Youtube
NEJASNÁ ZPRÁVA O Y2K SUMMER HARDCORE FESTU
15.08.2000 06:20:10
Ve dnech 4. – 6.8.2000 se i přes zdánlivou nepřízeň osudu konal ve městě Plzeň festival HC/punkové muziky určený všem, kteří mají rádi nejenom tuto hudbu, ale (předpokládám!) souhlasí i s názory zúčastněnými kapelami vyzpívanými či vyřvanými.


První část muzikální


Během třech dnů jsme mohli vidět cca tři desítky kapel hrajících převážně HC music (od upřímného old school HC po uječený new school, přes depresivní a emotivní hudební spolky až po živé téměř punkově znějící bandy, indie a taneční vlivy nevyjímaje, o grindech a jiných prasopalech nemluvě). Zkrátka každý návštěvník si mohl přijít na své . Vše pečlivě promícháno a tak jsem se aspoň já ani jeden den nenudila a vždycky jsem si z nabídky vybrala. Nemá cenu asi vyjmenovávat všechny zúčastněné kapely. Jejich seznam si můžete najít na pořadatelských www stránkách.
 A protože je to můj report, sice pro www.czechcore.cz, ale píši jej sama a tak budu sobecky mluvit o hudebních tělesech, které nejvíce zasáhli mou hardcoreovou duši. I přesto, že mám nejraději klasický DIY HC style se mi nejvíce líbila nizozemská kapela OIL, která nejenom svým pánským striptýzem navodila odpovídající atmosféru, a že bylo na co koukat:o)))) (ehm. ehm. poznámka PITTBULL). Zahráli perfektní emotivní old school HC ve stylu Facedown (asi i šijí u stejného krejčího, protože vloni v Belgii byli Facedown oháklí taky do černých košil:o)))) ) a potěšili i tím, že jako první kapela brala v potaz i ženskou část publika, která by si taky ráda zapogovala, leč není kde, ale o tom až v jiné části této zprávy. Dále musím vyseknout poklonu českým SHORT FUSE, byli opravdu upřímní (na seznamu uvedeno :“ upřimnej svižnej HC z Čech“) , jejich muzika šla přímo od srdce a vzpomněla jsem si na své oblíbence Yuppicide. Z českých tak moc různorodých kapel bych zmínila XBALACLAVAX – našláplé sxe HC, taneční SUNSHINE – jejich muzika v záplavě drsných nebo uřvaných kapel vždy potěší a roztančí snad každého, temné LUMEN, jejichž scénická hudba podtrhne atmosféru a donutí člověka přemýšlet, o muzikantské vyhranosti nemluvě, noisově uřvaní KEVORKIAN, emo RAVELIN 7, hrající nové šlágry (mě se však nejvíc líbila poslední Cyberlove s hostujícím ex-zpěvákem Honzou) a LANDMINE SPRING či ALBION hrající též emo HC a stylově se odlišující DELUSION a temperamentní UNIVERSAL YOUNG MUSICIAN.
Ze zahraničních kapel, kromě již výše zmíněných OIL, bych v první řadě pochválila GOOD CLEAN FUN, kteří rozpoutali taneční peklo a i když přijeli pozdě a hráli poslední a bylo vidět, že velmi unavení, odehráli nejznámější songy a atmosférou , kterou navodili, dokázali spojit všechny , kteří vydrželi a zůstali do konce festu.Na ONLY IF YOU CALL ME JONATHAN pařil i jindy sedící Míra Pátý. Dále se mi velmi líbili ONE FINE DAY a jejich uřvaný „rokec“, brazilští političtí POINT OF NO RETURN či nizozemští TASKER se svým na punkových základech postaveným HC. Dále WITH LOVE (ty jsem si nemohla doposlechnout do konce, poněvadž jsem od nějakého macho dobráka dostala kopačku pod oko, za což mu fakt děkuji ), kterým nelze upřít temperament vpravdě italský . HC jedničky CRIPPLE BASTARDS odehráli takový průměrný uřvaný grind/crust???, no jejich fans si přišli na své. Nevím, co si mám myslet o death HEAVEN SHALL BURN , hutná hudba, celistvý zvuk, ale ty obrácené pentagramy mi moc nesedí. Ovšem udělala jsem si celkem negativní obrázek o belgické kapele COURSE OF ACTION a jejich fanoušcích a macho dancingu. Zcela upřímně – nevěřila jsem jim ani nos mezi očima. Co mi z hudby chybělo – nějaká ženská hudebnice na podiu ( a nenechám toho a nenechám:o))) ) či nějaká ženská zpěvačka, ale chápu, že sehnat takovou kapelu není zrovna lehké.
Druhá část organizační a sociální
Co se týče organizace, smekla bych před organizátory klobouk a zaslala tisíce obdivných pohledů. Nejenom, že se jim podařilo zajistit na poslední chvíli, nový provizorní kemp a sál, ale podařilo se jim sehnat a zajistit kapely, výýýýýýýýýýýýýýýborné občerstvení (mohla bych dostat recept na veganburgery?????), dobrý zvuk a hodně dister s muzikou, ale i ziny a letáky, trička pro fanoušky jednotlivých kapel. No a když přivezly do kempu WC, tak jsem mohla i celkem klidně spát bez představy, že bych se někde v noci brodila neznámým terénem bahnem a křovím :-((. Prostě organizace skvělá a i když vím, že je s podobnými akcemi hodně nervů nejenom kvůli kapelám, ale hlavně kvůli prachům a jeiich návratností, nemluvě o výdělku, tak bych se přimlouvala za další ročník.
V tomto předposledním odstavci bych se ráda zmínila o chování návštěvníků HC koncertů a stylu tance. Nevím, kdo přišel na ten egoistický způsob pohybování se při koncertu jednotlivých kapel tak, že při tom málem zabiju , zporážím či aspoň notným kopancem znehybním a na chvíli koncert znechutím těm slabším (nemluvím jenom o holkách, ale i těch, kteří si při poslechu hudby nevšimli, že jim na hlavu právě padá nějaký člověk, či že se je někdo chystá praštit ve své neomalenosti do obličeje či jiné části těla). Nevím, zda si v zápalu tance – boje není schopen uvědomit, že v sálu není sám a že i ostatní by si rádi poslechli právě hrající kapelu a ti menší by i rádi viděli muzikanty a jejich exhibici. Věřte mi, není nic příjemného dostat botou do oka či do nosu a to jenom proto, že někteří jednotlivci musí ukázat, jak moc je ta muzika bere a jak skvěle umí mlátit kolem sebe nohama či rukama a jak je nepříjemné, když vám někdo spadne na hlavu. Po takové zkušenosti se místo poslechu snažím uhýbat takovým individuím či utíkat do zadních řad, kde nic moc nevidím (ještě, že nefotím, to bych přijela vždycky bez fotek nebo z rozbitým fo?ákem :-((( ) Sleduji vše ostatní jenom ne kapelu a její představení, snažím se nepřijít k úrazu. Možná to zní nadneseně či směšně, ale je to fakt. Holky a slabší osoby jsou diskriminovány, jsou těmito sobeckými individui vyloučeni z předních řad a nemají ani šanci si trsnout. Holy Fucken Shit. Přestaňte s tím Macho dancingem, kopáním do lidí a berte ohled na ostatní nebo se může stát, že k vám potom nějaká ta slečna přijde a uštědří vám pořádný lepanec a uvidíte, jak je to příjemné, když někdo ohrožuje vaše zdraví. Snad jenom abych to přeložila do angličtiny , protože většina těchto brutálních lidí byla z ciziny a tak se jim tato zpráva ztěžka dostane do rukou :-((. Také si myslím, že by HC mělo být i o toleranci k ostatním lidem a ne si pouštět naplno hudbu v kempu v brzkých ranních hodinách a budit tím ostatní již spící. Sorry, ale to fakt není fér, ale opět se jedná o zahraniční účastníky. Co se týče Čechů, zlaté děti železné opony, umíme se chovat tolerantně k ostatním a nikoho neomezujeme.
Ale co, stejně ten fest stál za to, ne? Tak snad příští rok.

