Youtube
8. březen na 007
07.02.2007 22:05
Ve čtvrtek 8. března dojde na strahovské Sedmičce k divoké travesti párty, kterou podpoří pražští punkáči Labora 21, moravští straight edge bojovníci xNIDALx a znovuzrozená pražská vegan straight edge partička Spes Erepta. A chybět samozřejmě nemůže revoluční folkař Matěj Kopecký!
  
Nezkažte legraci a doražte v řádném travesti kostýmu: muži oholené nohy, sukně atd. ženy obleky, trenýrky a vousy!
  
Proč ale travesti party a proč 8.3.? 8. březen je dnem boje žen za rovnoprávnost. Zapomeňte na bolševiky a jejich karikatury; 8. březen byl dnem žen dávno před tím, než pozvedli svůj ulhaný rudý prapor. Už v roce 1908 pochodovaly tisíce žen New Yorkem s požadavky, které jsou více-méně aktuální dodnes. Bohužel, i po sto letech je potřeba bojovat za práva žen a rovnoprávnost. Jednou z podob genderového útlaku je i stereotypní vnucování genderových rolí. Proto travesti karneval: na Den žen tyhle role rozbijeme, převrátíme a užijeme si to.
  
Zahraje nám k tomu pražská partička Labora 21, která sice není moc známá a příliš nevystupuje, ale její melodický punkrock s prvoligovým ženským zpěvem roztančí každého, kdo má alespoň jednu nohu. Moravští válečníci xNIDALx sice do pojetí koncertu ke Dni žen na první pohled nezapadají, ale jako jedna z mála kapel z hardcore/punk scény se v textech zabývají právy žen. Navíc, kdo by je nechtěl vidět hrát v ženských převlecích?
  
Spes Erepta dlouho dobu nevystupovala a důvod k jejímu koncertu není nějak veselý. 8.3. je také dnem nedožitých devatenáctých narozenin jejich nedávno zemřelého kytaristy. Při této příležitosti zahrají vzpomínkový koncert v původní i nové sestavě a zazní i zbrusu nové písničky! A protože jejich kytarista byl znám svým smyslem pro humor, nepůjde tentokrát o smutnou událost, ale o veselou poctu! A konečně, celý kabaret zahájí svými akustickými revolučními baladami Matěj Kopecký.
  
Na místě bude k dispozici veganské občerstvení a po koncertě, který musí jako obyčejně končit do deseti hodin, bude následovat disco after party s (nejen) travesti hity! Začátek koncertu v 19:30 přesně!! Koncertu předchází travesti průvod z Kinského zahrady do čajovny na kolejích číslo 6 (stejný prostor jako 007, pouze o dům vedle), kde se bude konat diskuse na téma genderových stereotypů.
  
Leták na akci:
  
Žijeme ve společnosti, která nám vnucuje stereotypní vzorce chování na základě rigidně daných mužských a ženských rolích. Anatomické rozdíly mezi mužským a ženským tělem jsou vnímány jako přirozený důvod k sociálnímu rozlišování mezi lidmi podle genderu. Gender neznamená pohlaví, ale obraz toho kterého pohlaví v povědomí společnosti. Jsou to tedy vlastnosti nebo způsoby chování, které se nám automaticky vybaví, když se řekne muž nebo žena. Můžeme říct, že genderové stereotypy jsou vlastně víra v to, že existuje jakási všeobecně platná a správná „mužskost“ a „ženskost“, což vtěsnává ženy i muže do předurčených rolí, které však často neodpovídají skutečným potřebám partnerství a spolupráce mezi lidmi, nehledě na to, že ani v nejmenším nerespektují naší individualitu. Společnost ale vyžaduje, abychom se do těchto škatulek co nejlépe zařadili/y. V naší společnosti jsou dva gendery (mužský a ženský), přičemž ale platí, že nemají stejnou hodnotu. Hierarchické rozlišování lidí podle pohlaví s sebou přináší další nerovnosti ve společnosti. Naší snahou je, aby si lidé uvědomili/y i tyto příčiny nerovnosti a byli/y pak následně schopni/y vytvořit takovou společnost, která bude postavena na nehierarchických principech. Proto si myslíme, že už dnes je třeba odbourávat tyto stereotypy. Jsme si vědomi/y, že i když mužský gender je obecně ceněný jako ten hodnotnější, jsou i muži tímto škatulkováním omezováni. Jinými slovy, není pouze v zájmu žen, aby byly genderové stereotypy zničeny. Je to naše společná cesta…už dnes můžeme být o kousek svobodnější.
  
