Youtube
Black Star Foundation 2009
27.01.2009 19:51
První dojem je vždycky nejdůležitější! V tom se mnou bude souhlasit asi každý, kdo někdy otevíral zásilku s neznámým obsahem a po otevření je okouzlen. Ihned po otevření úhledného balíčku ze švédského labelu BlackStarFoundation (pro ty, co neví, je to vydavatelství provozované Emilem z Children Of Fall) na mě dýchla celistvost a atmosféra jeho tří nových titulů a EP kapely, které pomáhá s distribucí. Nedalo mi to nenaposat pár řádků o jeho nových titulech.
  
Holmes „Wolwes“ (CDdigipack, BlackStarfondation)
První CD, které mi padlo do oka, je nové album švédských Holmes. Aniž bych slyšel hudbu, učarovala mi krásná decentní grafika digipacku. Volba jeho barev je sladěná s recyklovaným papírem a ve spojení s grafikou otevírá dveře našeho vnímání směrem k hudbě. Krásno je spojeno s tajemnem. Sami máme prostor popustit uzdu své fantazii. Po prvních tónech cítím, jak se hudba s grafikou prolínají. Holmes hrají krásnou pomalou hudbu. Její síla je v nenucenosti a jemnosti. Snad se i zdá, že tóny najednou zpomalí celý svět a i ke mně se dostavil ten pocit, že čas plyne méně hekticky. Máme možnost přemýšlet, radovat se z ní nebo jen tak odpočívat. Jemným zasněným melodiím vládne velice výrazný hlas (připomíná mi Neila Younga) a právě on je tím, co na sebe stahuje nejvíce pozornosti. Přesně nevím, kam Holmes styl zařadit a vlastně se v tomto případě škatulkování bojím. Jasné je jen to, že jsou originální kapelou, kterou si dovedu představit v malém i velkém klubu. Ve „Wolwes“ albu je ukrytá úžasná komorní atmosféra a největší kouzlo pro mě má za tmy a jen ve společnosti dvou repráků. Skvělá deska a přeju jim, aby se dostali k těm správným uším!
Holmes
  
Declan de Barra „A Fire To Scare The Sun“ (CDdigipack, BlackStarfondation)
Druhé album irského zpěváka Declana De Barry je další novinkou na BlackStarFoundation. Obal je opět pěkný - „ekologický“ digipack (rozuměj tištěný na recyklovaném papíře) se zasněnou grafikou. Moc se mi líbí, že texty jsou vloženy na několika kartičkách, což oceníte při poslechu. Declan de Barra je Ir podobně jako Roy z The IT Crowd, ale i Glen Hansard (Once). Declan je Glenovi v mnohém podobný, ale jeho tvorba má pro mě větší kouzlo – není zprofanovaná médii a jeho skladby se nehrají v rádiích tak často, až jsou otravné. Toto album si podobně jako Holmes velice rád poslechnu sám doma a právě ta komorní atmosféra mu dodává. Skladby se tak stávají mým společníkem, který je se mnou, když jsem sám. Mohu je poslouchat, inspirují nebo jen potěší. Jsou jako kamarád, se kterým je člověku dobře, aniž bych musel něco říkat. Možná to bylo i ve Once, ale medializací to pro mne vyprchalo. Úžasný Declanovo hlas doplňuje James Dunnes - bubeník symfonického orchestru, Mary Barnecutt – cello (zároveň jeho tour partner) a Cora Venus Lunny – viola a violin. „A Fire To Scare The Sun“ je sólová deska, kterou nahrál ve vlastním studiu - opuštěném dublinském bytě. Skladby napsal Declan během jednoho roku na různých místech (Francie, Německo, Indie a doma v Irsku). Hlavním nástrojem je hlas. Hudebníci s ním citlivě dotvářejí výslednou náladu. Cítím irskou lidovou hudbu, citlivou i hrubou zároveň a nádech Sunny Day Real Estate. Moc příjemné na poslech! Declan o sobě říká, že nemá problém hrát v malé hospodě v západním Irsku, indie klubu v New Yourku, café baru ve Španělsku nebo punk squattu v Berlíně. Široký rozptyl. Ale vlastně si ho dovedu na všech těch místech představit. Myslím si, že právě takoví hudebníci boří svou otevřeností zažité hranice stylů a je fajn, že deska vyšla právě na BlackStarFoundation. Sympatické! (S)
Declan de Barra
  
