bordelů i poměrně čitelný a.. prostě dobrý! „Hele, je to jasné. S těmi třemi zpěvy se přiučili od Sheevy,“ sdělila mi pak se smíchem v davu pod pódiem jedna persona a my se pomalu mohli chystat na to, jak to za bicími umí rozbalit dáma.
„Bude už hrát něco normálního?“ ptal se mne o přestávce mezi kapelami kámoš Dudka, který nebyl příliš připraven na to, co vše ho tento večer čeká. „Jo, Veto mají být více do punku, takže si užiješ i více melodií,“ uklidňoval jsem jej, slyšíc o následující kapela spíše jen z doslechu.
No, melodií. Ano, Veto skutečně hráli více do punku, než předchozí vystupující. Ovšem do punku hodně hrubého, špinavého a drsného. A poměrně drsně zněly i vokály obou strunotepců. Tady se zastavím opět u zvuku, který byl ten večer fakt dobrý a pochvala tak patří panu Olafovi, který měl zvukařský pultík na povel.
Zpět k Veto. Co ještě dodat? Pokud hledáte opravdu uvěřitelnou punkově crustovou smrš?, která dokáže opravdu smést, zajděte si na jejich koncert a nechte se unášet.
Pak to přišlo! Pódium se zahalilo do tmy, tři postavy Hibakusha na sebe navlekly slavnostní úbory, ozval se úvod s jakéhosi dělnického proslovu a jelo se! Vše nejlepší kluci! Je na vás opravdu vidět, že nástroje spolu svíráte už deset let. A jestli se máme bavit o kapelách, které už přesně vědí, jak zkrotit své nástroje tak, aby i nářez měl smysl a zněl silně i brutálně zároveň, bavme se o jménu Hibakusha!
Parádní koncert, kde se hrály kousky nové, staré i covery a na pódiu se vystřídala i celá řada známých ze spřízněných kapel a projektů. Myslím, že tohle byla určitě jedna z nejhustějších tvrdých show, které Hard Cafe během letošního podzimu zažila a bude se na ní ještě dlouho vzpomínat.
Kluci navíc k deseti letům vydali moc pěkné triko 10 let undergroundu s motivem polského tatéra a přítele kapely Pawcia, stejně jako zbrusu nové CD s covery svých oblíbenců. Vše můžeš objednat třeba na stránkách kapely www.hibakusha.webz.cz.
Punk stále žije! Ne, tohle nemá být parafráze starého punkového hesla. O tomhle mne v pátek opět přesvědčil další z gratulantů, hraničtí Konfident. Už hodně dlouho jsem neviděl drsně hrající punkovou partu, která ovšem punk zároveň uměla podat bez všech zbytečných klišé a kudrlinek, které se mnohým punkerům do muziky vloudí, jen co trochu uberou a začnou zkoušet kokektovat s něčím, jako je melodie. Tohle byla valivá, silná a parádní punková jízda, samozřejmě také se stylovými odskoky k jiným stylům drsné muziky, která šlapala a bavila!
Ke konci oslav už někteří nedokáží udržet své emoce na uzdě a pod vlivem nejrůznějších alkoholů se někdy konce rozjedou do nevídaných obrátek. Ne, nebojte, „Hiba“ měla přeci jen teprve deset, byla tedy pod zákonem a žádné nepřístojnosti se tedy neděly. Ale emo bylo. Uřvané, energické, chytlavé, šílené, upocené, poctivé a nádherné! Jo, vy co tu občas čtete některé mé reporty už asi víte. Poslední hráli screamo oblíbenci John Ball a já jen doufám, že kluci ještě trochu přehodnotí svůj nápad na to, uložit vše k ledu. Ačkoli, máte pravdu. Odejít včas je taky umění a třeba to bude parádní zase v dalších projektech a kapelách, kde vás budem potkávat. No, rozhodněte se sami.
Závěrem díky Marovi za transport k bydlišti a všem ostatním za povedený večer. Jen jeden rýpanec na konec. Kde jste byli vy všichni “drsní“ karvinští “punkáči, hardcoristi, metalisti a rockeři?“ Fakt, že snad větší část návštěvníků akce tvořili ten večer lidi z blízkého i vzdálenějšího okolí a většina karvinských postav si akci nechala takhle zbytečně ujít mne přesvědčuje o jednom. Když vám tady nepřijede řvát někdo, kdo hraje jako “drsani“ z MTV, nebo nejde o koncert týpků ze stejné školy, muzika vás vlastně asi ani moc nezajímá. Hm, ale co, jebat, vaše chyba.
A Hibě ještě jednou vše nej do dalších let!
Fota z akce najdete již nyní na www.hardcafe.cz.

