Youtube
Burgry za deset aneb a? žije solidarita
14.10.2006 18:16
Tak máme za sebou ABC Fest II. Jestli se poved nebo nepoved o tom můžeme diskutovat, ale hlavně to v těchto řádcích nemám v úmyslu.Jde mi o úplně něco jiného.
  
Jako spoluorganizátor jsem měl možnost pozorovat fest tak nějak zevnitř. Takže jsem neviděl skoro žádnou kapelu, ale i tak můžu říct, že jsem toho viděl spoustu. A moc nadšenej z toho nejsem.
  
Když pominu to, že jako snad pokaždé (a jak bývá v Mostě zvykem) přišlo málo lidí (ale to už je jejich věc), tak spíš mi jde o ty kteří přišli (a moc děkuju všem, co pochopili, co že znamená benefit).
  
Jasně, ABC Fest II. byl benefit, což by mělo značit, že někdo chce něco podpořit, a proto udělá akci, na kterou přijdou lidi, ti zaplatí vstup a tak dál, vždy? ty principy znáte. A taky všichni víme, jak u nás benefity dopadaj (myslím Most). Přesto mě zaráželo, jak některým jedincům dělalo neskutečnej problém (a tady myslím hlavně doprovody kapel) přispět aspoň dobrovolným vstupným a nebo jak někteří zneužívali, že znaj toho a toho a nakonec s kyselým obličejem dali dvacku a v klídku si užívali celej fest.
  
Hlavně že spousta lidí, kteří jsou ti praví a skuteční „HC“ a mají spousty těch nejsprávnějších myšlenek, názorů, postojů, triček, oblečení, kérek, piercingů, zapomínaj na jednu a to dost podstatnou věc a to je solidarita. Solidarita s někým, kdo udělá akci, která stojí síly, peníze, čas a tak dál a tak dál. No nic, to by bylo asi na jinej článek, diskuzi, prostě by mě to zavedlo jinam a to nechci, protože mám na srdci ještě něco.
  
Pomalu se schylovalo ke konci festu a tentokrát místo u vstupu (páč už nikdo nechodil) jsem byl u jídla. Nabídka byla pestrá a každý si mohl vybrat ze dvou jídel. A na to, že už byl skoro konec, zbývalo ještě dost, tolik oblíbených, vegebugrů. Které jsou za sympatickou cenu a vždycky přijdou k chuti. Ale i tak jsme přišli s návrhem je zlevnit, hlavní distributor bugrů navrhl dobrovolný příspěvek, který jsme specifikovali na 10 kaček. Dohrála kapela a už značnou chvíli postávaly hloučky návštěvníků v okolí stánku.
  
A pak se to stalo. Stačila jedna krátká hláška: „Burgry za 10!“ A najednou, stejně jako když důchodci a další napadnou slevy v supermarketu, se snad všichni stojící v okolí vrhli na stánek. Zopakovali jsme nabídku, dobrovolný příspěvek = 10 korun a už to jelo. Někteří si to vysvětlili jako burgry zdarma a nestyděli se vzít burgra a zmizet, někdo dal dvacku a vzal si dva, někdo dal dvacku a vzal si jeden, někdo dal, co měl a vzal si jeden. No prostě něco neskutečného. Jasně, čekal jsem, že lákavá nabídka lidi přitáhne, ale tohle bylo moc. Najednou mělo spoustu spousta lidí tu dvacku, za kterou se burger běžně prodává, ale asi za jednoho se jim to zdálo moc.
  
A jsem zase u toho. Kde je ta slavná solidarita, kde je ta podpora, to kamarádství. Snad každý ví, kdo ty burgry dělá a že je to jeden z příjmů jeho nepříliš prosperujícího podniku, kterej provozuje snad už jen z nadšení. Fakt nevím, co si o to mám myslet. Je to tak těžký občas se zamyslet a uvědomit si, že to o čem mluvíme, píšeme, zpíváme, bychom měli i aplikovat.
  
