Youtube
KungFu-Girlz - Self Titled
04.09.2020 10:00 stelca77
Obrázek

(D.I.Y)

Po deseti letech se kluci z KungFu-Girlz dokopali k debutovýmu albu. Upřímně řečeno, jen asi málo lidí doufalo, že někdy fakt vyjde. Ale je tady a je takový, jak jsem si představoval. Po demu, splitku a kompilačních zářezech přichází první velká deska. Dalo by se říct, že témata se dost opakujou. Zároveň je třeba říct, že témata, který KFG komentujou a reflektujou, je potřeba oprašovat vždycky. Aby děcka nezapomínaly.

Ať to scénou rezonuje napořád. Z divočejšího hardcore/punku kluci ubrali na zběsilosti. Melodičtější nápady dostávají víc prostoru, podpořený Jirkovym talentem na melodický vyhrávky a sóla. Sympaticky míchlej koktejl zdravýho nihilismu a "don´t care" přístupu, piva a politiky. Tahle pořád ještě výbušná směs se kluků držela po celou dobu dosavadní existence a já doufám, že se ještě pár let držet bude. Absence nadhledu a hlavně humoru nehrozí. Ale taky nehrozí nablblej optimismus.

Možná jsem nakonec ochotnej si nechat vsugerovat pocit, že je deska ovlivněná Hot Water Music a hlavně starejma Leatherface (obě kapely miluju). Ale stejně, oproti dřívějším dobám, se mi zdá patrnější vliv Oi! kapel. Tzn. prostor, kde jsme s klukama (speciálně s Mírou) nacházeli a nacházíme dost styčnejch bodů. Clash Rixe, Cock Sparrer, The Blitz a Skrewdriver v začátcích. Voi!kov pořád někde visí ve vzduchu.

Klasickej KungFu-humor v tracku "Járek". Melancholický nápady (OK, tak teda připouštím ty Leatherface) v písni "One Plus One" a pak třeba "Hare Krishna". Dodneška vzpomínám, jak jsme v autě na tour poslouchali Shelter - When 20 Summers Pass. Úplně ty nejlepší věci ale nejsou ten punkrock v nejtypičtější podobě. Co mě na desce baví nejvíc, tak jsou závěrečný tracky "Děti města" s Oi Oi PiratOi!em a "Afterparty Song" s Frankem Cassielem (booklet). Fajn, "Rock ´n´ roll Season" je docela singl.

Rušivej element? Deska je nahrávaná v období let 2017-2019, což se nutně projevuje na výslednym soundu. Není kompaktní a zní jako kompilát, ne jako konzistentní debut. Virbl v písni "Why?!" nebo "Crisis" je jako punch od Buda Spencera. Kombinování angličtiny a češtiny mi taky nedělá dobře na mojí OCD poruchu. Na druhou stranu třeba začíná bejt zase v kurzu zpívat česky, protože to dělá pořád víc a víc speak English or die kapel. Trendy. Ale to co sere mě, může bejt jinýmu uplně ukradený a já jsem rád, že kluci dali tuhle desku dohromady. Vždycky je rád vidim a vždycky je rád vidim hrát. V kapele se navíc chystá změna, Mates po deseti letech opouští kapelu. Dík za deset járek, sompéro a všechno ostatní. To vyměněný triko mám dodneška.

Jasnej postoj, jasnej statement, a i to párty se vejde. LP vydáno vlastním nákladem. Těšim se na křest, těšim se na tu prdel, co bude nevyhnutelně přítomná. Kdo nepřijde, je samozřejmě Joseph Goebbels. Bude zajímavý kluky dál sledovat. Už teď se těšim na singl. Birra, Oi! E sentimento.

Pro dokreslení si dejte aktuální rozhovor ve Špíně:

https://wave.rozhlas.cz/brutalni-prurez-tvorbou-a-horici-globus-prazska-kapela-kung-fu-girlz-vydava-8283630?fbclid=IwAR3NtLEhE0fZzooAk5b2EKghUzoX1StF5RoooGIermuOxMgJbUUcYmOIlgA

A aktuální rozhovor s Lábusem na K&H:

http://www.kidsandheroes.com/od-hc-punku-az-k-melodictejsim-vecem-s-kung-fu-girlz-o-prvni-desce-za-10-let/

Teaser:

https://www.youtube.com/watch?v=BBB3Oo1FRyo

01. Procrastination Saved My Life
02. Beers And Sun
03. Blame Yourself
04. Why?!
05. Barcelona
06. Out Of Control
07. Hare Krishna
08. Járek
09. One Plus One
10. Rock ´n´ Roll Season
11. Crisis
12. Fascist Voter
13. Děti města (feat. Oi Oi Piratoi)
14. Afterparty Song (feat. Frank Cassiel)

Obrázky

   
Křest LP
Křest LP

KFG 2020
KFG 2020

 

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.