Youtube
Deverova Chyba -Doforoty (Free Dimension Records)
13.12.2001 09:31
Je jasné, že nástrojové obsazení basa, bicí, basa-zpěv příliš mnoho zvukových možností nedává. Je ale potřeba zároveň říct, že táborské trio Deverova Chyba se na svém letošním počinu Doforoty ujalo tohodle nelehkého úkolu se ctí a jejich CD opravdu hraje! Co tím chce básník říct? Prostě jim to šlape, má to energii a drajv, bez toho, aby by člověk poci?oval absenci některých dalších „běžných“ nástrojů.


Z toho už je tedy jasné, že Deverovka se nechytla ani do pasti nějakých pseudoalternativních, či intelektuálních výlevů, ke kterým by již zmíněné obsazení mohlo směřovat. Na Doforoty prostě najdete porcičku nezamindrákovaného melodického, zároveň ovšem i rytmického hácéčka. Kluci si při tom nehrají ani na bůhvíjak objevitelské mistry a nezakrytě v rozhovorech přiznávají i ovlivnění kanadskými bass mistry No Means No, či brněnskou alternativní scénou. Jo, najdete tam i tyhle odkazy, ale bez obav, žádné pitomá bezduchá kopírka to není, tyhle vlivy si tam prostě jen tak lítaj.


K jednotlivým novým songům, kterých je na CD devět, se asi nemá cenu příliš rozepisovat. Hodně chytavé a našlapané je třeba hned úvodní skvěle rytmické a gradované Kochat se, brněnskou alternativní expresivností je zase chycená Mezi náma, vtipná Co jsem nechtěl, hodně dobře textovaná Bankomat ozvláštněná bicím automatem, a takto by člověk mohl pokračovat.


Hele, tohle CD prostě fakt stojí za poslech a snad nejen pro ty, kteří si rádi poslechnou rytmicko-melodické jazdy s výlety i do jiných oblastí. A pozor! Na celém nosiči se gavari? po česky, což taky v poslední době na tuzemských luzích nebývá až tak častým zvykem. A ještě jedna milá zpráva. CD nosič je navíc opatřen i bonusem v podobě šestiskladbového remasterovaného počinu Deverovy chyby z roku 1999 Modrá rýma.


No, takže co říct závěrem? Snad jen, že von ten Dever asi opravdu zadupal, když tuhle kapelu kdysi opustil a odjel do těch Států.Více na old.czechcore.cz

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.