8. března slavíme Mezinárodní den žen. Tento rok jsme se rozhodli/y oslavit ho travesti karnevalem. Ptáte se proč takto? Pomocí převlečení do masky druhého pohlaví si totiž můžeme uvědomit některé důležité věci. Ne náhodou říkám, že do „masky“. Ona to ve skutečnosti totiž maska do velké míry opravdu je. Maska nezávislá na tom, kdo si jí právě obleče – zda muž či žena. Gender je vlastně taková maska, že? Pojďme se společně zamyslet nad tím, jak jsme tvořili/y své masky. Kdy šlo o tvoření biologických znaků druhého pohlaví a kdy už jsme tvořili/y znaky mužství a ženství, které nemají s biologií pranic společného? Kdy jsme tedy tvořili/y své masky pod diktátem genderových stereotypů? A pojďme ještě dál ve svých osobních či společných úvahách: Snažíš se vžít do role druhého pohlaví? Jak se cítíš v roli a masce ženy či muže? Jak jsi oblečený/a? A proč si oblečený/á právě takhle? Odpovídá tvá maska tomu, jak vnímáš druhé pohlaví? Jak voníš? Jaké máš zájmy a touhy? Jak se chováš k maskám druhého pohlaví? Nezačínáš se trochu ztrácet v tom, kdy vlastně mluvím o ženách, kdy o mužích, kdy o ženství, kdy o mužství a kdy o maskách? To je v pořádku, tak jsem to chtěla…člověk se musí někdy ztratit, aby nalezl svou vlastní cestu, aby se našel.
  
Pojďme nejen dnes porušovat genderové stereotypy. Pokusme se vystoupit ze své role, i to může být jeden ze způsobů, jak zjistit, že ty škatulky jsou menší než jsme si mysleli/y. Pojďme si povídat o tom, jak a kde nás tyto škatulky tlačí. Právě diskuze nad těmito zkušenostmi nás může velice obohatit a ukázat nám netušené obzory. Můžeme přitom narazit na další neduhy dnešní společnosti, které na vlastní kůži zažíváme. Cesta k radikální celospolečenské přeměně vede přes postupnou destrukci starého a současnou konstrukci nového, a? už se jedná o genderové stereotypy, podřizování se autoritám nebo neschopnost spolupráce.
  
8. BŘEZNA VÁS ANARCHOFEMINISTICKÁ SKUPINA ZVE NA POCHOD, DISKUZI A KONCERT:
  
17:30 – sraz na Kinského zahradě u fontány, společný pochod na Strahov
18:15 – diskuze o genderových stereotypech (v čajovně, areál strahovských kolejí, blok číslo 6)
19:30 – začátek koncertu, hrají:
  
Matěj Kopecký – revoluční balady akusticky
Labora 21 – punkrock Praha
xNIDALx – sXe hardcore z Moravy
+ Spes Erepta – vegan sXe hardcore
  
afterparty+veganské občerstvení

Více na old.czechcore.cz
Ostatní články Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!

FarFromGrace

08.12.2018 Wrocław
All booking...
 
AKCE
Přijď na koncert, zachraň prales! 3
18.11.2018 ( 19:00 )
Praha café Na půl cesty Více informací ...
Přijď na koncert, zachraň prales! 3
Přijď na koncert, zachraň prales! 3 18.11.2018 ( 19:00 )
Praha café Na půl cesty Více informací ...
FACS + STAR CLUB WEST
FACS + STAR CLUB WEST 18.11.2018 ( 20:00 )
Praha – KC Kaštan Více informací ...
Liar,Thief,Bandit /Swe/ + War Reporter
Liar,Thief,Bandit /Swe/ + War Reporter 20.11.2018 ( 20:00 - 24:00 )
Praha Cross Více informací ...
ENOB (Fr) + Kiss me Kojak
ENOB (Fr) + Kiss me Kojak 20.11.2018 ( 20:00 )
Liberec - zkušebna Široká ul. Více informací ...
GUEVNNA (Jap) + BAD LUCK RIDES ON WHEELS (DE)
21.11.2018 - 21.11.2018 ( 20:00 - 23:00 )
Praha Eternia Více informací ...
Toner Low, Děti Deště, Rato Triste
Toner Low, Děti Deště, Rato Triste 22.11.2018 - 22.11.2018 ( 19:00 - 23:00 )
Praha Modrá Vopice Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
CONVINCE, Plzeň - Pohoda, 11.11.18
14.11.2018 17:59, Siki


KIBERA, Plzeň - Pohoda, 11.11.18
14.11.2018 17:58, Siki


RATO TRISTE, Beroun - Metro, 10.11.18
14.11.2018 17:56, Siki


KRÜGER, Beroun - Metro, 10.11.18
14.11.2018 17:55, Siki


SEBESTŘET, Beroun - Metro, 10.11.18
14.11.2018 17:53, Siki


LAKKA, Beroun - Metro, 10.11.18
14.11.2018 17:48, Siki


KOSY GEN, Beroun - Metro, 10.11.18
14.11.2018 17:44, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
BALACLAVA | rozhovor (787)
THE WAR GOES ON - s/t (495)
S.H.I.T. - What do you Stand for? (493)
DeeCracks - Sonic Delusions (475)
INNOXIA CORPORA | Rozhovor (470)
Summer Emotion (350)
Wojczech - Regret.Repeat (320)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Dad Brains – I´m old
PRŮMYSLOVÁ SMRT - ARMAGEDON E.P.
The Junk Food – Rather Go
DeeCracks - Sonic Delusions
Territories – s/t
NEEDFUL THINGS – Deception
BALACLAVA | rozhovor
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2018 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.