Youtube
NINA NASTASIA - Outlaster
04.11.2010 11:56 Banan
Obrázek
Mám rád desky, které vám hned s první vteřinou dají elektrický šok. Nejlépe se to pak daří těm, od kterých to vůbec nečekáte a to je přesně i případ "Outlaster", nového alba, které po demisi Touch and Go vyšlo na Fatcat. Hned úvodní skladba "Cry, Cry, Baby" mě totiž totálně rozstřelila. Ano, obrovskou zásluhu na tom má smutkem nasáklej text o ztacené lásce, který musí zasáhnout každého, kdo něco podobného prožil (tedy každého), ale jenom v tom to rozhodně není. A hlavně, tou první skladbou to rozhodně nekončí.

Nina Nastasia vždycky uměla mnohem víc než jen brečet do mikrofonu o tom, co se nikdy nevrátí a do toho drnkat patetické akordy. Já osobně ji vždycky vnímal jako silnou ženskou s velkým srdcem, která přesně ví, co a jak chce dělat. A to, že se nebojí odhalit své nitro až na úplnou dřeň se s mým pohedem vůbec nevylučuje, naopak s myslím, že ho to jen podtrhuje, protože na podobné výpovědi je skutečně zapotřebí hodně síly a odhodlání. Další věcí je pak samotný přístup k psaní skladeb. Nina Nastasia rozhodně nehodlá ztrácet čas kopírováním nějakého písničkářského konceptu. Pohazuje akordy a pak je zase lehce neuroticky skládá dohromady, v některých chvílích se nebojí úplně rezignovat na jakoukoliv strukturu a to klidně i uprostřed skladby. Stejně tak má ale odvahu hrát až nepochopitelné melodie a tím dokonale pracovat s dramatickou osnovou písniček, kterou ještě geniálním způsobem potrhuje Albiniho prostorový zvuk. Najednou se z jednoduchého kytarového motivu vynořují smyčce, perkuse a další nástroje, někdy vůbec netušíte, kde se tam ten který motiv vzal, ale Nina vás v setině vteřiny přesvědčí, že tam patří. Nechává nás nahlednout do svého světa, kde se zdá na první pohled všechno trochu jinak, ale přesto tomu naprosto zřetelně rozumíme. Jsou to stejné emoce a příběhy jaké zažíváme všichni, jen ten způsob vyprávění je naprosto kouzelný a specifický a taky neuvěřitelně inspirující. Nina Nastasia nahrála desku, která vám bez prdele dodá sílu a klid, když si budete říkat, že je všechno špatně. Má s tím evidentně svojí zkušenost a nebojí se o ní mluvit. Jinak, než je to asi obvyklé, ale v tom je přesně síla vyjímečných osobností. Přijďte se přesvědčit 8. listopadu do Rubínu.

http://www.myspace.com/ninanastasia

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.