Youtube
Austin Lucas - The Common Cold
27.03.2007 12:10
CD (Sabotage Records)
  
Představovat Austina Lucase je myslím naprosto zbytečné. Spousta z Vás o něm minimálně zaslechla nebo – v lepším případě - viděla jeho živé vystoupení. Vydání CD verze alba „The Common Cold“ německým vydavatelstvím Sabotage Records mi umožňuje o něm napsat pár slov. Mám z toho samozřejmě radost, protože se tak mohu vyjádřit o desce, kterou považuji za skvělou, nabytou emocemi a autorovou osobností. Austin do ní dal velký kus sebe sama…
  
Moje první setkání s tímhle amerických chlapíkem žijícím v Praze, se událo před několika lety na koncertě (myslím že to byly Remains Of The Day, na ještě fungující „Papírně)“. Od samého začátku mně zaujal velice přátelským, srdečným a otevřeným vystupováním. V té době jsem dával dohromady singl jeho kapely K10 Prospect. Bonusem na něm byly jeho dvě akustické skladby, tehdy hrané ještě na elektrickou kytaru. Byl v nich znát potenciál a obrovský talent! Čas běžel, slovo dalo slovo a po nějaké době přišel s nahrávkou na své debutní sólové album. Elektrickou kytaru nahradila španělka, která jeho tvorbě dala ještě osobitější rozměr. Mezitím jsem ho viděl několikrát vystupovat živě a musím říct, že často pro velice rozdílná publika. Působil na mě fakt, že jeho skladby poslouchali lidé, do kterých bych to naprosto neřekl. Konečně, při prvním pohledu na „pokérovaného“ chlapíka v džísce s nášivkou Terrorizer, jen málokdo tušil, co od něj může očekávat. Nejspíš na podobné vlně překvapení, tónů a otevřenosti jsem si pak - stejně jako většina ostatních - mohl říct: „sakra to bylo neuvěřitelně dobrý“. Ten bod, kdy nás Austin dokáže upoutat, je důležitý, protože odráží jeho srdečnost a to, jaký je, se projevuje v jeho hudbě i textech. To jsou osobní výpovědi o jeho životě a věcech, které prožil nebo se ho nějakým způsobem dotkly. Jsou to skladby ze života. Zahrané bez přetvářky a tak jak je cítí nebo cítil. V tom je jejich síla, jsou to skutečné příběhy.
  
Album „The Common Cold“ je sólovým debutem. Přesto je zralé a dotažené k naprosté dokonalosti. Svým způsobem bortí hranice. Stylově by se o něm dalo napsat, že to je folk & country album. Dalo, ale ne-zcela by to vystihovalo jeho hloubku, Austin vyrostl na punku, má srdce a obě tyto části se projevují na jeho desce. Velmi svěží mi přijde svou upřímností, Austin si nedělá žádnou “imidž”, je sám sebou! Jako písničkář, hudebně spojuje prvky klasického amerického country s odérem kapel z Plant-X-Records či Against Me. Jeho tvorbě nechybí nadhled a lehkost, s jakou dokáže zpívat o smutných nebo nepříjemných věcech. Podobně povznesený přednes miluji na velikánovi Johny Cashovi.
  
Zpěvová stránka celé desky je kapitola sama pro sebe. Austin od mládí zpívá a jeho dominantní a podmanivý hlas je prostě krásný! Osobně ho považuji za nejlepšího zpěváka, co znám!
  
Často si pokládám otázku, čím to je, že svým stylem nachází publikum mezi tolika posluchači v hardcore, crust, metal, či indie scéně. Odpověď neznám! Snad je to tím, že je to úžasný člověk a má talent. Zároveň je to člověk několik hudebních tváří. Prošel spoustou skupin a kromě K 10 Prospect ho můžeme znát z pražsko – americké formace Guided Cradle, kde hraje na kytaru. Celkem by mně zajímalo, co by řekl například návštěvník „Porty“ nebo podobných folkových festivalů, kdyby viděl jeho živé vystoupení nebo jak by na něj působilo jeho album.
  
