Youtube
Enon - „Lost Marbles and exploded evidence“ CD+DVD
31.03.2005 22:53
(Touch and Go)
  
Že by další nová řadovka? Ne, dej si v klidu pohov. Na ochutnávku se k nám dostává kompilační album, které v porci 16-ti songů servíruje práci stvořenou za 7 let existence této kapely. Hlavní je si nepoplést, že se nejedná o žádný „best off“, ale jakousi nadílku ne-albových věcí, tedy na svoje si přijdou písně ze singlů které vyšly na Sub Pop / FrenchKiss / Troubleman Un., tracky z časákových kompilací, nevydané věci, které svůj prostor dostali „ jen“ na stránkách kapely apod. Řazení na kompilaci není chronologické, takže se jednotlivými roky existence kapely budeme prodírat náhodně. V bookletu je u každého válu velmi sympatická nápověda ve formě malé ikonky vývoje žáby - znázorněn časový stav kapely, takže ke slovu se dostane i prvotní období, kdy Enon byl vlastně jenom one-man projekt Johna Schmersal, období pulce zase vzpomíná na trio sestavu, kdy ještě nebyly žádné potuchy po nějaké slečně Toko. No a samozřejmě na své si přijdeme i my všichni, kteří známe Enon z několika živých vystoupení u nás tedy sestava Schmersal / Schulz / Toko.
Kdo nezná Enon (je ještě vůbec někdo takový, po tolika koncertech u nás?) by možná pomohla nápověda, že bude mít tu čest s partou art-rockerů, kteří vedle sebe bez žádných servítek dokážou spustit indie rock plný noise elektro zvuků, srdcových popových beatů a melodií, který tě tu a tam donutí pěkně rozpohybovat a ty svými kreacemi dokážeš vytřít taneční parket ani nevíš jak. K největším vrcholům dochází, kdy o slovo se po zpěváku Schmersalovi přihlásí, křehotinká šikmooká víla Toko a spustí ten svůj uhrančivý vokál, který má sílu pohlazení. Však taky své si už odkroutila v takových spolcích jako (božích) Van Pelt, s trochou do mlýna přišla i do Blonde Redhead a také své si odkroutila v post Van Pelt kapele tedy Lapse.
Tato kompilace v první řadě není napěchována takovými zabijáckými hity se kterými jsme měli tu čest seznámit se na druhé řadovce High Society, ale spíše na řadu přijdou skladby, které jsou „složitější“ nebo chceš-li experimentálnější a ty jim ze své strany musíš taky jít tak trochu naproti. Samozřejmě jsou zde i výjimky v podobě třeba hned první skladby „Knock That Door“, která je absolutní hit a má hodně dobré místo, aby se z ní stal evergreen.
Jako takovou druhou část této kompilace ber přiložené DVD, které samo o sobě by bylo asi trochu zklamání, ale v této formě je moc milé zpestření. Takže budeš mít tu čest shlédnout všech 6 Enon videí, pro které je typické moc pěkně zpracování. Půlku z nich jsme měli možnost vidět už na úchvatném singlu In This City. Dále tady na nás čeká asi 9 live songů ze čtyř koncertních zastávek pořízených v průběhu asi 4 let. Tady o proti koncertům, který jsem měl tu čest vidět face to face, trochu nuda, příliš statické. A pak samozřejmě na řadu přicházejí i blbosti pořízené v průběhu tour, plakáty a podobný blbůstky.
Pokud tohle má být tvoje první seznámení, možná raději bych volil hitama nabité album „High Society“ nebo „Hocus Pokus“ i když u tohoto dílka jsem ze začátku pěkně válčil než jsem mu přišel na chu?. Pro zaryté Enon-fandy není co řešit a „Lost Marbles and exploded evidence“ je naprostá povinnost a pro všechny ostatní, kteří jsou jen trochu nalomení není co řešit, protože 400,- za který to seženeš u Day Aftru bude dobrá investice.
  
Enon
Touch and Go

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.