Youtube
IMAAD WASIF - The Voidist
15.09.2010 12:45 Aran
Obrázek

Imaad Wasif má zvláštní a – přiznám se – dost matoucí hudební životopis. Coby bejvalýmu členovi Folk Implosion a kámošovi Lou Barlowa se mu samozřejmě otevřela cesta na Kill Rock Stars, kde vydal svůj debut. Jenže „The Voidist“ vyšla na TeePee Records a bubnuje na ní mimo jiné Dale Crover z Mevins... Tak co s tím? Je to něžnej folkař, nebo špinavej pivař? Přidejte k tomu ještě fakt, že na Wasifa nedá dopustit pražská pobočka Turbojugend – a máte dokonalej zmatek.

 

Pravda je taková, že Imaad Wasif kombinuje obě polohy tak elegantně a přirozeně jako málokdo. Na „The Voidist“ jsou jak mohutný hard rockový kila, tak křehký skladby, kde zvoní akustický kytary. A v takový momenty se, dámy a pánové, vracíme do zlatejch šedesátejch, kde by pan Wasif se svojí vizáží a se svým talentem bezpochyby okouzlil/oslovil/doplňte si sami víc groupies, než Mick Jagger a Jim Morrsion dohromady.

 

Když tak o tom přemejšlím, „The Voidist“ mi ze všeho nejvíc připomíná Led Zeppelin. Je to podobně majestátní, sebevědomej a silnej zvuk, kterej ale zároveň ctí celek a nesklouzává k onanii. No a ty melodie? Ty jsou prostě božský. Ne že bych to chtěl srovnávat s Beatles – chraň bůh! – ale je v tom cejtit podobná lehkost a zároveň chuť k experimentům jako na „Revolver“ nebo „Rubber Soul“. Některý lidi prostě sypou geniální melodie z rukávu a ani si to neuvědomujou, zatímco my ostatní se musíme smířit s tím, že nám v tomhle ohledu prostě není dáno.

 

Docela jsem zvědavej, jak bude znít Imaad Wasif naživo (22. září na 007), protože by to mohl bejt zajímavej koncert. Hlasitej i tichej. „The Voidist“ je každopádně opojná záležitost.

 

www.myspace.com/imaadw

 

 

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.