Tak a to je asi vše. Nechci nikomu nic vyčítat, kázat, usměrňovat nebo prosazovat. Jen jsem chtěl vyjádřit svý pocity. A to i když už od festu uběhla nějaká ta doba, tak tahle vzpomínka mi vhání smutek do mysli. Ale to nic nezmění na tom, aby ste i nadále zůstali pozitivní:D
  
   
  
xsemix
xsemix@seznam.cz
  
  
Článek byl také publikován na www.teapunxcrew.xf.cz

Více na old.czechcore.cz
Ostatní články Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
Koncert
Koncert 12.06.2026 - 14.06.2026 ( 18:00 - 22:00 )
Senohraby, Plovárna u Baštírny Více informací ...
Traidora // Hacker
Traidora // Hacker 15.06.2026 - 15.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Praha, Tunel Bar Více informací ...
Koncert
Koncert 15.06.2026 - 15.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Praha, Futurum Více informací ...
Koncert
Koncert 16.06.2026 - 16.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Olomouc, Pivnice Doga Více informací ...
TOUCHÉ AMORÉ: Stage Four 10 Year Anniversary Tour
TOUCHÉ AMORÉ: Stage Four 10 Year Anniversary Tour 17.06.2026 - 17.06.2026 ( 19:00 - 22:15 )
Praha, Lucerna Music Bar Více informací ...
ŽVIREX PUNX NIGHT VOL. VI
18.06.2026 - 18.06.2026 ( 16:00 - 23:00 )
Baška u Frýdku Místku, Bunkr Více informací ...
Narozeninový Punk Fest
Narozeninový Punk Fest 19.06.2026 - 19.06.2026 ( 20:00 - 23:00 )
Ledeč nad Sázavou - Hotel Stadion Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
BLANK OUT, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:04, Siki


DELIWERY, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:02, Siki


ŠVINDL, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:00, Siki


SARAYEVO, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 20:59, Siki


CTIB, Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:57, Siki


LICKSPIT, Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:56, Siki


G.U.T.S., Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:55, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
STRAGE DI STATO / 24/24 - split (170)
Selene – Venus (138)
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!! (136)
LILIXELBE – s/t (135)
Rozpor - Ilegálna Spravodlivosť (132)
Teenage Bottlerocket - Ready To Roll (123)
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč (116)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
HACKER - Memory Cache
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč
vapaa maa - Äiti Systeemi
Fear Of The Known - The Last Song
Noi!se - Fate Of The Union
APOPTOSIS - Saeculum Hyaenarum
LILIXELBE – s/t
 
POSLEDNÍ REAKCE
Bomba
(26.05.2026 10:27 stelca77 )

název. Těšim se!!!


jméno
(11.04.2026 19:13 ondra)

Tak je to Stress nebo Stres?


Fuck Nazis!
(17.03.2026 01:04 Luksa)

Posranej FIlip Vávra, tahni nacistickej sráči!!


Píčovina
(23.02.2026 13:31 Robert )

Přibyla kapela Arisco
(19.02.2026 12:18 Vašek)


Rozpor :-(
(13.02.2026 23:24 Luksa)

Fucking fuck ROZPOR!


Full stream 7" EP
(20.01.2026 13:12 Rajtche)

https://drinkinbeerinbandanarecords.bandcamp.com/album/dbibr115-24-24-strage-di-stato-split


???
(07.01.2026 11:12 Radim)

Tvl to bylo před 13 lety :D 


DDŽ VH VM
(13.11.2025 10:40 stelca77)

Na zániku federace se pánové dohodli v Brně. Což osobně považuju za paradoxní :))


10 LET STARÝ LETÁK TOUR !!!
(07.10.2025 23:00 Peťa)

Kloučo, dobrý, ale leták je starý :--)), turné z roku 2015, raději tento post smaž, ať se nanachytá více lidí.


 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   



Pro Neziskovky afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2026 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme cookies:

Více o GDPR