Youtube
Charger - Watch Your Back / Stay Down 12
26.06.2020 20:35 stelca77
Obrázek

(Pirates Press Records)

Když se věci mění. Když z toho málo koncertů, co v roce 2020 vidíš, jsou Kashmir 9:41 a Gospel Of The Future. Když posloucháš Burzum, kterýma si ještě před pár lety navýsost pohrdal. Když jeden z nejlepších filmů co si letos viděl, je Until The Light Takes Us. Když nejlepším (a před kamarády utajenym) albem předloňský zimy byl po letech nalezenej skvost: Sodom - Persecution Mania. Tak tehdy se s tebou něco děje. Možná je v tobě kus metalisty, kterýmu se celej život programově bráníš. A kterýmu ses celej život smál.

Texty metal kapel pro mě byly (většinou black, death, doom, gore...) z drtivý části naprostý nesmysly. Rytíři, šermíři, draci, amulety a pak můj otevřenej výsměch těm, co hrajou Dračí doupě (hoď si kostkou, debile)! Jo, Amulet od XIII. století je super album. Originál kazetu jsem dostal v těch letech k vánocům a dodneška jí mám doma. Ale Dračí doupě a fireshow mě teda nikdy nebralo a tak to už zůstane. Naštěstí Charger jsou sice metal, ale jinak punk, stejně jako Motörhead byli punk, za což vám umaštěný houně na vesnický zábavě dají rádi přes držku.

To, že si dovolim označit Charger jako punk, jsem našel v těch textech. Což je přesně to místo, kde kreslim fixou tlustou čáru a znova si vzpomenu, proč poslouchám a hraju hudbu takovou, kterou poslouchám a hraju. Jasně, dvojšlapka, off-beat, vyloženě metalový sólo, sólo breaky a odkazy na Lemmyho nebo další starý harcovníky Deep Purple. To všechno Charger mají a to všechno se mi líbilo už na debutovým albu. Ale je to víc punk než kov. Jak je to s těmi pomníky kovu trvalejšími?

V momentě, kdy jsem dal desku na gramofon jsem si ještě neuvědomil, že jde double single na 12". To se u nás moc nevídá. Profesně je to precizně zvládnutá práce. Taky všichni víme kdo v kapele hraje. Ani nechci posuzovat, který píseň se mi líbí víc. V momentě, kdy přijdete z venku domů a nejste zrovna nejpříjemnější bytost na zeměkouli, tak jakákoliv nahrávka Charger může posloužit jako dokonalá katarze.

Ano, mám k metalu velice ambivalentní vztah a nahlížim na něj s řádnym odstupem, ale výčet mejc oblíbenejch metal desek by vydal na velkej odstavec. Od heavy přes post po sludge. Možná se věci mění ale přístav je jen jeden. Asi je všechno v Oaklandu. Rozhodně jsou Charger vynikající záležitost a chtěl bych to vidět i naživo.

Side A:
01. Watch Your Back


Side B:
01. Stay Down

https://charger-eb.bandcamp.com/releases

http://piratespressrecords.com/

Obrázky

   

 

Video


Charger - Watch Your Back


Charger - Stay Down

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.