Youtube
BELGRADO - s/t
07.05.2012 20:13 Banan
Obrázek
Je to pro mě už takový rituál a jsem si naprosto jist, že jsme tady o něm už několikrát psal. Snad se ale zase tolik nestane, když ho zmíňím i teď. Je totiž naprosto zřejmé, že nebýt téhle až pateticky obvyklé situace, tuhle recenzi bych psal jen velmi těžko. A album Belgrado by tím bylo další deskou, která mě jen tak smutně minula a zanechala maximálně mlhavou vzpomínku na zajímavý sítotiskový obal. Což by byla obrovská škoda.

Ale nestalo se tak a to především díky Iffimu a jeho krámku Static Shock. Malinkatý recordstore na pomezí Kreuzbergu a Neuköln, kde je v jedné místonsti koncentrováno nepřeberné množství skvělé muziky a kde můžete strávit doslova hodiny. Pro mě je to při návštěvě Berlína vždy velmi vítaná zastávka i díky tomu, že kdykoliv vlezete dovnitř, voní tam kafe, hraje skvělej punk a v deskách se přehrabují podobně postižení jedinci jako vy a tak se tam automaticky cítíte jako doma. Jsem zvyklý tam strávit vždy nejméně hodinu a mám takové pravidlo, že si tam odsud pokaždé odnesu alespoň jednu desku, kterou neznám a kterou mi někdo z osazenstva doporučí. Většinou to pak bývá ta, co se točí na gramafonu ve chvíli, kdy vlezu dovnitř. A dopadlo tak i minulý rok na podzim, kdy tam hráli Belgrado a já jsem hned po pár vteřinách zbystřil a první na co jsem se zeptal bylo klasické "co je tohle za kapelu?". Několika metry čtverečními totiž doslova duněl temný energický punk, u kterého jste měli pocit, že jste se ocitli zhruba v roce 1979 a rozhodně to nebylo klasické blbé retro, kdy se jen někdo snaží vykrást pár riffů Joy Division nebo Christian Death, tvářit se při tom smutně a znuděně a vytvářet "atmosféru". Deska téhle barcelonské sebranky totiž nezapře (a podle mě se o to ani nesnaží) punk as fuck kořeny zapuštěné hluboko v apeninských squatech, sklepích a ulicích a tak přestože by se dalo vlastně říct, že to je post punk, bylo by to díky zprofanovanosti tohoto termínu dost nefér.  Podobně jako v případě poslední desky Deathcharge i tady se nechali staří a životem ostřílení punx inspirovat trochu hlouběji v rock´n´rollové minulosti bez toho aby popřeli divokou krev, která jim koluje v žilách. Je zcela evidentní a nepřeslechnutelné, že tohle má opravdu daleko k nějakému dětskému rozmaru, muzika zůstává temná, dravá a hlavně těžce znepokojující, dokonce by se dalo možná říct, že víc znepokojující než kdykoliv před tím, protože teď je to všechno osekaný až na samou dřeň a všechny každodenní boje, deprese a deziluze z mnohaletého života na hraně se nesou jako nezasatavitelná ozvěna na řezavých kytarách, smutných melodiích a dunivých, jednoduchých bicích. Totálně mě zabíjí jak je to občas svou náladou i postupama neskutěčně blízsko starému polskému punku, nejvíc asi Dezerter a Siekiera, popřípadě některým starým věcem od Armia. Věčné balancování mezi bezvýchodností a touhou, z čehož pramení obrovské až sebedestruktvní pnutí. Skoro jsme měl nutkání napsat, že je v tom slyšet rezignace, ale to není to správné slovo. Protože přes veškerý smutek, nihilismus a dekadenci, je tam pořád cítit i vztek a odhodlání a právě proto je to taková kurevská jízda, která vám mimojiné jen tak mimochodem pomáhá přežít posranou realitu vašich životů. A právě proto mě to tenkrát u Iffiho v krámku tak dostalo a dostává pokaždé, když si to pustím. Pořádně nahlas, stejně jako tenkrát, stejně jako pokaždý. A nemůžu se dočkat, až si to dám ve středu 9.5. na Sedmičce naživo.

http://belgradopunk.bandcamp.com/

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
Koncert
Koncert 12.06.2026 - 14.06.2026 ( 18:00 - 22:00 )
Senohraby, Plovárna u Baštírny Více informací ...
Traidora // Hacker
Traidora // Hacker 15.06.2026 - 15.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Praha, Tunel Bar Více informací ...
Koncert
Koncert 15.06.2026 - 15.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Praha, Futurum Více informací ...
Koncert
Koncert 16.06.2026 - 16.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Olomouc, Pivnice Doga Více informací ...
TOUCHÉ AMORÉ: Stage Four 10 Year Anniversary Tour
TOUCHÉ AMORÉ: Stage Four 10 Year Anniversary Tour 17.06.2026 - 17.06.2026 ( 19:00 - 22:15 )
Praha, Lucerna Music Bar Více informací ...
ŽVIREX PUNX NIGHT VOL. VI
18.06.2026 - 18.06.2026 ( 16:00 - 23:00 )
Baška u Frýdku Místku, Bunkr Více informací ...
Narozeninový Punk Fest
Narozeninový Punk Fest 19.06.2026 - 19.06.2026 ( 20:00 - 23:00 )
Ledeč nad Sázavou - Hotel Stadion Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
BLANK OUT, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:04, Siki


DELIWERY, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:02, Siki


ŠVINDL, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:00, Siki


SARAYEVO, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 20:59, Siki


CTIB, Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:57, Siki


LICKSPIT, Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:56, Siki


G.U.T.S., Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:55, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
STRAGE DI STATO / 24/24 - split (170)
Selene – Venus (139)
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!! (136)
LILIXELBE – s/t (135)
Rozpor - Ilegálna Spravodlivosť (132)
Teenage Bottlerocket - Ready To Roll (123)
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč (116)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
HACKER - Memory Cache
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč
vapaa maa - Äiti Systeemi
Fear Of The Known - The Last Song
Noi!se - Fate Of The Union
APOPTOSIS - Saeculum Hyaenarum
LILIXELBE – s/t
 
POSLEDNÍ REAKCE
Bomba
(26.05.2026 10:27 stelca77 )

název. Těšim se!!!


jméno
(11.04.2026 19:13 ondra)

Tak je to Stress nebo Stres?


Fuck Nazis!
(17.03.2026 01:04 Luksa)

Posranej FIlip Vávra, tahni nacistickej sráči!!


Píčovina
(23.02.2026 13:31 Robert )

Přibyla kapela Arisco
(19.02.2026 12:18 Vašek)


Rozpor :-(
(13.02.2026 23:24 Luksa)

Fucking fuck ROZPOR!


Full stream 7" EP
(20.01.2026 13:12 Rajtche)

https://drinkinbeerinbandanarecords.bandcamp.com/album/dbibr115-24-24-strage-di-stato-split


???
(07.01.2026 11:12 Radim)

Tvl to bylo před 13 lety :D 


DDŽ VH VM
(13.11.2025 10:40 stelca77)

Na zániku federace se pánové dohodli v Brně. Což osobně považuju za paradoxní :))


10 LET STARÝ LETÁK TOUR !!!
(07.10.2025 23:00 Peťa)

Kloučo, dobrý, ale leták je starý :--)), turné z roku 2015, raději tento post smaž, ať se nanachytá více lidí.


 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   



Pro Neziskovky afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2026 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme cookies:

Více o GDPR