Více na old.czechcore.cz
Recenze Koncerty Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!

Pavle Ivanovic

15.09.2019 Prague
All booking...
 
AKCE
KRUPSKAYA (UK), ONANIZER, VETO, URBURA, KAOSQUAD
KRUPSKAYA (UK), ONANIZER, VETO, URBURA, KAOSQUAD 20.07.2019 ( 20:00 )
Hella - Újezd u Cerhovic Více informací ...
Krupskaya (UK), Mercury Tales (Fr), Et on tuera tous les affreux (Fr)
Krupskaya (UK), Mercury Tales (Fr), Et on tuera tous les affreux (Fr) 21.07.2019
Liberec Azyl pivní bar Více informací ...
NEGATIVE APPROACH (USA) & REPELENT SS & VOLE
NEGATIVE APPROACH (USA) & REPELENT SS & VOLE 23.07.2019 ( 20:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
Yöu (Makedonie) + Mercury Tales (Fr) + Et On Tuera Tous Les Affr (Fr)
Yöu (Makedonie) + Mercury Tales (Fr) + Et On Tuera Tous Les Affr (Fr) 23.07.2019 - 23.07.2019 ( 20:00 - 22:00 )
Olomouc, SF MINI Více informací ...
FLUFF 2019
FLUFF 2019 25.07.2019 - 28.07.2019 ( 12:00 - 24:00 )
Rokycany Letiště Více informací ...
Festa De LA Pohoda 2019
Festa De LA Pohoda 2019 27.07.2019 - 27.07.2019 ( 14:00 - 24:00 )
Vodňany Sokol. louka Více informací ...
Setkání svobodných duší
Setkání svobodných duší 02.08.2019 - 03.07.2019
Rožnov p/Radhoštěm Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
CRUEL FACE, Praha - Modrá Vopice, 2.7.19
03.07.2019 21:09, Siki


NERVE GRIND, Praha - Modrá Vopice, 2.7.19
03.07.2019 21:08, Siki


MAKKMAT, Praha - Modrá Vopice, 2.7.19
03.07.2019 21:07, Siki


BURST, Praha - Modrá Vopice, 2.7.19
03.07.2019 21:06, Siki


KAOSQUAD, Praha - Modrá Vopice, 2.7.19
03.07.2019 21:05, Siki


UNKILLED WORKER, Točník - Bárka, 29.6.19
30.06.2019 23:00, Siki


MECONIO, Točník - Bárka, 29.6.19
30.06.2019 22:58, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Povodí Ohře | rozhovor (685)
GOSPEL OF THE FUTURE | rozhovor (657)
Kolyma Tales #2 (530)
Tomáš Ivan Mládek| rozhovor (520)
v/a One Family One Flag (469)
Willhelm Grasslich | rozhovor (462)
War//Plague – Into the Depths (450)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Charger - s/t
v/a - Dvasedmšestnulajedna
Willhelm Grasslich | rozhovor
GOSPEL OF THE FUTURE | rozhovor
Lenny Lashley's Gang Of One ‎– All Are Welcome
dvasedmšestnulajedna | rozhovor
See You In Hell - Život ve strachu
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2019 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.