Youtube
N.V.Ú.: Vzorek bez ceny
04.04.2005 11:45
(Cecek)
  
Je N.V.Ú. nejlepší punková kapela v čechách nebo ne? Nesedím teď, pravda, u kompu v nábojových pásech, a nevím jestli jsem kompetentní něco takového soudit, ale sakra – tohle se mi líbí! A kdy jsem tohle řekl naposled o tak ryze punkovém albu si ani nepamatuju. Hned od prvních momentů mi učaroval na punkové poměry výborný zvuk, který dokonale vyhovuje žánru – při dostatečné hlasitosti si asi nikdo neodpustí pokyvování, které u labilních jedinců přechází v hrození, pogo (shozené vázy ze stolu…) Většinu válů, kromě těch které nějak vybočují (ska Hračka, rockově-buranská Jen jedna příchu?, Uzavřenej, nová verze Jsme sami a samozřejmě hostující Záviš) provází uřvaný vokál a zpěvné refrény, které si určitě pořvává celá chasa. Bicí se většinou taky zbytečně neloudají, rytmika vůbec sedí velmi dobře, což je nepostradatelný základ pro každý dobrý melodický punk. Kytarová práce je řekl bych dobře odvedená, i když musím překousnout sóla, při kterých hudba citelně ztrácí spád.
Poslouchat v kuse celé album je ale přecejen trochu riskantní podnik, protože přes občasná zpestření nejrůznějšího původu a přes všechny klady, které jsem zmínil shora je celkový čas přes 40 minut trochu moc.
 Texty jsou přímočaré, týkají se buď těch „obvyklých punkových“ témat: antifašismus, antináboženství, antiautority, prozábava… zpracovány jsou na solidní, dokonce nadstandartní úrovni a jsou především česky a nesklouznou ke klišé. Ještě zbývá prohodit pár slov k obalu a podobně. Především u Cecek recs. tyhle věci vždy odpovídají těm minimálním nárokům, tentokrát jsem ale vysloveně potěšen – fotky, kompletní texty, hezký, punkově-minimalistický obal…
Zkrátka jestli nějaký český punk mám upřímně doporučit, je to N.VÚ. a album Vzorek bez ceny dokáže zachytit velkou část toho, proč se tolik líbí.
  
Cecek

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.