Youtube
LANDMINE SPRING - Complete Ride Session
27.12.2014 11:11 Jirzophone
Obrázek

(Samuel records) 

Je září  roku 1999 a já konečně po týdenních oplítačkách se salmonelózou  stojím zase na nahou. Co víc, stojím v pražské Lucerně jednou rukou si držím padající kalhoty a druhou foťák. Tu noc právě tady vystoupí FUGAZI, kapela o které bez váhání řeknu, že dokáže měnit životy a vybaví se mě taky dvě věty z tehdejší bible Rock proti proudu (r.v.1992): "Fugazi projíždějí celým světem a káží proti společenským zlům. Neberou si na cesty drogy a alkohol, ale brožované knížky a minerálky". Haha. Ten večer s nimi vystoupí také (mimo jiné) strakoničtí Landmine Spring, kteří právě křtí své první (lisované CD) "Ride". Ani náhodou by mě nenapadlo, že tahle deska vyjde za 15 let znovu, na vinylu a já k ní budu psát recenzi. Celý tenhle asfalt beru jako zápisník, kdy jednotlivé zářezy jsou i historické dotyky nás samotných. A tak musím nahlídnout i do svých vzpomínek, které mě pojí se spojením LS a Samuel. Honzu Kloučka znám léta, první vzpomínka se mně vybaví na reklamu Samuel records, která byla otištěna v časáku Agaila (Balaclava kids), design kulturisty mě přesvědčil a napsal jsem si o distro list. Ten přišel po víc jak roce (možná dýl) a pak to začalo:). Honza se poslední léta netajil tím, že chce vydat desku Ride znovu a tentokrát konečně na vinylu. S ubíhajícím časem, kdy propast od rozpadu kapely a dne vydání se markantně zvětšovala,  se tento plán jevil jako čím dál větší bláznovství a finanční sebevražda. Ale za ty léta, jsem ani na chvilku nepochyboval, že tento plán se stane skutečností, protože Samuel je prostě blázen. Blázen v tom nejlepším slova smyslu, kdy své sny stojí za to realizovat na úkor těch logických překážek, které jasně říkají NE. A být obklopen těmito blázny jasně říká, že to má smysl, dělat věci tak jak chcete vy a ne jak se očekává, že by měly být dělány.

Další zářez mně konečně dostává ke kapele samotné. Píše se rok 1997 a kamarád Korda mně podává CD-r Do You Answer Me?, které mu právě přišlo. Minimalistickej obal jak z učebnice fyziky a hudba, která jasně nezapadala  do prasopalového Brna. První poslech a byl jsem okouzlen. Energie a přitom silný melodie. Naléhavej vokál. Vzor kapely z Revelation records, kdy HC kids hrají rock. O rok později konečně vystoupí i zde naživo (po boku Balaclavy) v lužáneckém sklepě. Opět parádní a takový "skromný".

Vybaluji desku a nechám ji olíznout jehlou. A  cítím takový to napětí a trošku i nervozitu jestli na tohle už přeci není jenom pozdě. A pak se to ozve notorický kytarový promáchnutí z leva a zprava. A já cítím sakra ono to tam pořád je a má to sílu jako blázen. Parádní zvuk, melodie a energie. Vzpomínky jsou opět před očima.

Vinylové verze zachycuje komplet studiové nahrávání z období MCD Ride, takže tu najdeme i dvě skladby z Your World a jeden z kompilačky Ten Years Ego.  

Nejvyšší čas začít dělat bláznivý věci, stojí to zato! 

http://samuelrecords.bandcamp.com/album/complete-ride-session

http://samuelrecords.net

http://samuelrecords.bigcartel.com

http://bandzone.cz/landminespring

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.