Youtube
HATEBREED - Supremacy
28.05.2007 20:23
(Roadrunner records)
   
  Je toho tolik co by se dalo o téhle kapele napsat. Někteří ji nenávidí, jiní ji milují. Já jsem ji do teď úspěšně ignoroval. Bavil mě jejich debut na Victory. Ostatní desky byli dobře zahrané a na živo mě rozsekali Hatebreed pokaždé. Ale něco mi tam pořád chybělo k tomu abych si třeba koupil triko… Pak jsem se dostal k pár rozhovorům s frontmanem Jamey Jastou, které je docela jednoduché najít i třeba přes Google. Při čtení jsem pomalu začal chápat o čem tahle kapela je, čím si prošla a proč jí tolik lidí respektuje. A možná to pochopíte i vy pokud se nenecháte odradit zástupama jelimanů z Ozzfestu, které tahle kapela zajímá z čistě konzumního hlediska, nebo náckama, kteří jsou tak dementní že posluchaj HC kapely. Proč? Asi proto že ty jejich stojí za hnědý hovno! Nebudu dál řešit! Faktem je, že to je věc kterou kapela těžko ovlivní, když hraje přes 300 koncertů ročně a tedy nemá úplnou kontrolu nad bookingem. Což je pochopitelně časově nemožné. Necháme ale polemik a koukneme se na zub snad nejočekávanějšímu albu v Metalové a taky Hardcorové scéně (zdůrazňuji...hc je široký pojem, pro každého znamenajíc něco jiného).
  
   To, co mi chybělo u Hatebreed byl určitý osobní přístup k textům, poselství, prostě něco víc. S novým albem jsem ale pochopil že to tam vždy bylo, akorát jsem asi nehledal dostatečně. Jak to? Booklet Supremacy začíná dlouhým pokecem o posledních rocích ze života Jameyho. Zajímavá zpověď frontmana však nesmrdí kalkulem se zalíbit. Ostatně to se ani nemusí. Hatebreed si dávno podmanili jak hardcore tak metal scénu. Celý pokec vyznívá upřímně. Je z něj cítit určitá vyzrálost, nadhled, které člověk prostě získá životem. Od sklepních koncertů pro pár kámošů vede cesta přes vyprodané haly až k předskakování Slayer a uvádení Headbangers Ball na MTV. Přecházím dál a zjiš?uji, že většina songů má zajímavé vysvětlivky. Zdánlivě prvoplánové texty tak nabírají úplně jiný rozměr a zase jsou osobní zpovědí jejich autora. Dokonale odvádějí moji pozornost od hudby Hatebreed, kterou poslouchám cestou z Rocksters shopu. Fakt bych to nečekal… Že bych je byl podcenil?
  
   Teď k samotné hudbě. Myslím, že většina lidí nepotřebuje podrobný popis o co tady jde. Srovnávaní prostě nefunguje, protože Hatebreed jsou prostě Hatebreed a už na prvém albu vynašli svůj vlastní styl, vlastní ksicht a hlavně vlastní zvuk a styl hry. Precizně zahrané powerchordy, přísný bubeník, tlumené mosh záseky a kombinace new yourku s trash metalem! To je něco, co prostě téhle kapele nikdo neukrade a ani se k tomu nepřiblíží! Holý fakt! Ber nebo nech být. Co tedy přibylo? Hodně sborů! A to mě děsně baví. Hlavně v prvním songu „Defeatist“. Ty vole. A zrovna tenhle song se mi dostane do ucha když vcházím do Country Lifu a platím u pokladny za Tofu Burgr sektáři s umělým, naučeným úsměvem! Když na mě vylítnou desetkrát po sobě sbory se slovem „HATE!!!!“ říkám si a? utíká v sandálkách jinak mu ten falešnej úsměv dotuním pěstičkou! (prosim, brát s rezervou…snažím se tady vystihnout nasranou náladu alba!). Celkový zvuk mi přijde víc hardcore než na posledních albech. Taky to je asi stavbou songů a jednotlivými riffy. A to je dobře! Pokud to má být tak trochu návrat ke kořenům a nastínění skutečného původu Hatebreed tak je vydařený. Zpěv je čistý hejt! Prostě neexistuje nasranější zpěvák než Jamey Jasta. Kdo nevěří je hluchej! Nesmlouvám! Ale co to je? Desátý song „Never let it die“…a Jamey se pouští do lehce melodických poloh? Tak to bych nečekal. Nic přehnaného, ale působí to parádně. Srovnával bych s Anselmem (Pantera) na pár sekund, pak si říkám…to není ůplně ono. Hm… Nabízí se, ale to hodně vzdáleně taky srovnání s No Warning. Všeho moc škodí a já jsem rád že to dal s mírou. Brutální porci moshe neodolává ani pan Deaf-mess-anger a rozjíždí spolu se mnou doma krutý kitchen mosh. Po pár pizzamakerech a mlynech u kuchyňské linky si sčítám modřiny na ruce a sedám zpátky ke compu. Říkám si. 13 songů je hodně začne mě to nudit. Ne!!! Nezačne!!!! Jede to jak parní válec až do konce a až se to dokroutí tak se cítím vyčerpán jako bych se právě vrátil s pitu. Tohle je porce jen pro silné duše!
  
