Youtube
DINA, The ATLANTIC MONTHLY, CANIS LUPUS - 19.9.2000 klub Bunker, Bratislava (SL)
21.09.2000 07:04
Veci okolo koncertu?
Pisal sa 19.september 2000. Vonku pofukuje studeny vietor a pred klubom Bunker je mrtve more. Nikoho nevidno – nikto neprichadza. Pozriem na hodinky a je 19:00 hod. Zufalstvo sa mi tesna do oci a mysle. Snad niekto pride? Alebo uz v Bratislave nie su „HC Positive Kids“?
Kapely boli vyzdvihnute na hraniciach uz o 16:00 hod. Po tom co sme uspesne zdolali colnika /vdaka mu za vyriesenie colneho lajstra bez ujmy na nervoch a zdravia fyzickeho/ sme sa vybrali k ujovi Sanchezovi-Gomezovi-Klausovi na malilinky obedik v podobe sojoveho rizota s cervenou kapustou /dakujem patri Katke Gomezovej/. Chvilku sme sa zohriali v kuhyni pana domaceho a potom sup ho nalozit veci z distra do auticka a utekat na koncert. V tom otapeny anglan nezabuchol dvere a sup-ho los gomezos mackos –vybehol von z bytu, cim sme mali o zabavu pred koncertom postarane. Chvala bohu Gomez /la macka/ ma rada svojho pana : uja Klausa a tak vsetko dopadlo super.
Vratim sa vsak k 19:00 hodine. Ujo zvukar je na mieste, kapely su vsetky tri pripravene hrat.
19:10 hod. V dialke hmly vidim chodiace postavicky. Ratam ich a zistujem ,ze su to traja vietnamsky trhovnici co idu domov do ubytovne. Ze by naozaj nikto v Blave nesiel na HardCore Emocie 4 you /oficialny nazov akcie/. Asi budem nabuduce pisat na emo kapely-metal mosh core ci punk as fuck?
20:00 hod. Zacina sa vyberat vstupne. Pre koho? Haleluja prislo 46 platiacich ludi, takze zvukar moze dostat to co chce a kapely? Kapely dostanu ten zvysok…bleeee , smiesna suma to bola…az mi to bolo trapne…

Koncert?
Prvy to rozbalili bratislavsky stokari Canis Lupus so svojim knight rider hard core-om. Musim napisat ,ze sa o dost zlepsili,ale co sa tyka tohto koncertu sa im fakt cudujem ,ze to nezabalili skor, pretoze ludia si posadali na zem a cakali co sa bude diat. Hrali dobre,ale fakt ta nalada tam bola priserna…akoby tam boli vsetci z povinnosti? J -no niektory aj boli,lebo inac by som im to vytmavil-hehe. Dohrali asi 30 min. set a uz sa pripravila rakuska kapelka The Atlantic Monthly. Rozohrali pohodove emicko so zenskym a muzskym hlasom + klavesy. Musim napisat, ze sa mi to fakt pacilo a bolo mi vazne luto, ze viac ludi nepocuva tento druh hudby, ktory mi silne zarezaval niekte do brit-pop-u,ale napriek tomu to bola pekna , pocuvatelna muzicka. Az na zvuk,ktory bol dost posrany a pusteny dost nahlas. Skoda.
Po asi tiez 30 minutach to rozbalilo trio z Liverpoolu s neobycajne melodickym pop punkom. Paradicka. Niet co dodat ?

Dodatok?
Som sklamany z bratislavskych tzv hard core kids, ktroy si myslia ,ze hc je len NYC a mosh/metal/punk. Nechcu akceptovat aj iny druh vplyvov na hc nebicku. A uz nehovorim o tom, ze hc nie je len hudba ,ale predovsetkym veci okolo nej ako priatelstvo, tolerancia, laska, podpora atd. Hneva ma to ak pridu kapely z daleka a nepridu na ne ludia,len preto,ze nerahu to co sa im paci aj napriek tomu,ze sami ani nevedia co hraju. Je to smiesne? Je ! Osobne neskatulkujem kapelu podla toho co hra,ale podla toho aky su to ludia. Obe kapely ako Dina a the A.M. su mile osoby,priatelske a myslim si,ze aj ked hraju iny druh muziky ako fici u nas si zasluzi respekt a uctu. Ti naozajstni „HC“ by sa mali nad sebou zamysliet a rozmysliet si co to ten HC pre nich vobec znamena !! Hanbim sa za vacsinu kamaratov a ich nazori !!!
Este ku kapelam. Priniesli si kompletnu nastrojovku aj s bicimi a bednami. Isli dvoma autami , z ktorych dodavka bola vypozicana. Vsetci su vacsinou studenti a tiez neovplyvaju prachmi. Na to ,aby sa im vratili naklady za cestu, len za cestu, nic naviac, potrebovali 2 000 Os /dve tisic silingov/. Viete kolko som im musel dat? Len skrz toho ,ze vam sa nechce chodit sem-tam na koncert? 1.260,- Sk /tisic dvesto setdesiat slovenskych korun/ . Ak viete pocitat, tak si to zratajte sami. Nepovedali mi ani slovo, boli radi,ze si tu mohli zahrat a tie prachy co nedostali – nahradili svojimi bez jedineho myhnutia oka ci zleho pohladu. Tomu uz ja mozem hovorit ,ze je to HARD CORE a hanba pre Bratislavu !!!

