EDIE SEDGWICK (USA, Dischord) vystoupí třikrát v ČR
20.03.2009 11:25
11. května v Praze, Klub 007 (+ Auxes vs. Challenger) 12. května v Brně, Yacht (+ Sporto a Aran Epochal) 13. května v Hradci Králové, Klídek (+ Sporto a Aran Epochal)
Po pódiu poletuje nalíčenej chlapík v ženskejch šatech, kterej začíná koncert v Nashville podzravem: „Nashville, Tennessee, home of hip hop, all right!“ Do toho pulzuje energická a neuvěřitelně chytlavá muzika, která připomíná mix PIL, Le Tigre, Beastie Boys a The Make-Up. Písničky se jmenujou podle známejch herců, chlapík v ženskejch šatech je každou chvíli mezi lidma v publiku. Co to má bejt?
Seznamte se – tohle je Justin Moyer v akci. Justin je hyperaktivní chlápek a skvělej muzikant, kterej se coby člen El Guapo (Dischord), Supersystem (Touch and Go) a naposled Antelope (Dischord) postaral o pěknou řádku vynikajících desek. Vedle hraní se všema těmahle kapelama měl ale vždycky Justin „svoje dítě“ - projekt Edie Sedgwick, kterej prezentuje jako reinkarnaci legendární Warholovy herečky z přelomu 60. a 70. let stejnýho jména. No a po rozpadu Antelope (pamatujete si ještě jejich báječnej koncert na 007?) se Edie Sedgwick věnuje naplno. Dráždivý beaty a typickej naléhavej Justinův vokál, do toho ozvěny čistýho zvuku, kterej dotáhli k dokonalosti Antelope: Edie Sedgwick je svěží, zábavná záležitost a v současnosti jedna z mála aktivních kapel na Dischord Records, kde loni vyšla deska „Things Are Getting Sinister And Sinisterer.“ Aktuálním počinem Edie Sedgwick je společnej sedmipalcovej split s Aran Epochal, kam Justin přispěl před tím nevydanou skladbou „Who´s That Knocking At My Door“.
Edie Sedgwick berou Evropu útokem ve složení Basla Andolsun (Andalusians, Beuty Pill, Del Cielo), Chad Molter (Medications, Andalusians, Beuty Pill), Jess Matthews (Gestures) a samozřejmě Justin (El Guapo, Antelope, Supersystem).
Edie Sedgwick se v Česku představí hned třikrát: v pondělí 11. května na 007, kde mu budou sekundovat Auxes SPOLEČNĚ s Challenger. Jak asi víte, členové Milemarker založili vedle Challenger i kapelu Auxes. A protože členové Auxes a Challenger jsou v současný době stejný, pojede kapela evropský turné, na kterým během jednoho setu bude hrát jak skladby z repertoáru Auxes, tak Challenger. Po Praze se Edie Sedgwick přesune do Brna, kde bude na Yachtu 12. května hrát ve společnosti Sporto a Aran Epochal. Stejná sestava bude k vidění ve středu 13. května v Hradci Králové v klubu Klídek.
Slať tofužel nakonec hrát nebude. Nahradí je Marastic Blues, neznámá, ale vynikající bruska kloubící oldschool Grindcore a Punk ve vysoce výbušnou směs.
Ahoj Peťo, proč ten hejt? Ani píseň, ani klip určitě přímo nepomůžou lidem, kteří pomoc potřebují. Představuju si ale, že by se obojí mohlo stát malou součástí velkého společného vícehlasu a ten vícehlas by třeba mohl postupně pomáhat změnám - formovat atmosféru ve společnosti směrem k vět&sca.... (text zkrácen)
Klasika, vždy je jednoduší mluvit o organizaci, než udělat něco sám za sebe. Čemu pomůžou vaše klipy?! Abyste jste se zviditelnily, nebo čemu? Máte plné řeči lidských práv, tak běžte mezi komunitu zubožených, lidí, pomozte jim napřímo, už jen tím, že budete mezi nimi, hlavní aspektem je přeci si s nimi pov&.... (text zkrácen)