Youtube
BEACH: 2nd Hand Cannibals
20.04.2005 11:43
Dostalo se mi do ruky cd poměrně mladý berlínský kapely Beach, nedávno vyšlý na progresivním labelu Mad Cell records. Píšou v recenzích, že jde o Alternative, independent, noisy rock. By? se k tomuhle pojmenování dneska hlásí kdejaká trendy šmíra, těch kvalitních je pořád ještě dost. A 2nd hand cannibals budiž toho důkazem! Pánové jsou výrazně ovlivněný Shellac a podobnejma bandama (např u nás odehrajivších Valina nebo Barrahead), což je v tomhle stylu nutnou samozřejmostí. Nicméně žádná ostuda, neb právě Shellac tuhle muziku vybrousili do naprostý dokonalosti. Tyhle neurotický antimelancholický vyhrávky prostě dokážou chytnout. Vokál je o něco agresivnější, malinko mi barvou evokuje Something Like Elvis. Originální mi přijdou zejména depresivní pasáže, až skoro do Tool. Ani se mi nechce věřit, že tam je možný vmíchat otce všech zoufalců, který si pod modrým stroboskopickým neónem pomalinku řežou žíly jednu po druhý. Ale, jo, ty Tool tam fakt slyším. Velice příjemný, vím, že tyhle „ušláple“ znějící kapely dokážou na koncertě vytvořit parádní masu fendráckejch kytar se zabijáckým basovým ampeg soundem. Kdykoliv tohle slyším naživo, vzpomenu si na svoje tenkrát poprvé s tímhle stylem, na koncert Unwound před léty, a do dnes mě běhá mráz po zádech!
Jediný achjo který můžu říct, je tendenční zpracování obalu, povinnej digipack, ještě zabalenej do decentního kartónu prostě nepřekvapí, i kdyby byl sebelíp graficky zpracovanej. Nicméně na koncert si nejdu prohlížet obal cédéčka. A když už jsme u koncertu, Beach vystoupěj v Hradci Králové na Pivovarský flošně 30.4. (víc info: http://xhk.info )
  
www.ourbeach.de

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.