Youtube
Baton Rouge - Fragments D'Eux-Mêmes
08.02.2012 09:20 Saman
Obrázek
Kdybych měl na gramofonu nějaký počítadlo, který by zaznamenávalo, kolikrát jsem za posledních 5 měsíců přehrál jakou desku, tak by debutní LP francouzských Baton Rouge (vlastně jsou to Daïtro bez zpěváka) s přehledem zvítězilo. Je to jednoduše punkrocková deska postavená na neuveřitelně silných písničkách a zároveň důkaz toho, že ani v tomhle stylu ještě nebylo hudebně vše vyřčeno.

Na tuhle desku jsem byl hodně zvědavej, těšil jsem se na ní a běžel jsem si jí pustit hned poté, co mě 12XU (kde hraje polovina BR a na jejichž LP psal nedávno recenzi Banán) po své poslední návštěvě v Praze obdarovali a zabouchli za sebou dvěře. Dost možná je to tím, že k těm lidem mám nějaký vztah a asi je fér to do recenze napsat. První poslech mě zaskočil tím, jak moc „písničková“ deska to je. A nemyslím to vůbec špatně. Snad každý z 8 songů, které na desce jsou, by mohl klidně být zahrán v akustické verzi. Věšinou je tahle vlastnost víc na škodu než k užitku – to když jsou melodie příliš vlezlé – ale tady to prostě funguje. Podobný pocit mám třeba u 1000 Travels of Jawaharlar, The Vicious nebo 1981, i když všechny tyhle kapely jsou hudebně trochu jinde než Baton Rouge. V jejich případě jen těžko hledám nějaká přirovnání. Některé pasáže připomínají Amanda Woodward nebo žlutou desku od Daïtro, jinde zas Bruce Springsteena nebo sólovky Davida Sandströma z Refused. Punkrock. Zvonivý, starý zvuk ne moc zkreslené kytary doplňuje nepřeslechnutelná basa. Baví mě, jak kytary často pužívaj takovou tu páku, co je u kobylky (je docela umění jí použít, aby to neznělo debilně). A celé to podmazávají punkové bicí, za nimiž sedí chobotnice sázící do středního tempa jeden přechod za druhým, ale tak plynně, že to postřehnete, jen když se na to zaměříte. O vokály se starají Julien a Gwen, stejně jako v 12XU, a i když zpívají melodicky, tak to docela rvou. Tak to mám rád. Navíc mají super frázování, což z některých pasáží dělá vyložené hity. Hlavně čtyřka Que Les Fils u nás doma vládne železnou pěstí. Většina písní je vlastně nasázená na A straně a na B straně je jeden dlouhej a pomalej song zakonečenej noisovou pasáží. Stejně je ale ten popis na nic, radši si to poslechněte.

Nahrávka je vyryta na průhledném narůžovělém vinylu a zabalena v pěkném červeně vyvedeném obalu. V Evropě vyšlo na Purepainsugar a v USA na Bakery Outlet.

Baton Rouge zahrají 23.2.2012 v Praze v café Na půl cesty ve společnosti Remek.

Obrázky

   
leták
leták
br
br

 

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
UŽ JSME DOMA, ČTVRT NA SMRT
UŽ JSME DOMA, ČTVRT NA SMRT 11.06.2026 - 11.06.2026 ( 19:00 - 22:00 )
Ostrava - Barrák Více informací ...
Pallasit fest XXIV.
Pallasit fest XXIV. 12.06.2026 - 13.06.2026 ( 12:00 - 23:50 )
Zruč n.Sázavou, Pallasit Více informací ...
Koncert
Koncert 12.06.2026 - 14.06.2026 ( 18:00 - 22:00 )
Senohraby, Plovárna u Baštírny Více informací ...
Nekřest LP/CD
12.06.2026 - 12.06.2026 ( 19:00 - 22:00 )
Brno, Sibiř Více informací ...
Koncert
Koncert 15.06.2026 - 15.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Praha, Futurum Více informací ...
Koncert
Koncert 16.06.2026 - 16.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Olomouc, Pivnice Doga Více informací ...
TOUCHÉ AMORÉ: Stage Four 10 Year Anniversary Tour
TOUCHÉ AMORÉ: Stage Four 10 Year Anniversary Tour 17.06.2026 - 17.06.2026 ( 19:00 - 22:15 )
Praha, Lucerna Music Bar Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
BLANK OUT, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:04, Siki


DELIWERY, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:02, Siki


ŠVINDL, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:00, Siki


SARAYEVO, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 20:59, Siki


CTIB, Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:57, Siki


LICKSPIT, Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:56, Siki


G.U.T.S., Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:55, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
STRAGE DI STATO / 24/24 - split (165)
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!! (133)
Selene – Venus (132)
LILIXELBE – s/t (128)
Rozpor - Ilegálna Spravodlivosť (127)
Teenage Bottlerocket - Ready To Roll (121)
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč (113)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Fear Of The Known - The Last Song
Noi!se - Fate Of The Union
APOPTOSIS - Saeculum Hyaenarum
LILIXELBE – s/t
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!!
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč
vapaa maa - Äiti Systeemi
 
POSLEDNÍ REAKCE
Bomba
(26.05.2026 10:27 stelca77 )

název. Těšim se!!!


jméno
(11.04.2026 19:13 ondra)

Tak je to Stress nebo Stres?


Fuck Nazis!
(17.03.2026 01:04 Luksa)

Posranej FIlip Vávra, tahni nacistickej sráči!!


Píčovina
(23.02.2026 13:31 Robert )

Přibyla kapela Arisco
(19.02.2026 12:18 Vašek)


Rozpor :-(
(13.02.2026 23:24 Luksa)

Fucking fuck ROZPOR!


Full stream 7" EP
(20.01.2026 13:12 Rajtche)

https://drinkinbeerinbandanarecords.bandcamp.com/album/dbibr115-24-24-strage-di-stato-split


???
(07.01.2026 11:12 Radim)

Tvl to bylo před 13 lety :D 


DDŽ VH VM
(13.11.2025 10:40 stelca77)

Na zániku federace se pánové dohodli v Brně. Což osobně považuju za paradoxní :))


10 LET STARÝ LETÁK TOUR !!!
(07.10.2025 23:00 Peťa)

Kloučo, dobrý, ale leták je starý :--)), turné z roku 2015, raději tento post smaž, ať se nanachytá více lidí.


 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   



Pro Neziskovky afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2026 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme cookies:

Více o GDPR