Youtube
Festa Desperado - Prvních...
10.09.2003 20:06
Řekl bych že nejmladší (datem založení i věkem členů) brněnská hc/punk kapela velkou část místních coristů nadchla svým vystoupením v Yachtu před Motörhead…teda Severed Head of State. Takže když vydala po pár měsících první demo a já se stal vyvolencem pro sepsání recenze, nijak jsem se nevzpěčoval.
První co zaujme je velice dobře odvedená práce na bookletku – texty v češtině i angličtině, komentáře co dávají smysl, barevná kazeta s potiskem, pěkná staroškolní grafika stylu koláže – to není standardní! Je vidět že zpěvák Mirek si jako šéfík Ultima Ratio recs svou kazetu prostě vypiplal. Dosud vynikající dojem.
Co se kvality nahrávky a zvuku týká, nemůžu nevzpomenout, že vznikla v Moc Plevele studiu – vsetínské Mecce punkovic které chtějí vydávat nezávisle – a není to vůbec špatné! Samozřejmě nemůžete porovnávat s šedesátkrát digitálně remasterovanými cdčky, ale v rámci demáčů je to velmi solidní zvuk, ve kterém při troše snahy poznáte všechny nástroje. A co že to vlastně chlapci produkují? Myslím že cover Reagan Youth je pro charakteristiku stylu víc než výmluvný. Drsnej rychlej punk, kterej se nepáře s technikou, ale pořádně od srdce sype! Připočti extrémně povedený intra – zejména JUDr. Urválek (komu to jméno nic neříká nech? čekuje právě probíhající týdeníky, mmj. státní zástupce v procesu s Miladou Horákovou) a jeho proslov před válem o tom jestli máme právo omezovat názorové odpůrce ve svobodě projevu mě dostal! Sice jen 15 minut hudby, ale pravda je, že být kazeta třeba jednou tak dlouhá, začala by asi nudit.
Hodně se mi líbí, a často to tak silně ze začínajících kapel necítím, že z FD sálá energie a že mají co říct. Tím myslím samo sebou i texty, které se přímo a podle mě i dost trefně vyjadřují k některým věcem kolem nás – jasně že sem o nich už taky četl jinde, ale pořád jsou mi milejší biče o světě kterej nás obklopuje a ne vždy těší, než ujiš?ování „true till death.“ Klidně odpustím 4 akordový vály s šíleným boostrem, když vidím že to šlape jak má. Copak potřebuješ víc pro dobrej rawpunk mazec?!

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.