Youtube
LACK & BARRAHEAD unity, 12. 11. 2005, Praha 007
14.11.2005 12:46
(by DEaFEKT)
  
Po bleskovém průletu Dé jedničkou dorážíme na sedmičku a zjiš?ujeme, že jsme první hosté, inu přespolní chodí i do školy přesněji a koncerty nejsou žádnou výjimkou. I přes avizovaný přesný začátek se klub plní velice pozvolna, ale naštěstí kolem půl deváté jsou prostory vcelku zaplněné. V tuto chvíli spouští i dánský dvojband. Silně natěšen zvukovou zkouškou a zejména intenzivním poslechem poslední desky Lack jsem zvědav okamžiků příštích.
Sedm černě oděných hudebníků stísněných s dvěma soupravami bicích na malém strahovském pódiu začíná písní od části ansámblu, jež nese název BARRA HEAD. Z desky mě produkce Barra head nenadchla tolik jako ta od kolegů Lack, možná i kvůli zpěvu, který zní na můj vkus příliš uhlazeně a melodicky. Naživo je mi projev kapely sympatičtější (většinou to tak bývá:). Minimalisticky se rozvětvující linka, jejíž hlavním tahounem je nemilosrdně tepající basa, která vyniká i přes nápor obou bubeníků, se poznenáhlu vrství nenápadně znějícími melodiemi, aby je v závěru pohltily eruptivní výbuchy kytarových rifů. V těchto pasážích se síla sjednocených kapel pod jednou zástavou projevuje nejmarkantněji.
Jako druhý je vcelku logicky servírován zákusek od LACK s názvem „Primo Levi“. Lack bývají přirovnáváni ke kapelám jejichž názvy jsou takřka ikonami, nejčastěji k Fugazi. Jak to však bývá, přirovnávání často pokulhávají, zvláš? u osobitých kapel – případ Lack. Kdyby už měl jít k nějakému přirovnání, tak mi při pár rifech hlavou probleskne poslední album Children of fall, ale to? vše. Ale zpět k dění v klubu. Opět tu máme minimalistické postupy a pomalou gradaci písní, kterým tentokrát vládne rozervaný, naléhavý a lehce špinavě podbarvený vokál. Do divočejších pasáží se pouštějí častěji než kolegové z pódia, ale před pomyslnými vrcholy dokážou zkrotit své nástroje jako zkušení kovbojové a v klidu klusem pokračovat dál. Chvílemi se nástroje téměř vytratí a vzduchem se mrazivě nesou texty písní …např. nails in flesh, nails in wood!! …, další silný trumf kapely. Frustrace ze světa kolem přetavená tu do méně či více konkrétních textů, žádná šablonovitá hesla nejsou na pořadu dne. Tady mi to nedá malou poznámku, že není nad to jít na koncert řádně „připraven“ a pak si jen s kapelou pobrukovat texty a plně se oddávat přívalu emocí, yeah!
Ve stylu jedna vaše, jedna naše proběhne celý koncert. Lack se pouští jen do písní z desky „Be there pulse“, nechybí „středomořským trylkem“ proložená „5 o’clock in the morning“ nebo úvodní (v závěru zahraný) “Marathon man“, kdy ústřední „running nothing but running“ je zdárně echováno kolegou vokalistou z BH. Škoda, že se v takto rozvětvené sestavě nepustili do i do předchozího syrovějšího a divočejšího alba. Sedmičlenná skvadra vytváří zajímavý dojem i po vizuální stránce. Změti trhajících se těl a entuziasmem sršícím bubeníkům „vévodí“ baskytarista BH s pohyby, které mě silně evokují choreografii Starců na chmelu a to nemyslím pejorativně.
Vše jednou končí, před úderem desáté i po přidané povědomě znějícím coveru (fakt jsem to nepoznal) a nenásilném poděkování, že jsme dali koncertu přednost před fotbalem (baráž) je po všem. Nezbývá než se rychle přeorientovat na lámané beaty, pokývat hlavami, krátce se vyspat a vyrazit na „strastiplnou“ cestu domů, ale to už je jiný příběh.
  
Fotky z koncertu najdete zde.

Více na old.czechcore.cz
Recenze Koncerty Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
UŽ JSME DOMA, ČTVRT NA SMRT
UŽ JSME DOMA, ČTVRT NA SMRT 11.06.2026 - 11.06.2026 ( 19:00 - 22:00 )
Ostrava - Barrák Více informací ...
Pallasit fest XXIV.
Pallasit fest XXIV. 12.06.2026 - 13.06.2026 ( 12:00 - 23:50 )
Zruč n.Sázavou, Pallasit Více informací ...
Koncert
Koncert 12.06.2026 - 14.06.2026 ( 18:00 - 22:00 )
Senohraby, Plovárna u Baštírny Více informací ...
Nekřest LP/CD
12.06.2026 - 12.06.2026 ( 19:00 - 22:00 )
Brno, Sibiř Více informací ...
Koncert
Koncert 15.06.2026 - 15.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Praha, Futurum Více informací ...
Koncert
Koncert 16.06.2026 - 16.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Olomouc, Pivnice Doga Více informací ...
TOUCHÉ AMORÉ: Stage Four 10 Year Anniversary Tour
TOUCHÉ AMORÉ: Stage Four 10 Year Anniversary Tour 17.06.2026 - 17.06.2026 ( 19:00 - 22:15 )
Praha, Lucerna Music Bar Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
BLANK OUT, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:04, Siki


DELIWERY, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:02, Siki


ŠVINDL, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 21:00, Siki


SARAYEVO, Broumy - Hřiště, 6.6.26
09.06.2026 20:59, Siki


CTIB, Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:57, Siki


LICKSPIT, Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:56, Siki


G.U.T.S., Újezd - Hella, 5.6.26
09.06.2026 20:55, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
STRAGE DI STATO / 24/24 - split (165)
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!! (133)
Selene – Venus (132)
LILIXELBE – s/t (128)
Rozpor - Ilegálna Spravodlivosť (127)
Teenage Bottlerocket - Ready To Roll (121)
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč (113)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Fear Of The Known - The Last Song
Noi!se - Fate Of The Union
APOPTOSIS - Saeculum Hyaenarum
LILIXELBE – s/t
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!!
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč
vapaa maa - Äiti Systeemi
 
POSLEDNÍ REAKCE
Bomba
(26.05.2026 10:27 stelca77 )

název. Těšim se!!!


jméno
(11.04.2026 19:13 ondra)

Tak je to Stress nebo Stres?


Fuck Nazis!
(17.03.2026 01:04 Luksa)

Posranej FIlip Vávra, tahni nacistickej sráči!!


Píčovina
(23.02.2026 13:31 Robert )

Přibyla kapela Arisco
(19.02.2026 12:18 Vašek)


Rozpor :-(
(13.02.2026 23:24 Luksa)

Fucking fuck ROZPOR!


Full stream 7" EP
(20.01.2026 13:12 Rajtche)

https://drinkinbeerinbandanarecords.bandcamp.com/album/dbibr115-24-24-strage-di-stato-split


???
(07.01.2026 11:12 Radim)

Tvl to bylo před 13 lety :D 


DDŽ VH VM
(13.11.2025 10:40 stelca77)

Na zániku federace se pánové dohodli v Brně. Což osobně považuju za paradoxní :))


10 LET STARÝ LETÁK TOUR !!!
(07.10.2025 23:00 Peťa)

Kloučo, dobrý, ale leták je starý :--)), turné z roku 2015, raději tento post smaž, ať se nanachytá více lidí.


 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   



Pro Neziskovky afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2026 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme cookies:

Více o GDPR