Youtube
Dirty Tactics - Love Is Dead, Art Is War
01.12.2010 09:45 Samuel
Obrázek

CD (Flix Records)

Když slyším Philadelphia, vybaví se mi film „Streets Of Philadelphia“ a písnička od Bruce Springsteena. Právě z těchto konců Ameriky pocházejí Dirty Tactics. Album „Love Is Dead, Arts Is War“ je jejich debutní nahrávkou, kterou o sobě dali světu punk rocku vědět. O evropský press se postaral Flix records, s pobočkami v Německu a aktuálně v Rakousku. Flix Records provozuje sympatický a komunikativní chlapík Felix. „Love Is Dead, Art Is War” vydal v limitované edici 100 ks, s ručně dělaným jednoduchým obalem, pro jejich evropské turné s kapelou Bangers. Flix prodává své nosiče a „merch“ levně, což je fajn. Obal „Love Is Dead, Art Is War” je postavený na „arty“ čmáranici a baví mě i název alba.

Dirty Tactics jsem registroval jen podle názvu a někde na netu jsem viděl plakát na společný koncert s kanadskými Statues. Punkový čtyřlístek je z Philadelphie, tudíž mají stejnou lokalizaci jako u nás známější The Loved Ones. Hrají i podobný styl, mix melodického energického hardcore a pop punku. Neboj, nejde o žádnou bezbřehou makeupovou chemii, čekej našlápnutý punk rock/hc, plný silných refrénů. U přirovnáních by padla jména jako The Loved Ones, Statues nebo The Clash. Energie a melodické linky jsou silné a zařezávají se do palice. Dirty Tactics na mě působí hodně optimisticky a ikdyž je neznám, upřímně. Jejich nástroje znějí čitelně, přesně tak jak mají a na větší “distoršn” nedojde. V tomhle se snadno zorientujete. Pecky naprosto postrádají jakýkoliv kalkul, tudíž CD neodložíte po jednom odpoledni. Velkou zásluhu na tom má zpěv. Melodický, přesto razantní a bez podtextu zalíbit se. Tyhle věci jsou devizou Dirty Tactics, stejně jako umění napsat dobrou punkovou písničku.

Album je stylový, nic moc extra nevybočuje. Neskáče se ze stylu na styl, ale určitě se nebudete nudit. Všech dvanáct pecek je skvěle napsaných a při opakovaném poslechu si nejednou vybavíte refrény. Já jsem si je pobrukoval již po několikátém poslechu. „Love Is Dead, Arts Is War“ skvěle propojuje garážový lo-fi Statues punk, s energičtějším stylem The Loved Ones, The Clash punk rockem (Long Time Coming) a snad i Social Distrortion s Johnym Cashem (Kings&Queens). “Kings&Queens” mi nechává v nejistotě, jestli se nejedná o předělávku, ale nikde jsem k problematice “králů&královen” nic nenašel. Název není nějak extra originální, stejný mají pro písničku nebo album i Aerosmith, Killing Joke, Sham 69 a kdybych hledal, našel bych myslím další. Asi Vám dochází, že jejich písničky Vám vylepšují duševní rovnováhu a sinusovka nálad se bude pohybovat v kladných hodnotách. S Dirty Tactics ve walkmanu bude mít klid v duši a nohy v teple. To někdy naprosto stačí. Cítím z nich i kousek lo-fi d.i.y atmosféry kapel z Plant-X-Records a kousek indie provzdušněného šmrncu. Vzájemné prolínání zvuků všech jmenovaných kapel se albem táhne až do konce, přesto nemůžu říct, že by šlo o kopírování. Když znáte jmenované skupiny, tak to na Vás prostě dýchne. Nic víc bych v tom nehledal. Velká hitovka je písnička “Philadelphia”, s výrazně rockovým odérem kapel jako New Idea Society, z našich končin The Mood nebo My Dead Cat. Závěr je téměř akustická písnička “Odessa”.

Pokud neberete označení pop punk jako nadávku a Dirty Tactics neznáte, samozřejmě doporučuji. Znějí fakt dobře! (S)

PS: “Love Is Dead, Art Is War” je z roku 2007 a aktuálně mají Dirty Tactics novou desku. Seženeš ji na vinylu u Flix Records.

www.flix-records.com

www.myspace.com/dirtytactics

Další recenze najdeš na samuelrecords.blogspot.com/.
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.