Více na old.czechcore.cz
Ostatní články Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!

John

01.07.2020 02.07.2020

John

01.07.2020
All booking...
 
AKCE
Make Love or Die
Make Love or Die 06.06.2020 - 07.06.2020 ( 16:00 - 15:00 )
Černá u Bohdanče / kiosek u rybnika Více informací ...
Šlinc Fest 2020
Šlinc Fest 2020 13.06.2020 ( 13:00 - 23:00 )
Racibórz (PL) Blue cafe Lesní divadlo Řevnice Více informací ...
Viva Belgrado [esp] // nulajednanulanula // Rutka Laskier
Viva Belgrado [esp] // nulajednanulanula // Rutka Laskier 03.07.2020 ( 19:00 - 23:59 )
Brno Bajkazyl Brno Více informací ...
Birth of Evil III.
Birth of  Evil III. 11.07.2020 ( 19:00 - 23:30 )
Praha Modrá Vopice Více informací ...
Stop & go!
Stop & go! 26.09.2020 - 26.09.2020 ( 19:00 - 23:30 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
The Boys /uk/ + Beautiful Bastards /sk/
The Boys /uk/ + Beautiful Bastards /sk/ 19.12.2020 - 19.12.2020 ( 19:00 - 22:00 )
Praha 007 Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
HOPES, Plzeň - Papírna, 29.5.20
30.05.2020 21:01, Siki


BOOST, Plzeň - Papírna, 29.5.20
30.05.2020 21:00, Siki


COMMODORE 64, Plzeň - Papírna, 29.5.20
30.05.2020 20:59, Siki


CAPSAICIN, Praha - Eternia, 22.5.20
23.05.2020 19:24, Siki


NARCOSA, Praha - Eternia, 22.5.20
23.05.2020 19:22, Siki


DIRECT JUICE, Praha - OrWell, 29.2.20
01.03.2020 20:22, Siki


HAEXLER, Praha - OrWell, 29.2.20
01.03.2020 20:21, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Lada - Gattaca / Jako doma | rozhovor (555)
Marek Rybenský | rozhovor (468)
Green Day - Father Of All Motherfuckers (389)
HONZA KLOUČEK | Rozhovor (381)
Zeměžluč | rozhovor (379)
Petr (Telepatie) | rozhovor (343)
Baptists | rozhovor (285)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
GO476910YB (LIDSKÉ ZDROJE) | rozhovor
Green Day - Father Of All Motherfuckers
Psychedeličtí OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP novinky
Refused | rozhovor
The Ramoms - Teacher's Pet
Baptists | rozhovor
Pedro (Cirguz, The Junk Food, atd.) | rozhovor
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2020 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.