Youtube
DISFEAR - LIVE THE STORM
29.01.2008 08:08
(Relapse)
  
Byl jsem trochu skeptik. Zcela zbytečně. Tahle deska vás prostě dostane ať chcete nebo ne. Tompa a spol si vzali trochu víc času na rozmach a pak prostě jedním dobře vedeným úderem rozhodli. Jo, přesně tak Live the Storm funguje, jako jedna rána, byť je na ni deset skladeb a její stopáž je něco přes půl hodiny. Nicméně když ji doposlechnete, máte pocit, že jste se ani nestihli nadechnout. Jistě i to je důvod, proč ji poslouchám už asi po dvacáté, ale určitě není jediný. Tím hlavním, co mě nutí se k ní vracet je neuvěřitelný drive a energie, kterou tahle nahrávka disponuje. Už na Misanthropic Generation (vynikající deska mimochodem) bylo jasné, že se kapela rozhodla čerpat mnohem více z Motörhead než z Discharge a mě osobně bylo i jasné, že na nové desce bude ten vliv ještě silnější a právě proto jsem byl trochu skeptik. Když se s tímhle elementem totiž neumí pracovat, vznikne plytká a nudná rádoby rocková záležitost. No, nicméně už první vteřiny úvodní, Get it Off, kdy kapela nastoupí poprvé v plné síle, ukázaly, že to v tomto případě byla naprosto zbytečná obava. Disfear na Live the Storm je prostě nezastavitelná metal/punková mašina, která používá starých rockových postupů k doladění motoru a přesně ví co a jak má fungovat. Navíc se mi zdá, že teď do svý muziky absorbovali i trochu rozjetýho texaského punku kapel jako Damage Case nebo Krum Bums a jejich projev to ohromě oživilo a nakoplo. No a tady to teda máme. Riffy silný jak hovado, psychopatickej bubeník, nepouštějící se do žádnejch experimentů, ale krutě přitápějící pod kotlem, dokonalý sóla a vyhrávky, kterých není nijak moc, ale jsou vždy na tom správným místě a to, že je tam očekáváte jim tentokrát jen přidává na síle. No a nad vším vládne Tompův královskej vokál, kterej téhle bestii poroučí s grácií vládce. Ale, hlavně ten drive s jakým je to všechno zahraný! Jakoby kapela měla v zádech opravdovou vichřici a nedělám si prdel. V kombinaci s tou spoustou silnejch nosnejch nápadů (opravdu KAŽDÁ skladba je hymna jak hovado), dokonalým hráčským provedením a explozivním masivním soundem z dílny Kurta Ballou z Converge, to dává dohromady naprosto impozantní desku. Opravdu mnohokrát už jsem slyšel označení "vítr severák", ale až teď mi konečně došlo, co to znamená. Kurva, tohle je fakt dobrý! Vychutnejte si to!
  
Vinyl verze limitována počtem 1000 kusů (k dostání u Day After, stejně jako
cd). Radím nezaváhat
  
Disfear
myspace
Relapse

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
ŽVIREX PUNX NIGHT VOL. VI
18.06.2026 - 18.06.2026 ( 16:00 - 23:00 )
Baška u Frýdku Místku, Bunkr Více informací ...
Narozeninový Punk Fest
Narozeninový Punk Fest 19.06.2026 - 19.06.2026 ( 20:00 - 23:00 )
Ledeč nad Sázavou - Hotel Stadion Více informací ...
DĚTI DEŠTĚ /// MAYON /// YUA
19.06.2026 - 19.06.2026 ( 20:00 - 23:00 )
Brno, Vegalité Více informací ...
INSANIA, DRUTTY
INSANIA, DRUTTY 19.06.2026 - 19.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Ostrava - Barrák Více informací ...
Koncert
Koncert 20.06.2026 - 20.06.2026
Vsetín - Vesmír Více informací ...
Zatrest Fest 2026
Zatrest Fest 2026 20.06.2026 - 20.06.2026 ( 12:00 - 23:50 )
Olomouc, Chomoutov Více informací ...
BŘEH 2026
BŘEH 2026 20.06.2026 - 20.06.2026 ( 15:00 - 22:00 )
Provoz Ostrava Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
SHELTER, Praha – Cargo Gallery, 15.6.2026
SHELTER, Praha – Cargo Gallery, 15.6.2026 16.06.2026 20:36, Mira


FEARSKAPER, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:30, Siki


KOMPLEX VINY, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:29, Siki


RV4, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:28, Siki


NO GOD RHETORIC, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:27, Siki


FÖRTELEM, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:26, Siki


SCHEISS BÖHMEN, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:25, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
STRAGE DI STATO / 24/24 - split (175)
Selene – Venus (147)
LILIXELBE – s/t (143)
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!! (143)
Rozpor - Ilegálna Spravodlivosť (136)
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč (125)
GLOWHAZE - VYŠEHRAD (123)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
HACKER - Memory Cache
Fear Of The Known - The Last Song
Noi!se - Fate Of The Union
APOPTOSIS - Saeculum Hyaenarum
LILIXELBE – s/t
Ivan Brun - Bez komentáře
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!!
 
POSLEDNÍ REAKCE
Bomba
(26.05.2026 10:27 stelca77 )

název. Těšim se!!!


jméno
(11.04.2026 19:13 ondra)

Tak je to Stress nebo Stres?


Fuck Nazis!
(17.03.2026 01:04 Luksa)

Posranej FIlip Vávra, tahni nacistickej sráči!!


Píčovina
(23.02.2026 13:31 Robert )

Přibyla kapela Arisco
(19.02.2026 12:18 Vašek)


Rozpor :-(
(13.02.2026 23:24 Luksa)

Fucking fuck ROZPOR!


Full stream 7" EP
(20.01.2026 13:12 Rajtche)

https://drinkinbeerinbandanarecords.bandcamp.com/album/dbibr115-24-24-strage-di-stato-split


???
(07.01.2026 11:12 Radim)

Tvl to bylo před 13 lety :D 


DDŽ VH VM
(13.11.2025 10:40 stelca77)

Na zániku federace se pánové dohodli v Brně. Což osobně považuju za paradoxní :))


10 LET STARÝ LETÁK TOUR !!!
(07.10.2025 23:00 Peťa)

Kloučo, dobrý, ale leták je starý :--)), turné z roku 2015, raději tento post smaž, ať se nanachytá více lidí.


 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   



Pro Neziskovky afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2026 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme cookies:

Více o GDPR