Youtube
ESAZLESA - Vyhlídky a konce 10
29.04.2010 22:35 Saman
Obrázek
Nevím proč, ale vždycky se mi zdálo, že kapely ze západních Čech mají takovou vlastní specifickou scénu, která je stojí tak trochu mimo dění ve zbytku republiky. A zvlášť dobře se tam daří emo hardcoru. Cheb je takový český San Diego. Špičatý boty, černý košile a tak. A z Chebu jsou taky ESAZLESA, jejichž desetipalec mě velmi příjemně překvapil.
Jak už jsem psal v jedný z novinek, název kapely, kterej by pasoval na klasickou gympláckou nebo tancovačkovou kapelu, naštěstí klame. Vystihnul to Lilek, když jsem mu pouštěl nějakej jejich song z netu. „Vole, to je Japonsko!“ Kucí maj asi hodně rádi starší ENVY a je to slyšet. Hrajou hrubý screamo skřížený s takovou tou tvrdší odrůdou post-rocku, nebo jak se tomu stylu, co v něm jde o dlouhý atmosferický plochy, říká.  
Kluci, co hrajou v týhle kapele, už měli pár kapel předtím. Já jsem viděl OFFICE BITCH, když jsme v roce 2007 dělali první koncert QUIRITATIO a oni si tam chtěli zahrát. Celkem OK indierock, ale mě osobně to nic neříkalo. Pak měli ještě kapelu KMEN, která už směřovala k temnějším a delším songům, ale ještě tam byla cítit taková nejistota nad tím, co chtějí přesně hrát. Na tomhle desetipalci, kterej si vydali sami (v dnešní době nevídaná věc, respekt!!!) už maj jasno a navíc uměj fakt dobře hrát. Jak jsem psal, slyším tam ENVY v těch těžkejch plochách s ozvěnami, ale kupodivu se mi zdá, že tam slyším ALBION z doby splitka s KEVORKIAN nebo sedmipalce MIM. Prostě smíchaný starý nekomplikovaný emo hraný pěkně přes akordy s temnejma dlouhejma plochama. Ty ALBION mi to asi nejvíc připomíná textama, který jsou tak zvláštně frázovaný a vlastně i napsaný. Nevim, jak to popsat, prostě si to poslechněte.  
Možná ještě pár formalit: Na desce jsou čtyři skladby, na každé straně dvě. Obal je minimalistickém černobílej a je v něm samolepka. Nic víc, nic míň. Cena lidová: 150.  
Nevím v podstatě nic o týhle kapele. Jen to, že je kurevsky dobrá a že do toho jdou naplno. A že zaslužej respekt, že si sami vydali desetipalec a sami ho posílaj distrům a snažej se to dostat mezi lidi. Desetipalec ESAZLESA je důkaz toho, že i v městech, který jsou mimo střed dění, vznikaj super věci. A jen tak mimochodem, dneska jsem přes bandzone profil ESAZLESA narazil na další dvě parádní kapely z Chebu, který zaváněj starým emo hardcorem – Short Time a Le Bain de Maid. Najděte si to.

ESAZLESA bandzone 
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.