Youtube
Kobra 11 / Fire Walk With Me - split 7" EP
02.08.2009 19:20 Banan
Obrázek
(kooperace labelů)

Panebože! Dva extrémy na jedné desce, která jednoznačně aspiruje na nejneočekávanější release tohoto roku. Nicméně si myslím, že podobné projekty jsou naprosto super a navíc jsem po poslechu tohoto asfaltu zjistil, že obě kapely k sobě mají v současnosti mnohem blíže, než jsem si myslel.

V očekávání nejhoršího (v nejlepším slova smyslu) nořím svou duši nejprve do bahna zvaného Fire Walk With Me. Mám tuhle partu rád už od jejich první nahrávky, která se ke mě před lety dostala na vypáleném cd a jsem moc zvědavej jak se poprali s úkolem, který sami na sebe připravili a který mohl dopadnout všelijak. Ono přeci jenom převést do totálního sludge masakru jednu z největších pecek, kterou kdy Dave Gahan a spol. napsali je přinejmenším odvážný počin. Na druhou stranu zrovna DM mají svou temnou náladou lehce nakročeno podobným směrem a to je taky podle mého názoru jeden z důvodů, proč to dopadlo skvěle. FWWM vás v několika minutách totálně utlučou, zašlapou do bahna a přejedou jako Drápalíka tam a zase zpátky. Přestože zahrát tento styl vypadá jako totální sranda, můžu zodpovědně prohlásit, že udržet tu smrtící valivou náladu a atmosféru ve stejné intenzitě rozhodně není žádná prdel a klukům se to zde podařilo naprosto přesvědčivě. Fakt dobrá věc.

Na druhé straně se do toho opírá chomutovské suicidal komando, které je ostřílené mnohaletou destruktivní činností a jakkoliv jsem předpokládal absolutní zběsilej fast core s ječákem (nic proti!), spadla mi čelist až k zemi. Kobra své tři výpady pojmenovala Z, L a O a tím je vlastně řečeno vše podstatné, protože tahle kapela svou jedovatostí a nihilismem zatlouká jeden hřebík do rakve za druhým. Když jsem se na začátku zmínil o tom, že FWWM a Kobra k sobě mají v současnosti vlastně docela blízko, tak jsem vycházel, hlavně z faktu, že Kobra je v současnosti mnohem temnější a to hlavně co se týká kytarových nápadů, které jsou v některých momentech (hlavně ve druhé skladbě) až lehce načichlé black metalem. Kluci se nebojí trochu ubrat na rychlosti a chvilku vás natahovat na skřipec a bičovat zmíněnými temnými riffy a také vokálem, který je teď mnohem hrubější a hlubší, což mi k muzice sedí skvěle. Inspirace Monster X je samozřejmě stále znatelná a pořád je to hodně slušnej pal, ale občas mám pocit, že zaslechnu i něco z dávno zapomenutých kapel jako Jihad a to byl masakr toho nejhrubšího zrna. Texty jsou depresivní, jedovaté flusance reflektující realitu sídlištního města na severu a jsou absolutně autentické. Stejně jako celá nahrávka.

Temná strana punku, kterou stojí za to vyzkoušet a podpořit.

www.myspace.com/kobraxi
bandzone.cz/firewalkwithme

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
UŽ JSME DOMA, ČTVRT NA SMRT
UŽ JSME DOMA, ČTVRT NA SMRT 11.06.2026 - 11.06.2026 ( 19:00 - 22:00 )
Ostrava - Barrák Více informací ...
Pallasit fest XXIV.
Pallasit fest XXIV. 12.06.2026 - 13.06.2026 ( 12:00 - 23:50 )
Zruč n.Sázavou, Pallasit Více informací ...
Koncert
Koncert 12.06.2026 - 14.06.2026 ( 18:00 - 22:00 )
Senohraby, Plovárna u Baštírny Více informací ...
Nekřest LP/CD
12.06.2026 - 12.06.2026 ( 19:00 - 22:00 )
Brno, Sibiř Více informací ...
Koncert
Koncert 15.06.2026 - 15.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Praha, Futurum Více informací ...
Koncert
Koncert 16.06.2026 - 16.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Olomouc, Pivnice Doga Více informací ...
TOUCHÉ AMORÉ: Stage Four 10 Year Anniversary Tour
TOUCHÉ AMORÉ: Stage Four 10 Year Anniversary Tour 17.06.2026 - 17.06.2026 ( 19:00 - 22:15 )
Praha, Lucerna Music Bar Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
BLANK OUT, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:04, Siki


DELIWERY, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:02, Siki


ŠVINDL, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:00, Siki


SARAYEVO, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 20:59, Siki


CTIB, Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:57, Siki


LICKSPIT, Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:56, Siki


G.U.T.S., Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:55, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
STRAGE DI STATO / 24/24 - split (165)
Selene – Venus (132)
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!! (130)
Rozpor - Ilegálna Spravodlivosť (127)
LILIXELBE – s/t (125)
Teenage Bottlerocket - Ready To Roll (121)
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč (112)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Fear Of The Known - The Last Song
Noi!se - Fate Of The Union
APOPTOSIS - Saeculum Hyaenarum
LILIXELBE – s/t
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!!
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč
vapaa maa - Äiti Systeemi
 
POSLEDNÍ REAKCE
Bomba
(26.05.2026 10:27 stelca77 )

název. Těšim se!!!


jméno
(11.04.2026 19:13 ondra)

Tak je to Stress nebo Stres?


Fuck Nazis!
(17.03.2026 01:04 Luksa)

Posranej FIlip Vávra, tahni nacistickej sráči!!


Píčovina
(23.02.2026 13:31 Robert )

Přibyla kapela Arisco
(19.02.2026 12:18 Vašek)


Rozpor :-(
(13.02.2026 23:24 Luksa)

Fucking fuck ROZPOR!


Full stream 7" EP
(20.01.2026 13:12 Rajtche)

https://drinkinbeerinbandanarecords.bandcamp.com/album/dbibr115-24-24-strage-di-stato-split


???
(07.01.2026 11:12 Radim)

Tvl to bylo před 13 lety :D 


DDŽ VH VM
(13.11.2025 10:40 stelca77)

Na zániku federace se pánové dohodli v Brně. Což osobně považuju za paradoxní :))


10 LET STARÝ LETÁK TOUR !!!
(07.10.2025 23:00 Peťa)

Kloučo, dobrý, ale leták je starý :--)), turné z roku 2015, raději tento post smaž, ať se nanachytá více lidí.


 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   



Pro Neziskovky afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2026 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme cookies:

Více o GDPR