Youtube
MARCH OF THE HORDES / TOMORROWS HELL – split
04.05.2013 20:08 Samuel
Obrázek

7“EP (Phobia Records)

Bez většího povyku spatřila světlo světa, zajisté očekávaná novinka, split Ep  MARCH OF THE HORDES / TOMORROWS HELL. Nahrávka ještě voní lisovnou a vyšla na aktivním labelu Phobia Records. Není podstatné, jestli nosíš triko Hellshock, Venom, Entombed, Warcollapse nebo Good Riddance (ber to s nadsázkou), tenhle split má dostatečné množství energie, aby bavil crustery, hardcoristy, i punkové metalisty. Představovat label, nebo kapely, by nejspíš bylo naprosto zbytečné. V ruce držím singl, na něm čtyři písničky (dle pohledu na drážky se to muselo na vinyl Ep vejít tak akorát), a zabalený je v parádním obalu. Férová rovnice. Singl navěky spojuje MARCH OF THE HORDES ze Slavonic a TOMORROWS HELL z Otrokovic. Spojení je to stylově lehce odlišné, a snad i proto lákavé. Aktuálně nevím, jak moc jsou obě kapely IN nebo OUT. Hlavně je to úplně jedno. Obě party propojují na splitu nejen svou náklonnost, ale i hudební styly (sub-styly), a to je myslím velmi pozitivní přístup. Navíc to celý výborně hraje!

Parádní obal. Ano, jsem z něj nadšený. Postrádá jakýkoliv klišé a je hodně temnej. Absence nábojáků, vojáků, atd., beru jako plus, jde se na to naprosto z jiné strany a to se mi líbí. Hlavním motivem je obrázek, který maloval Klaudiusz Witczak a jeho styl mi lehce připomíná mého oblíbence, jménem Nick Blinko (Rudimentary Peni). Motiv odráží i dnešní dobu, která spoustu lidí zažene do kouta. Perfektní práce.

MARCH OF THE HORDES. Beer, weed & metal. Nebudu říkat, že ujíždím na metalu. Vůbec ne. Muzika, kterou hrají, u mě funguje s jistou dávkou chemie, tzn. mě baví nebo nebaví. Mám to s nimi trochu podobně, jako s Whos My Saviour (samozřejmě stylově trochu jinde). MARCH OF THE HORDES chytnou za pačesy a nepustí. Hodně mě baví. Metalu je v jejich muzice dost, skandinávského death metalu ještě víc. Bez předsudků, jejich muzika má sílu, drive a energii. Na začátku mě jejich tóny polapily a pustily s posledním tónem na desce. Dozvuky jsou. Je to jízda. Mám pocit, že jsem strčil hlavu do míchačky na maltu. Technická práce, totální souhra všech členů kapely.

TOMORROWS HELL. Oproti debutnímu singlu jsou zde v nové, pozměněné, sestavě. V popisce je „crust core ve švédském střihu“, takže severský styl je i zde ve hře, ale pohybujeme se více na pomezí crustu / d-beatu / hardcore. Na TOMORROWS HELL se mi hodně líbí, že se jim daří propojovat temnou stránku hardcore punku, se zvláštně jiskřivým svižným odérem, který v kombinaci s množstvím vyhrávek, změnou temp, dodává jejich zvuku ty správný grády a celek zní opravdu zajímavě.

Parádní split, který si na nic nehraje, přesto má sílu bořit skály. Není vítězů, ani poražených, a o soutěžení na splitu myslím naprosto nejde. Singly jsou nejlepší, splity ještě víc, a s MARCH OF THE HORDES / TOMORROWS HELL 7“Ep to mám podobně jako s BOILING POINT / THE SKROTES – skóre 1:1.  (S)

PS: Musím napsat, že se již teď těším na split TOMORROWS HELL vs. TUMMO, který je již venku. TUMMO mě bavili již na debutním LP a nedávno jsem je viděl v olomoucké galerii u Mloka, kde jim to hrálo skvěle!

PS: Na labelovém bandcampu Phobia Records, jsou nějaké skladby ze split EP MARCH OF THE HORDES / TOMORROWS HELL. Singl vyšel v několika barevných vinyl edicích.

http://phobiarecords.net

http://marchofthehordes.blogspot.cz

http://bandzone.cz/tomorrowshell

 

 

Další recenze/články najdeš na http://samuelrecords.blogspot.com.  

