(Autumn Jams, Internationale, Parade of Spectres, This One's for the Crew) Není tomu tak dlouho, co tady visela Markova recenze na novou desku BATTLE OF WOLF 359. Teďka vyšla první regulérní deska jejich inťoušskejch emoviolence kumpánů KADDISH, s nimiž mají BOW 359 hodně společného, a protože mě naprosto rozsekala, nemůžu si odpustit recenzi. ">
Youtube
KADDISH - LP
16.05.2010 22:09 Saman
Obrázek
Někdo mi teďka říkal, že už neposlouchá žádný emo/violence kapely, protože je tenhle styl už vyčerpanej. Moje odpověď je, že si vybírá špatný kapely. Souhlasím s tím, že spousta kapel z daný škatulky je o ničem, ale to je tak u všech stylů. Klony jsou nuda. Převládá forma, ztrácí se obsah. Zajímavý to začíná bejt, když se kapely pouštěj svejch představ o tom, jak by chtěly znít a hrajou tak, jak to cejtěj. V tuhle chvíli konečně přichází posun. Hudebně to jde dál a především to má nějakej obsah, je to uvěřitelný. Stačí se podívat na ORCHID, JEROME’S DREAM, PAGE.99, LA QUIETE… Co jméno, tak vlastní směr mimo škatulku. Pro mnoho lidí už uzavřená kapitola, ale takový kapely tu pořád jsou, jen je potřeba se pořádně rozhlížet a myspacová džungle to dělá těžší. Uznávám, že KADDISH, kteří se ukrývají kdesi u jezera Lochness je těžší najít, zvlášť když jejich první deska teď vychází po osmi letech existence (to je skoro jak BALACLAVA, hehe), ale podle mě je to jedna z těch současných progresivních kapel z emo/violence okruhu, které mají co říct.
KADDISH vycházej z výbušnýho starýho ema plnýho úžasnejch vybrnkávanejch melodií. Ani bych nedivil, kdyby je v tomhle ovlivnili jejich lokální kolegové MESA VERDE (poslech KADDISH mě donutil si to po pěti letech pustit a nechápu, jak jsem mohl zapomenout). Melodie v podání KADDISH ale vyžadujou pěkně obratný prsty. Možná si teď představuješ další kopii výbornejch OFF MINOR a technickou onanii, ale ne-ne-ne. Tady jde o fakt úchvatný epický melodie, každej tón tam má svý místo a není tam kvůli předvedení technický dokonalosti. Na druhou stranu KADDISH nešetřej ani „violence“ pasážema s dvojšlapkou a včelínkama a k tomu má zpěvák podobnou barvu hlasu jak ten ze SAETIA. Celkově maj ale dost jednoduchou skladbu songů, takže se to všechno žene dopředu silou velké vody. Jen co deska dohraje, už mi chybí. Obzvlášť, když závěrečná pasáž je nejepičtější z celýho alba a dokonce tam je náznak melodickýho zpěvu.
Jak jsem už psal s tahle kapela toho má hodně společnýho s BATTLE OF WOLF 359 a není to jen ten split sedmipalec, co spolu vydali. Teď mám na mysli specifickej přístup k textům a vůbec nějaký významový stránce věci. Jednoduše jsou to inťouši a to já mám rád. Ani slovo nepřijde nazmar. Jejich myspace stránce vévodí citát od Deleuzeho a půlku vnitřňáku zabírají úvahy o tom, proč se v době, kdy se možnosti komunikace zdají být neomezené, stále více navzájem odcizujeme a oddalujeme. Texty jsou jednoduše dokonalý. Stejně jako u ORCHID je buď budete milovat, nebo považovat za patetický. Já jsem první případ. Jo a ještě k těm BOW 359 – KADDISH mají hodně podobný zvuk a Derek se Samanthou se skrze svůj label Parade of Spectres na této desce podíleli.
Na tuhle desku jsem hodně dlouho čekal a když konečně přišla, tak o velkej kus překonala moje očekávání. Respekt.  Jdu si to zas pustit.  Na závěr ještě jedna věc, která mě zaujala na rozhovoru s KADDISH, co jsem četl. Prej mají rádi JEROME’S DREAM, protože jsou „heavier than metal and more punk than punk.“ Myslím, že se tím sami taky říděj.  
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.