Pg.lost „It´s Not Me. It´s You!“ (digipackCD, BlackStarFoundation)
Po úspěšném singlu „Yes, I am“ vychází na BlackStarFoundation debutní album Pg.lost. Singlovou nahrávku si kapela udělala sama ve zkušebně a pro novou deskou zvolila nahrávání a mastering u Williama Blackmona (Gadget) v Overloook Studiu (Gadget, Meleeh). Pg.lost k nám mluví svou hudbou a „It´s Not Me. It´s You!“ je čistě instrumentální příběh o šesti dějstvích, který se odehraje se na ploše necelých 56 minut. Jeho režie je na hudebnících, ale i na nás posluchačích. Pg.lost se svou hudbou rafinovaně vkrádají do našich myslí. Jasné i méně konkrétní části melodie, hry zvuků a nedohlédnutelné plochy tónů, to všechno nám nabízí otevřít své vnímání, přemýšlet nebo se jen nechat unášejí pryč. Pokud máte rádi kapely jako Red Sparowes, Mono, Pg.lost vřele doporučuji. Další hledání je už na každém z Vás! (S)
Pg.lost
  
Moloken „We All Face The Dark Alone“ (CD digipack, Discouraged Records)
„Když na konci každého dne pokládáš svou hlavu, uvědomíš si, že jsi sám. Jednoho dne budeš i sám muset čelit temnotě. Vše co máš, jsou myšlenky narážející na zdi ve Tvé hlavě. Kde je Tvůj spasitel a jaký je rozdíl v tom jestli věříš nebo ne? Všichni čelíme samotě sami.“ Moloken, původně projekt jednoho člověka, se stal kapelou. Moloken je temná cesta, temným lesem. Hodně mi to připomíná knihu „Cesta“. Tajemná pouť otce se synem, přes zničenou krajinu. Nevíme směr, jen tušíme co kdysi bylo a zítřky nejsou. „We All Face The Dark Alone“ je jedna skladba. Příběh složený ze čtyřech dějstvích, spojených do jednoho temného opusu. Je to o hledání! Ve spojení s Moloken by se možná dali použít v současné době tolik skloňovaná slova doom, drone, ambient, gloom … . Jde to celkem mimo mne, ale musím uznat, že jejich hudba mně do své temné náruče vtáhla! (S)
Moloken
  
  
Black Star Foundation

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
Benefit Tattoo session - benefit pro Jako Doma
Benefit Tattoo session - benefit pro Jako Doma 23.03.2019 - 23.03.2019 ( 10:00 - 22:00 )
Olomouc, SF MINI Více informací ...
Matka – příběh ulice
Matka – příběh ulice 23.03.2019 - 23.03.2019 ( 17:00 - 19:00 )
Olomouc, SF MINI Více informací ...
Kulturní strava
Kulturní strava 23.03.2019 - 23.03.2019 ( 18:30 )
Brno - Sibiř Více informací ...
Crippled Fox(Hu) * Kajse//Kajto
Crippled Fox(Hu) * Kajse//Kajto 24.03.2019 ( 20:00 )
Liberec - Zkušebna Široká Více informací ...
E-TURN (USA) + PTAKZ
E-TURN (USA) + PTAKZ 25.03.2019 ( 20:00 )
Praha 007 Více informací ...
RAPTURE (GR) + VIOLENT DEFINITION (GR) + STOLEN LIVES + KRONSTADT
RAPTURE (GR) + VIOLENT DEFINITION (GR) + STOLEN LIVES + KRONSTADT 28.03.2019 ( 20:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
GOSPEL OF THE FUTURE + KOVADLINA + TUMMO + SHEEVA YOGA
GOSPEL OF THE FUTURE + KOVADLINA + TUMMO + SHEEVA YOGA 30.03.2019 ( 20:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
DEUFORIA, Praha - Brouk, 16.3.19
17.03.2019 12:13, Siki


SCALP, Praha - Brouk, 16.3.19
17.03.2019 12:12, Siki


SVINĚ!, Beroun - Metro, 2.3.19
04.03.2019 16:26, Siki


COMMODORE 64, Beroun - Metro, 2.3.19
04.03.2019 16:25, Siki


CRIPPLEKORPS, Beroun - Metro, 2.3.19
04.03.2019 16:23, Siki


KIBERA, Beroun - Metro, 2.3.19
04.03.2019 16:21, Siki


NO GOD RHETORIC, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 23.2.19
24.02.2019 20:09, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
DeeCracks - Sonic Delusions (536)
Tomáš Ivan Mládek| rozhovor (383)
Lucifer Efekt | rozhovor (336)
NEEDFUL THINGS – Deception (250)
PAST - Sama (243)
AUTONOÉ - s/t (218)
Povodí Ohře | rozhovor (181)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
War//Plague – Into the Depths
Monster Squad – Depression
DAD BRAINS / RAMOMS - MERRYXMAS
PAST - Sama
The Ratchets - Gotta Be Cool
Lucifer Efekt | rozhovor
Tomáš Ivan Mládek| rozhovor
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2019 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.