Co dodat na závěr? Mrzí mě snad jen jediná věc. A to je fakt že se tahle kapela dostává do rukou lidem, kteří nedocení to co v ní je. A to nemluvím jenom o posluchačích ale taky o promotérech. Rád bych se dočkal klubového koncertu za ROZUMNOU cenu (klidně i větší prostor) za podpory GOOD NIGHT WHITE PRIDE jako prevence proti nazi dementům, kteří se tam objeví na 99%. Otázka zní co s tím? Budeme si stěžovat? Nebo tam vlítneme do pitu a nenecháme aby tahle kapela hrála pro vylízance v kalhotách Thor Steinar! Já mám vyřešeno…
  
mikita
  
Hatebreed

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
Obscene Revenge (ITA) & Criminal State (RUS)
17.06.2019 ( 19:05 )
Praha - Balada Bar Více informací ...
SAVAK (USA) + PULSAR + J. MARINELLI (USA)
SAVAK (USA) + PULSAR + J. MARINELLI (USA) 17.06.2019 ( 20:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
Hisataka (JAP) & Massola (CZ) & Viimeinen Virhe (FIN) & Chorobopop (CZ)
Hisataka (JAP) & Massola (CZ) & Viimeinen Virhe (FIN) & Chorobopop (CZ) 18.06.2019 - 18.06.2019 ( 19:00 - 22:00 )
Olomouc, SF MINI Více informací ...
BLACK LIPS (USA) + LAZER VIKING
BLACK LIPS (USA) + LAZER VIKING 20.06.2019 ( 20:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
KORROSIVE (USA) + COFFIN VARNISH
KORROSIVE (USA) + COFFIN VARNISH 21.06.2019 ( 20:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL vol. 15
ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL vol. 15 22.06.2019 ( 11:50 )
Žabčice - areál za Sokolovnou Více informací ...
Šlinc Fest 2019
22.06.2019 ( 14:00 )
Řevnice - Lesní divadlo Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
ORBAN, Zruč nad Sázavou - Pallasit Fest, 8.6.19
16.06.2019 18:32, Siki


HOW LONG?, Zruč nad Sázavou - Pallasit Fest, 8.6.19
16.06.2019 18:31, Siki


BRÜNNER TODESMARCH, Zruč nad Sázavou - Pallasit Fest, 8.6.19
16.06.2019 18:30, Siki


KELLERASSELN, Zruč nad Sázavou - Pallasit Fest, 8.6.19
16.06.2019 18:29, Siki


GODOT YOUTH, Zruč nad Sázavou - Pallasit Fest, 8.6.19
16.06.2019 18:28, Siki


SAMORAST, Zruč nad Sázavou - Pallasit Fest, 8.6.19
16.06.2019 18:27, Siki


BLIND PRIDE, Zruč nad Sázavou - Pallasit Fest, 8.6.19
16.06.2019 18:25, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Povodí Ohře | rozhovor (644)
VINYL RULEZ | 07/2018 - 12/2018 (630)
PAST - Sama (625)
GOSPEL OF THE FUTURE | rozhovor (543)
Kolyma Tales #2 (499)
Tomáš Ivan Mládek| rozhovor (498)
v/a One Family One Flag (452)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
The Landfill Crew - EP
Kolyma Tales #2
See You In Hell - Život ve strachu
Zaniklé pražské kluby
Fyasco ‎– Kurva to je tlak / Nech žije smrť!
PRÜGELKNABE / OTLOUKÁNEK - split
V.A.P / Thalidomide split
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2019 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.