 

Obrázky

   
MARCH OF THE HORDES / TOMORROWS HELL – split EP
MARCH OF THE HORDES / TOMORROWS HELL – split EP

 

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
ŽVIREX PUNX NIGHT VOL. VI
18.06.2026 - 18.06.2026 ( 16:00 - 23:00 )
Baška u Frýdku Místku, Bunkr Více informací ...
Narozeninový Punk Fest
Narozeninový Punk Fest 19.06.2026 - 19.06.2026 ( 20:00 - 23:00 )
Ledeč nad Sázavou - Hotel Stadion Více informací ...
DĚTI DEŠTĚ /// MAYON /// YUA
19.06.2026 - 19.06.2026 ( 20:00 - 23:00 )
Brno, Vegalité Více informací ...
INSANIA, DRUTTY
INSANIA, DRUTTY 19.06.2026 - 19.06.2026 ( 20:00 - 22:00 )
Ostrava - Barrák Více informací ...
Koncert
Koncert 20.06.2026 - 20.06.2026
Vsetín - Vesmír Více informací ...
Zatrest Fest 2026
Zatrest Fest 2026 20.06.2026 - 20.06.2026 ( 12:00 - 23:50 )
Olomouc, Chomoutov Více informací ...
BŘEH 2026
BŘEH 2026 20.06.2026 - 20.06.2026 ( 15:00 - 22:00 )
Provoz Ostrava Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
SHELTER, Praha – Cargo Gallery, 15.6.2026
SHELTER, Praha – Cargo Gallery, 15.6.2026 16.06.2026 20:36, Mira


FEARSKAPER, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:30, Siki


KOMPLEX VINY, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:29, Siki


RV4, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:28, Siki


NO GOD RHETORIC, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:27, Siki


FÖRTELEM, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:26, Siki


SCHEISS BÖHMEN, Zruč nad Sázavou - Pallasit, 13.6.26
16.06.2026 10:25, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
STRAGE DI STATO / 24/24 - split (175)
Selene – Venus (147)
LILIXELBE – s/t (143)
Svobodný Slovo / Stres - 333 stříbrných kokotů / Pohled ven!! (143)
Rozpor - Ilegálna Spravodlivosť (136)
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč (125)
GLOWHAZE - VYŠEHRAD (123)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
HACKER - Memory Cache
Ad Calendas Graecas - Neptej se proč
vapaa maa - Äiti Systeemi
Fear Of The Known - The Last Song
Noi!se - Fate Of The Union
APOPTOSIS - Saeculum Hyaenarum
LILIXELBE – s/t
 
POSLEDNÍ REAKCE
Bomba
(26.05.2026 10:27 stelca77 )

název. Těšim se!!!


jméno
(11.04.2026 19:13 ondra)

Tak je to Stress nebo Stres?


Fuck Nazis!
(17.03.2026 01:04 Luksa)

Posranej FIlip Vávra, tahni nacistickej sráči!!


Píčovina
(23.02.2026 13:31 Robert )

Přibyla kapela Arisco
(19.02.2026 12:18 Vašek)


Rozpor :-(
(13.02.2026 23:24 Luksa)

Fucking fuck ROZPOR!


Full stream 7" EP
(20.01.2026 13:12 Rajtche)

https://drinkinbeerinbandanarecords.bandcamp.com/album/dbibr115-24-24-strage-di-stato-split


???
(07.01.2026 11:12 Radim)

Tvl to bylo před 13 lety :D 


DDŽ VH VM
(13.11.2025 10:40 stelca77)

Na zániku federace se pánové dohodli v Brně. Což osobně považuju za paradoxní :))


10 LET STARÝ LETÁK TOUR !!!
(07.10.2025 23:00 Peťa)

Kloučo, dobrý, ale leták je starý :--)), turné z roku 2015, raději tento post smaž, ať se nanachytá více lidí.


 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   



Pro Neziskovky afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2026 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.pro-neziskovky.cz) | Design concept by Max

Souhlas s cookies

Používáme cookies:

Více o GDPR