Youtube
Adam Nenadál / Štěpán Adámek - Aran Satan: Mluvící člověk
27.09.2011 10:11 Samuel
Obrázek

KNIHA (Za tratí)

Každý jdeme po své cestě. Start – průběh – cíl. Řeknu hned v úvodu, že můj optimismus šel stranou a šťastní jsou Ti, kterým zůstane žár v srdci od startu až do konce - cíle. Na startu mohou být myšlenky jasné, ale v etapě "průběh" se může hodně věcí změnit. Bavím se o životě a o životní cestě. Myslím si, že ikdyž se snažíme někam zařadit, všechno je o individualitách, jejich síle a o osobním hledání smyslu životního šlapání. Aran Satan je na pódiu sám. Mluví sám za sebe, přesto se v jeho slovech najdou mnozí další. Jeho slova šlapou po jeho cestě.

Aran Satan je jedno „ego“ Adama Nenadála. Adam je Epochal, Aran je Adam. Nebo obráceně? Nebo ne? Chlap jako hora, srdce velký, fousy občas a že hrál v Gnu na bassu víme všichni. Možná je to otravný opakovat. Chlap je to velký, nejen postavou, ale i duchem. Nevím jestli je Aran Satan jeho horší nebo lepší „já“. Fakt nevím! Jedno je ale jisté, Aran Satan říká věci, které vidíme kolem sebe a mnohdy na ně zapomeneme reagovat. Zároveň je osobní a přes slova se lidem částečně otevírá. Nebojí se a jeho formulace jsou jasné. Aran zaznamenává své myšlenky. Žije, reaguje a život kolem něho jsou jeho „beaty“.

Nedávno jsem Arana Satana viděl živě na koncertě v „obýváku“. Bylo to skvělý! Charisma se vznášelo ve vzduchu a síla jedince vítězila nad prostorem. Aranovo vystoupení si pamatuji naprosto celý. Domníval jsem se, že bylo celý improvizovaný, ale byla chyba si něco podobného myslet. Přednes měl scénář a věřím, že příště bych dostal podobné vystoupení, naprosto stejně silné! Aranovo „scénář“ nedávno vyšel knižně u vydavatelství „Za tratí“. Jmenuje se „Aran Satan: Mluvící člověk“. Je úžasný a koncert je tím pádem navěky zaznamenaný. Krásný papír, kresby, silná hesla, nádherná sazba od Cartoon Clan, tisk a celkově koncepce. Knížka vychází s kroužkovou „diářovou vazbou“ a vypadá prostě úžasně!

Aran Satan  je „one man“ projekt. Myšlenky jsou ucelené a souvislosti se v koncepci rýsují sami. Aran je čistě jedovatý, zároveň osobní a citlivý. Tak ho vidím. Jeho tvorba není to, co si pod označením „hudba“ obecně představujeme - jsou to beaty, výstřižky a minimalistické tóny doplněné o silné texty. Že by je psal život? Chlap s jasnou vizí, který stojí sám na podiu a v ruce drží svůj Mp3 přehrávač. Je to hodně nebo málo? Musíte poslouchat, přemýšlet a reagovat. Nechybí v tom vnímavý člověk, který má srdce i vztek.

Knížka, potažmo kresby Štěpána Adámka, dávají tvorbě Arana Satana další rozměr. Je to jako když kapela nebo interpret hrají cover někoho jiného. Velice často se stává, že si přes předělávku potom najdeme i originál. Nedávno jsem byl podobně lapený kamarádem Vitamínem, když mi pouštěl písničku „Redemption Song“ v podání Johnyho Cashe a Joe Strumera :). Jak já mu ten vinyl závidím! To ale s Aranem souvisí asi jako facka s politikem. Prostě a jednoduše - kresby dávají větám dalším rozměr, pro čtenáře podnět pro jeho představivost. Jen ten MP3 přehrávač si musíš domyslet. (S)

http://zatrati.cz

http://www.aransatan.tv/

PS:  Na Aran Satan TV se můžeš podívat na krátké „předváděcí video“. Podle něj Ti hned bude jasné, jak asi knížka vypadá.

PS2: V říjnu vyráží Aran Epochal, na české turné s pokérovaným sympaťákem Timem Remisem. Knížku si zcela určitě můžeš tady koupit přímo u Adama, příležitostí k tomu bude určitě dost.

 

Další recenze/články najdeš na  samuelrecords.blogspot.com.

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.