Youtube
LIDSKÉ ZDROJE - Live Demonstration
10.06.2020 09:56 Samuel
Obrázek

Tape (Humane Recordings)

Pojmenování některých punkových skupin jsou zajímavá. Jaký by byl Váš tip na neotřelé jméno? Mé pozornosti neuniknul název LIDSKÉ ZDROJE. Aktuální kapela, a i kdyby za tím nebylo nic jiného, je určitě dobrým impulzem pro další prověření. GO476910YB (LIDSKÉ ZDROJE) se o názvu vyjádřil „Označení "Lidské zdroje" mi vždycky hýbalo žlučí a jako název pro kapelu mi přijde perfektní. Absolutní cynismus kapitalistickýho newspeaku vyjádřenej ve dvou slovech.“ Někteří určitě vědí, jiní tuší a další zájemci, ať si prověří souvislosti sami. Jména v téhle partě nemají velkou důležitost a korespondují s názvem kapely. Kombinace písmen a čísel, GO476910YB, AL479059SZ, YO671959YB, to jsou LIDSKÉ ZDROJE. Venku mají demo kazetu. Drží se postupu, jaký býval zažitý před mnoha lety, nejdřív demo, pak třeba split a potom až desku. Rozhovor s GO476910YB (LIDSKÉ ZDROJE) jsem udělal poměrně nedávno a vznikl hlavně proto, že mi ve schránce přistála jejich pěkně udělaná demo kazeta. Všechny písničky z nahrávky mi znějí SUPER. Je to mé první seznámení, oťukávání a já hned řeknu, že mě baví a protáčím to celkem často! LIDSKÉ ZDROJE jsou tady a během pár let se možná stanou noční múrou všech manažérů, kteří budou googlem vyhledávat své “lidské zdroje”. Doufám, že o hodně dřív se dostanou do těch správných repráků nebo sluchátek punx. Snad už proto, že tohle je kapela plná elánu a jak se o sobě píší na svém profilu - “Sometimes Cheesy - Always Antifascist”.

LIDSKÉ ZDROJE jsou punk rockový trojlístek. Dva hráči jsou čeští punks usazení ve Vídni a pomáhá jim jejich rakouský kámoš. Všechny tři budeš znát z dalších kapel. Hrají garážový punk rock, který má všechny potřebné ingredience: melodie chytlavé jen trochu, drzost a frackovitost podmáznutou odérem „rozvrzanosti“. Brzo se mi to usadilo v mé strárnoucí hlavě. Kdyby byl naživu Peter z P.Thrash Records, hned bych mu tuhle nahrávku poslal jako tip na zajímavou kapelu. Věk není důležitý a zároveň energie není věčná. LIDSKÉ ZDROJE zachytili tu svoji jednoho říjnového dne 2019 ve vídeňské zkušebně a je z nahrávky cítit! Pokud pociťuješ, že máš vybité baterky, zkus nahrávku použít jako dobíječku. Všechny pecky jsou nahrané naživo a hodně mě baví jejich zvuk (asi podobně jako nahrávka Shank „Coded Messages In Slowed Down Songs”, u které je v bookletu také uvedeno, že byla nahraná ve zkušebně během několika dnů). LIDSKÉ ZDROJE nahráli super demo, o kterém třeba někteří řeknou, že je to 77 punk rock. Já napíšu, že je to super punk rock, autentickej a při poslechu mám lehké mražení v zádech a cítím pocit, že jsem věčně mladej. Na nahrávce je deset vlastních pecek a tři předělávky – od Testors, The Undertones a Smrt mladého sebevraha. Logo kapely dělal Vojtech Cejnek – ano, to je ten šikovný grafik a kreslíř z Rapsöd. LIDSKÉ ZDROJE hrají punk rock, který nezestárne, stejně jako třeba nahrávka Lawnmower Deth Billy. Super demo, jsem fanouškem! (S)

 

lidskezdroje.bc.com

Rozhovor najdeš zde.

Obrázky

   
LIDSKÉ ZDROJE
LIDSKÉ ZDROJE

 

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.