Youtube
Another Christmans Hardcore Party - Skream!, Projevy radosti, Growing Fear, D-Leete, Raincoat 34
03.01.2003 09:19
Dziupla, Český Těšín, pátek 27. prosince.
  
Do podzemího klubíku Dziupla nedaleko českotěšínského nádru i hranice z Polskem jsem toho dne i s kámošem vstupoval s troškou nostalgie. Hlavně někdy kolem let 93, 94, 95 jej totiž dělala parta lidiček, kteří skutečně hověli muzice kolem punku, hard core, ale třeba i industriálu, takže pamětníci určitě vzpomenou třeba finské Forca Macabra, lucemburské Wounded Knee a fakt docela pravidelné a dobré akcičky.
Pak bylo dlouho ticho po pěšině a až letos byl důvod oživit staré vzpomínky a třeba se i pobavit hned u vstupu. "V případě malé návštěvnosti se na dětských diskotékách ani rockotékách hudba pouštět nebude" tohle přibližně zvěstuje jeden z plakátů venku, jenže uvnitř je jasno, že akcička pořádaná děckama kolem českotěšínských Skream! podobné problémy určitě mít nebude. Na akci totiž zavítalo na sto platících lidí a možná se začíná blýskat na lepší časy. Ale to až později a k muzice.
Jako první naběhli třinečtí Growing Fear a spustili takový ten už klasický Korn/Biohazard styl, tvrdá muzika vycházející z metalu, občas trochu rapu, sem tam to jde do punku.
Pak přicházejí domácí Skream! a začíná se hrát hardcore, taky sem tam čerpající z metalu, jenže tenhle je sekaný, š?avnatý, energický a má i EMOce. Nařvané pasáže se občas střídají s vyklidněnými napínacími, kdy už se těšíš, až to přijde, do toho dobře zapadá zpěvotův uječený projev a kapela má taky songy, které se dají v dobrém slova smyslu označit i jako hity :-)). Pokud na sobě kluci nepřestanou makat, ještě o nich snad uslyšíme.
Projevy radosti přijeli z Ústí nad Labem. V klasické čtyřčlenné sestavě spustili muziku oscilující kolem hardcore, já tam občas slyšel i jako by odkazy k androši. Celé to bylo šlapavé, docela jednoduché (ovšem pozor, neplést prosím s primitivní!) a lidi to bavilo. Ideologicky má pak tahle parta zcela jasno. Proslovy mezi songy i česky zpívané texty byly všechny o křes?anském pohledu na svět. Každého věc, jen bych si dovolil trošku polemizovat. Pro mne třeba spánek neznamená přípravu na smrt, spíše docela příjemnou přípravu na další den.
Pak už se muselo klusat na vlak, takže poslední dvě kapely, českotěšínské D - Leete i Raincoat 34 jsem už neslyšel.
Za to se proslýchá, že by se snad v Dziupli zase mělo hrát trošku častěji, jedním z důvodů byla i zmíněná fakt slušná návštěva. Snad se to tedy do budoucna podaří a lidi, které toho večera tvořilo i dost mladých křes?ansky orientovaných děcek, budou chodit třeba i na kapely nejen z této scény. Vždy? otevřenost, tolerance, kamarádství, k hardcore vždy patřily a vůbec, končím řeči, uvidí se. Lidem kolem Skream! ovšem každopádně díky a hodně štěstí i při pořádání dalších akcí.

Více na old.czechcore.cz
Recenze Koncerty Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.