Youtube
JUST WAR / CALL THE COPS - At War With Cops
09.01.2022 20:52 Marek Rybenský
Obrázek

LP ( Emergency Records, Maniac Attack Records, Ronce Records a Bomb-All Records )

Vydání tohoto split LP mi proletělo před očima, aniž bych se nad ním pozastavil, každodenní rutina a neskutečný příliv nových a starých znovu vydaných desek občas stvoří mlhu. Just war jsem viděl asi tři koncerty a vždycky si říkal, že by bylo fajn, kdyby tam hodili dvojku a trošku víc plynu. Po samplu startujícího harleye ( všichni milujeme klišé, jo!)  mé srdce přece jen pookřálo a přání zdá se být vyslyšeno. Skladba Helldriver burácí do temného rána. Vzkaz je jasný Discharge, Broken Bones a Motorhead. Faceless Warriors ještě přidá na tempu, dvoukopáky pohánějí vpřed zmetalizovanou mašinu protkanou flažolety, jen abyste na chvilku získali sebekontrolu zpátky.
Don't Pray For Me  je jednoduše řečeno totální pocta Motorhead a Bilos co by producent nahrávky Just War si tady hodí i hlavní zpěv, neskutečný feeling! Skvělé.
Live On Fire je dobrý název pro skladbu, která se vymyká tím, že je postavena na klasických black metalových základech s textem o životě ve sračkách, z kterých, než byste se zvedli se snažíte potopit ještě hlouběji.
Finální cover verze skladby Punk Attitude od Call the Cops s úvodem, za který by se nestyděl nejeden milovník heavy metalu, je třešničkou na dortu.
Byť nejsem skalní fanda Just War musím uznat, že tahle nahrávka naprosto vyčnívá nad vším co doposud nahráli, ať už jde o zvuk, který jejich hudbu úplně rozsvítil, tak o náladu prýštící z jednotlivých skladeb, byť je to trošičku přehlídka stylů. Kytarista je killer!
Italové Call the Cops se ve svém stylu naprosto neodklánějí od vlivů Motorhead, ale oproti Just War sypou víc hrubšího paliva, víc punk, víc street, víc divoký, víc spontánní, možná by se hodilo podotknout, že v hudbě kapely se snoubí jak nespoutanost punku, tak jihoevropského temperamentu. Ostatně mrkněte na jejich live show, nudit se nebudete.
Od prvního válce je plyn sešlápnutý hluboko do podlahy, kytary řežou, bubny odbíjejí tempo a zpěvák s občasnými doprovody navztekaně vyřvává do éteru.
Jediného zvolnění se vám dostane při prostřední skladbě IL Galeone, která je předělávkou staré písně Italských anarchistů.
Jako poslední věc nahrávky je cover od Just War nazvaný Cards and Dice. Obě kapely příjemně překvapily.
Dobrá tedy, fakt že s motorhead jsem skončil u motorhead a za jediný poctivý klon jsem považoval kanaďany Inepsy, od kterých mám stále rád jen první desku, nic nemění na tom jak výrazně šel potenciál Just War nahoru. To, že street punk musí být za každou cenu nudný, pro změnu do všech pekel posílají Call the Cops. Nevím jak vy, ale za mě povedená deska.

Just War BC

EmergencyHQ

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.