Youtube
More Bad News
01.09.2003 18:09
Vydali: Ultima Ratio, Phobia recs., Templetton recs., Drugs Kill Your Mind recs, Absurd Reality, Vašek Sobota, Impregnate Laboratories.
  
S pravdou ven – tahle deska přede mnou obrazila už pár recenzentů czechcoru a i mě ležela v šupleti pěkne dlouho než jsem se dokopal ji „hodnotit“. A když už se vše zdálo na nejlepší cestě, spdnul nám server. Tolik vysvětlení, proč přichází recka tak pozdě. A abyste neřekli, že svoje povinnosti zanedbávám, pozval jsem si k poslechu i povolalného kolegu z jistého metalového zinu. Jedinou jeho pomocí však bylo fatální prohlášení: „Je to metal.“
My se ale na desku podíváme podrobněji. Předně je to opět jedna z desek, které vyšly díky spolupráci mnoha labelů (koho by zajímalo jak to probíhá, zčíhněte rozhovor s MBN v novém Fragile). Obal, z kterého jsou někteří nadšeni se mi vůbec nelíbí, ale o tom si udělejte obrázek sami. Vnitřní bookletek, který tu vidět nemůžete mi ale dokonale spravil náladu. S velkým přehledem zmáklý, naditý cz/eng texty a komentáři a rovněž zajímavou grafikou. A propos – texty když už se o nich zmiňuji – zajímavé a stojí za pozorné pročtení, dotýkají se mnoha témat např. sexismus, odcizení…jen místy sklouzávají k intelektuálnímu exhibicionismu („monáda ženskosti tříštěná mužskými axiomy.“)
A teď už k tomu metalu. Vzhledem k tomu, že neznám dopodrobna stravovací návyky těchto pěti pánů, nemůžu vám říct, jestli tu jde o veggie metal, v každým případě hudebně mi nejvíc připomíná (jaké to klišé!) Catharsis a ještě spíš Zegotu, možná taky třeba francouze G77 – oproti těm ale míň brnkaj a víc a kvalitněji sypaj. Častý střídání brnkaček a sól (žánej hevík) a sypavějších pasáží zabraňuje aby hudba sklouzla do nudných metalových kolovrátků. Hodně striktní jsou Martinovi bicí, opravdu dobrá práce, řekl bych. Ostatně zkušenosti jednotlivých členů (setkat jste se s nimi mohli v Pazi Snajpr, See You In Hell, ale to určitě víte) jsou po čertech vidět a ani benjamínek souboru – zpěvák Vaanja nasazenou la?ku neshazuje. Obzláš? když zpívá česky se mi jeho projev docela líbí – takový to emo ječení se střídá s vykřičeným hc projevem. Nazvučeno je to rovněž solidně, dokonce uslyšíte i Peterovu basu, to není samozřejmost! Upřímně jsem ani jednou v průběhu sedmi songů nezívnul a některé nápady mi přišly opravdu výtečné.
Řekl bych že tomu celému není vlastně co vytýkat. Ale přece něco. More Bad News totiž chybí image! Není tam nihilismus, satanismus ani veggggiiiieeee, žádný skejty, mopedy… Slyšel jsem ale, že letos na fluffu se (někdo v odpadkovém koši, někdo coming outem, někdo v řece) opravdu našli a teprve na příští desce tedy asi odhalí své pravé já, tak trochu v duchu With Love? Třeba.

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.