Youtube
15.-16.10.2002 See You In Hell, Quattro Stagioni tour, Přerov, Znojmo.
30.10.2002 20:15
Poslední dobou si čím dál víc uvědomuju, že čas je fakt vzácnost, takže jedeme RYCHLE a TVRDĚ přímo k JÁDRU věci (fast hard core, no jo, blbej fórek, já vim).
 Do Přerova vyrážíme rapidorem s Mirkem pouze ve dvou – co je to za pořádky, že se nikomu z Brna nechce jet? Na místo dorážíme opravdu zavčas, takže si před první kapelou stíháme dosyta zakonverzovat a celkově se nadechnout atmosféry v klubu. Schází se něco pod 100 lidí, ale v malinkatém Goblinu je to velice slušný. Většinou jsou to známé tváře, pár punx a brutální typos, který jinak vydává Mašurkovské podzemné a který po celý koncert anglicky ožrale huláká cosi o Plastic People Of the Universe…
 První se chystají Kathode Ray Coma, místní partička s Bohdanem (Crucify Yourself, Impregnate a spol.) za bicíma. Jinak ještě basák a kytarista, oba k tomu zvládaj i zpívat. Mělo jít o hudbu typu His Hero Is Gone, ale co si budem povídat… tenhle styl je fakt dost těžký předvést na solidní úrovni. Líbilo se mi nasazení, líbil se mi i žaberův druhý vokál. Neškodilo by možná trochu oživit pohybovku, ale na to, že šlo o druhý koncert - aspoň pokud vim - tak rozhodně dobrý.
Jako druzí nás čekají See You In Hell v nové sestavě. To obnáší nového bubeníka a kytaristu. Kluci připravili fakt pekelně brutální sound. V první půlce vystoupení všechno klapalo jak mělo, rozjela se i zvěřička, kterou roztáčeli v prvé řadě sami zpěváci. Jak teda SYIH v nové sestavě hrají? Je to mnohem víc destruktivní nihil metal než dřívější „strukturovaný hc chaos.“ Asi všechno řekne, když prozradím nej písničku večera – cover SODOM! Novej kytarista Martin se rozjel jako pravá metalová mega star a předvedl dost vtipný pózy. Výborně rozjetý vlak nekompromisní sypačky však zhruba v půli trati přehodil výhybku. Jak už sem se zmínil, zvuk od počátku nebyl ideální, a když se časem trochu víc rozhasil, začalo jít o hubu. Z repráků se valil ten nejdrsnější zvuk s jakým jsem měl tu čest. Lidi najednou přestali pařit, stáli zapření a zaklonění, aby je sonický útok nesmetl. Poslední dva covery (bez vokálu mimochodem) poznal myslím fakt málokdo :o).
O Quattro Stagioni promluvím trochu zeširoka. Docela sme se seznámili a musím říct, že jsou to fajn kluci, šílení huliči a jejich hudba je šumná. Stylově si lepší kapelu pro tour se SYIH neumím představit. Narvali nám do hlavy drsný trash, jehož základ jsou pekelně rychlé až kulometné bicí. Zvuk byl na úrovni, kluci hráli v dobré pohodě (což je, vezmeme-li v potaz množství thc, které vyhulili malej zázrak). Moštovalo se jedna radost, občas se někdo prošel po stropě, skokani se projížděli nad hlavami, krátké, ostré, rychlé songy, perfektní spád show.
Tenhle koncert mě se vším všudy nadchnul, pravá hc atmosféra, spousta lidí se znala, po koncertě se ještě hulilo a kalilo, skvělé kapely, žádné problémy (i když bez návštěvy policie jsme se ani tentokrát neobešli.), cizinci si koncert velice pochvalovali. V Přerově bývají občas problémy s násilným tancem a alkoholem. Tentokrát však vše naprosto v pořádku a tak se Goblin pomalu stává jedním z nejlepších míst pro koncerty. Takže příště, až ti Filip napíše mail, že je volné místo v autě tímhle směrem, neváhej!!!
   
 A druhý den nášup. Znojmo po hc stránce – veliká neznámá, aspoň pro mě. Tentokrát frčíme ve třech a dojíždíme opět výrazně zavčas. Pár slov k znojemskému klubu gogo, kde se akce odehrála – středně velký plácek (+) před zvýšeným pódiem (-), dobrá hospoda, která ke klubu patří (+), při každé cestě dovnitř/ven prodírání se davem (-), hodně přilehlého místa pro pijany, kecaly a distraře (+).
Čas do začátku koncíku nám krátí you-helláci, když nás oblažují perfektními historkami z dřívějších zastávek tour. Hlášku „…hráj, jinak tě víš co - Vomrdám…“ sem ten večer slyšel asi 10x a přesto jsem se jí dosud nenabažil. Zdravíme se též s QS a coby správní hostitelé se staráme o jejich kuřáckou spokojenost.
První kapelou večera jsou SYIH. Tentokrát perfektní zvuk, úplně něco jiného než Přerov. Opět Sodom a opět geniální Martinův výstup. A znova je to mödl jako zwyr, pořádný soundtrack k jízdě peklem, kam až to jsou schopní dovést?! Hudebně mě jejich nihil metal samozřejmě potěšil jako vždy, ovšem celkově mě až tolik nezmasírovali. Publikum bylo taky trošku slabší, ale ke konci setu se už trochu rozjeli, koho by taky nechal cover DRI chladným? Překvapuje mě, kolik se sešlo lidí (dohromady tak kolem 120?), kteří zjevně nepatří mezi „hc kids“. Hodně metloušů, panx i alternativní mládeže – a pak že to nejde.
Druzí hrají QS. Opět hrozitánská palba bicích, celkově dobrý výkon, snad ještě lepší než v Přerově. Rozjíždí se poměrně slušná porce moše, kdy vše radikalizuje bezprizorní panker do půl těla. Dobrá zvěřička! Škoda že zpěvák tvrdošíjně odmítal zůčastnit všeobecné veselice. Po pravdě řečeno nějak nevím co dodat? Svižné drsné rychlé songy, hrubý vokál, prostě výborná porce 625(t)hc naživo. Té se máloco vyrovná.
Co se jí však asi nejen vyrovná, ale i předčí je mýtická formace TUZEX, tvořená částí SYIH a především mágem za bicími – Čikem. Musel jsem se smát a smát, když Jožka už potřetí omlouvá jisté „chybičky“ při Baráku k demolici. A to ještě před hoďkou požadoval nekompromisní znalost violent pacification od DRI :o). Co že to ten Tuzex vlastně hrál, ptáte se? A říkají vám něco písmenka jako HNF či SRK? Pařba je na tak legendárních válech samozřejmě velmi intenzivní, zůstala mi, coby památka obrovská boule a oteklé koleno. Přesto to bylo tak nějak v rámci férového moštování.
Extrakrátké zhodnocení – moc fajn akce, ve srovnání s Přerovem trošku míň „hc“. Prostor plně vahovující, a tak doufám že se ve Znojmě brzo zase uvidíme!
  
A na závěr připojuji názor Filipa ze See You:
  
„Společné turné QUATTRO STAGIONI a SEE YOU IN HELL tento týden skončilo, celkem 5 koncertů, všechny dopadly naprosto skvěle všude dost lidí, super atmosféra, peníze, jídlo, spaní, vše těžce v pohodě… Byl to jeden z nejlepších výletů, jaký jsem zažil, a myslím, že i Němci byli těžce dojatí z tak pozitivního ohlasu.“

Více na old.czechcore.cz
Recenze Koncerty Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.