Textová stránka a hudba jsou dvě kapitoly, které jdou v jeho tvorbě ruku v ruce, ale zároveň se mohou posuzovat odděleně. Texty jsou velice silné, hodně intimní výpovědi. Nevím, do jaké míry se všechno týká jen jeho, ale je to podané tak, že nás vtáhne do děje. Doporučuji si k nim sednout se slovníkem v ruce a poznat i tuhle druhou – rozšiřující - dimenzi Austinovy muziky. Na „The Common Cold“ máme možnost slyšet devět skladeb - devět příběhů. Dětský strach, rodinné problémy, lásky, toulání, hledání i naděje … . Není špatné skladby! Určitě bych vyzvednul „The Common Cold“, podle které se i deska jmenuje. Je úžasná a mohu se jen domnívat, že v ní nacházím K10 Prospect na cestách a s Austinem prožívám podobnou únavu, jakou mohl cítit po padesáti odehraných koncertech, jak zde zpívá. Neboj, nebudu zde jednotlivé texty rozebírat a připravovat Tě o to hledání … .
  
Členové Austinovi rodiny mu s nahráním desky vypomohli. Jeho otec Bob Lucas hraje v několika skladbách na banjo a sestra Chloe s ním nazpívala úžasný irský traditional „Cruel Brothers“.
  
Velice rád bych k tomuto albu přistoupil neosobně a nezaujatě o něm napsal. Poslechl jsem ho ale již tolikrát, že nemám možnost o něm mluvit jinak, než takhle. Navíc jsem měl to štěstí Austina poznat osobně a to mne jen utvrzuje v pocitech, které ve mně tato deska vyvolala. Myslím si, že je to úžasné album, silné a křehké zároveň. Dle mých znalostí, podobná deska, alespoň v Čechách nebo teď již i Německu nevyšla. (S/J)
  
Sabotage Records
Austin Lucas

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!

Del_F64.0 (Kernspinn Tour + 3 Acts)

16.10.2018
All booking...
 
AKCE
Špína #7: Bad Breeding / Nesbitt's Inequality / At Bona Fide / True Fir
25.09.2018 ( 19:00 )
Praha Underdogs Více informací ...
THRASH NIGHTMARE FESTIVAL vol. 6 – WARM-UP PARTY
THRASH NIGHTMARE FESTIVAL vol. 6 – WARM-UP PARTY 27.09.2018 ( 19:00 )
Písek PÍ club Více informací ...
Drip of lies (Pl) + Limp Blitzkrieg (Pl)
Drip of lies (Pl) + Limp Blitzkrieg (Pl) 27.09.2018 ( 19:30 - 22:00 )
Praha Underdogs Více informací ...
Vzpurná Praha: Vole / Nusle Sound System / True Fir
Vzpurná Praha: Vole / Nusle Sound System / True Fir 28.09.2018 ( 19:30 )
Praha - Altenburg Více informací ...
Průmyslová Smrt (CZ) + Jack (Hun)
Průmyslová Smrt (CZ) + Jack (Hun) 28.09.2018 - 28.09.2018 ( 20:00 - 22:00 )
Brno Více informací ...
BALACLAVA + SAME RIVER TWICE + LOOSERS
BALACLAVA + SAME RIVER TWICE + LOOSERS 29.09.2018 ( 20:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
Hardcore na baru
Hardcore na baru 29.09.2018 ( 20:00 - 00:00:04 )
Uherské Hradiště RC Mír Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
DIS-K47, Újezd - Hella, 22.9.18
23.09.2018 13:14, Siki


CONTROLLED EXISTENCE, Újezd - Hella, 22.9.18
23.09.2018 13:12, Siki


VOLE, Újezd - Hella, 22.9.18
23.09.2018 13:11, Siki


KRAOST, Újezd - Hella, 22.9.18
23.09.2018 13:10, Siki


SECT MARK, Plzeň - Pohoda, 2.9.18
03.09.2018 12:49, Siki


ĐORNATA, Plzeň - Pohoda, 2.9.18
03.09.2018 12:47, Siki


VZTEKLEC, Plzeň - Pohoda, 2.9.18
03.09.2018 12:45, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
BALACLAVA | rozhovor (538)
Křičím: "To jsem já." - Příběhy českého fanzinu od 80. let po současnost (481)
S.H.I.T. - What do you Stand for? (471)
THE WAR GOES ON - s/t (469)
I Am Pentagon – 265 (447)
O koncertech, který jste prošvihli (a.k.a. příště tu chybu nedělejte) (442)
INNOXIA CORPORA | Rozhovor (413)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
The Fog – s/t EP
LETO - Krok pro člověka
Dad Brains – I´m old
PRŮMYSLOVÁ SMRT - ARMAGEDON E.P.
The Junk Food – Rather Go
INNOXIA CORPORA | Rozhovor
BALACLAVA | rozhovor
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2018 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.