S pozdravom pre vsetkych tzv. HC KIDS u nas doma co si pod HC predstavuju len pivo, stolny futbal, sex …

Vas milovany



Více na old.czechcore.cz
Recenze Koncerty Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
Izero Hardcore Fest 2026
Izero Hardcore Fest 2026 26.06.2026 - 27.06.2026 ( 12:00 - 23:00 )
Atelier Wolimiererz Více informací ...
Mighty Sounds vol. 20
Mighty Sounds vol. 20 26.06.2026 - 28.06.2026 ( 12:00 - 23:00 )
Tábor, Letiště Více informací ...
TENSION // FAKE DUST - V1
TENSION // FAKE DUST - V1 26.06.2026 - 26.06.2026 ( 18:00 - 22:00 )
České Budějovice, Výměník1 Více informací ...
NAK'AY (US) / WHORESNATION (FR) / FÖRTELEM / prmtv³⁰⁰⁰
NAK'AY (US) / WHORESNATION (FR) / FÖRTELEM / prmtv³⁰⁰⁰ 26.06.2026 - 26.06.2026 ( 19:00 - 22:00 )
FBB Klub Na Dráze, Nádražní 9, 602 00 Brno-střed Více informací ...
ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2026
ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2026 27.06.2026 - 27.06.2026 ( 12:00 - 23:50 )
Žabčice Více informací ...
Koncert
Koncert 27.06.2026 - 27.06.2026 ( 20:00 - 23:00 )
Topolčany, Rockhouse Více informací ...
Patologický hudební dýchánek
Patologický hudební dýchánek 28.06.2026 - 28.06.2026 ( 19:00 - 23:00 )
Ledeč nad Sázavou - Hotel Stadion Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
METHKRIEG, Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:54, Siki


D.P.S., Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:52, Siki


NĚMÁ BARIKÁDA, Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:44, Siki


ANGRY BRIGADE, Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:42, Siki


NO MORE HIROSHIMA, Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:40, Siki


KIBERA, Černovice - Na koupališti, 20.6.26
23.06.2026 20:37, Siki


SHELTER, Praha – Cargo Gallery, 15.6.2026
SHELTER, Praha – Cargo Gallery, 15.6.2026 16.06.2026 20:36, Mira


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
STRAGE DI STATO / 24/24 - split (179)
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!! (159)
Selene – Venus (159)
LILIXELBE – s/t (157)
Rozpor - Ilegálna Spravodlivosť (146)
GLOWHAZE - VYŠEHRAD (137)
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč (132)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
HACKER - Memory Cache
vapaa maa - Äiti Systeemi
Fear Of The Known - The Last Song
Noi!se - Fate Of The Union
LILIXELBE – s/t
Ivan Brun - Bez komentáře
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!!
 
POSLEDNÍ REAKCE
Bomba
(26.05.2026 10:27 stelca77 )

název. Těšim se!!!


jméno
(11.04.2026 19:13 ondra)

Tak je to Stress nebo Stres?


Fuck Nazis!
(17.03.2026 01:04 Luksa)

Posranej FIlip Vávra, tahni nacistickej sráči!!


Píčovina
(23.02.2026 13:31 Robert )

Přibyla kapela Arisco
(19.02.2026 12:18 Vašek)


Rozpor :-(
(13.02.2026 23:24 Luksa)

Fucking fuck ROZPOR!


Full stream 7" EP
(20.01.2026 13:12 Rajtche)

https://drinkinbeerinbandanarecords.bandcamp.com/album/dbibr115-24-24-strage-di-stato-split


???
(07.01.2026 11:12 Radim)

Tvl to bylo před 13 lety :D 


DDŽ VH VM
(13.11.2025 10:40 stelca77)

Na zániku federace se pánové dohodli v Brně. Což osobně považuju za paradoxní :))


10 LET STARÝ LETÁK TOUR !!!
(07.10.2025 23:00 Peťa)

Kloučo, dobrý, ale leták je starý :--)), turné z roku 2015, raději tento post smaž, ať se nanachytá více lidí.


 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   



Pro Neziskovky afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2026 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme cookies:

Více o GDPR