Youtube
Gnu – Milimetry ticha
12.04.2002 07:38
(Silver Rocket/Minority Records)
  
Vyklidněná deska! Ovšem se zachováním toho, co je pro Gnu typické. Vášeň.
Asi nejsem jediný, koho tihle chlapíci na svém druhém dlouhohrajícím počinu docela dostali. Při sledování jejich stopy například po doslova namláceném Písek je zkáza na split SP s Thema 11 jsem si říkal, kam až tahle intenzita půjde dál. A prásk, jsou tady Milimetry ticha. Desky místy – hlavně jakousi celkovou atmosférou – až melancholická, kytarová, přemýšlivá, což platí taky o výborných textech. Ovšem bacha, to vše je nutné brát v mezích, na jaké jsme od Gnu zvyklí. Žádné lkání emo zlomených srdcařů. Tady to pořád bublá a pánové se do toho i opřou, protože nemají potřebu dávat struny pryč ani od svých minulých noisařských výlevů. Třeba Mossad je toho jasným důkazem, Zlo zblízka to tam má, do refrénu nagradovaný J.Boam.....tohle jim pořád sluší.


Na druhé straně zadumané Naše příběhy stárnou, až gothický, potemnělým hlasem odzpívaný, Západ. A propo, zpěv. Jo, zpěv, holenkové, on tady Adam totiž opravdu zpívá, navíc tak, že je mu i rozumět. Jeho hlas už prostě není jen součástí hlukového (ne) řádu. A víme, nemůžu si pomoc, ale v refrénu Nápadně jasný dálky to ze sebe dostává až skoro metalovým nazpívaným způsobem. Ale klid, tenhle pocit hned rozbijí další části skladby!


Další moji favoriti – Minus Cy. Hřbet, hodně příjemná kytarovka s dávkou opravdu decentní a stále přítomné energie, která se nenápadně rozlévá až k hey! mezi kytarama – cheche, fakt to tam tak je a je to příjemný důkaz, že Gnu do tohodle počinu šli taky s neskrývanou radostí a vyhráli si.


Končím, jen.....už byla řeč o výborných textech a nepřipomenout je nechci, protože tady opravdu tvoří nejmíň padesát procent pocitu z celé desky. Jen ochutnávka: Zlo zblízka: drž se dál, drž se zpátky! noc je čistá – zlo zblízka! řež mi kus, drž mi háky, vra? mi hocha, zlá sloka! pro nejlepšího nepřítele: miláček je v sadu. nechci vidět cizí ruce v sadu v řece sklo. tvý srdce! lehni niž, zadrž dech, násob do sta, zlá deska! Vyloženě slabý není ani jeden a nakonec to, že Adamovy texty by obstály i coby poezie se mluvilo už dříve.


Ale máte pravdu pane J.Boam. Tohle jsou jen prázdné věty. A kdo chce, a? si Milimetry ticha probádá a udělá si názor sám.Více na old.czechcore.cz

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.