Youtube
Nová porce od PRANK rec. (by Filip)
16.07.2003 11:54
Ken Sanderson opět zasahuje...
...a jeho korporace Prank Records posílá další várku výbušného materiálu:
  
GUYANA PUNCHLINE “Direkt Aktion” LP/CD
Číst před sepsáním recenze ten kus papíru, co někdy labely posílají spolu s nahrávkama recenzentům, obchodům apod., aby svůj produkt tak nějak představily, není moc inteligentní nápad, protože pak si dáte dvojnásobnou práci s vymýšlením něčeho trefnějšího a originálnějšího než je to, co jste právě dočetli. O (možná výstižnější) popis desky od vydavatele samotného vás nemohu připravit, nejdřív ale můj pokus.
Takže - v pořadí třetí fošna od téhle zběsilé formace z Jižní Karolíny, jednoho ze států poněkud zaostalejšího amerického Jihu (který můj přítel Bretfa v - poslední dobou v podstatě permanentních - návalech antiamerických nálad označuje za oblast, kde je nejčastějším koníčkem mužské populace soulož s hospodářským zvířetem). Pokud jste s GPL ještě neměli tu čest, pak doporučuji našlapovat obezřetně, protože to, co se na vás od prvních tónů z repráků vyvalí, je fakt síla. Zběsilá kulometná smrš? v lehce chaotickém provedení s ječícím vokálem, která se sice chvílema zklidní, ale to pak přijdou na řadu ušitrhající disharmonické pasáže, během kterých si taky dvakrát nevydechnete. 100% zvuková destrukce zaručena! Předchozí kapela zpěváka Chrise Bickela IN/HUMANITY údajně snad vůbec nezkoušela a vždycky to do lidí vysypala tak, jak to hudebníkům přišlo pod ruku, GPL je sice podstatně stravitelnější, ale emotivní násilí zde stále slaví svůj mrzký trumf (mimochodem onen v některých kruzích oblíbený termín “emo-violence” vymysleli údajně právě IN/HUMANITY). Úchylná hudba = úchylné texty, které sice svými sarkastickými narážkami jdou někdy až za hranici srozumitelnosti, ale náměty jako “válka s terorem” nebo “obligatorní naivní song o výprodeji HC kapel” (Brrrr...velmi netolerantní! Možná by jim to mohl někdo vysvětlit?!) jsou srozumitelné dostatečně. Stejně tak jako potrhlá filosofie “smashismu”, kterou kapela propaguje jak texty, tak i stručnými a údernými slogany v graficky velmi zdařilém bookletu. A co na to Prank Records?
“Nejrychlejší a nejdestruktivnější deska GPL, co zatím vyšla. Album se zaměřuje na témata jako je porušování zákona jako způsobu nastolení společenské změny v americké společnosti prožívající období války s terorismem, kdy jsou občanské svobody, spravedlnost a právo na soukromí postupně víc a víc okleš?ovány. Hudebně ve znamení rozvíjení tvorby předcházejících kapel jednotlivých členů (ANTISCHISM, INITIAL STATE a IN/HUMANITY), ale možná zde uslyšíte i něco ze starých DIE KREUZEN, RUDIMENTARY PENI a možná i kapku GODFLESH.”
Perfektní žlutočervenej obal s malůvkou kapely jako zakuklenců přijíždějících na tanku a s varováním “Jestli si koupíš tuhle desku, teroristé zvítězí”. Měl jsem to štěstí vidět GUYANU PUNCHLINE začátkem letošního roku hned dvakrát naživo, kdy na Super Sabado Festu pobila svou patnáctiminutovou produkcí vše živé (zdařile ji v tom sekundovaly další tři ozdoby této sešlosti KYLESA, REAGAN SS a IRON LUNG) a doufám, že to nebylo naposled.
  
BORN/DEAD “Our Darkest Fears Now Hunt Us” LP/CD
Z trochu jiného soudku - hardcore/punk as fuck inspirovaný starým britským soundem kapel jako VARUKERS nebo DISCHARGE. Solidní, šlapající záležitost s klasicky střídajícími se vokály (jako u AUS ROTTEN nebo u DEFIANCE), se sborovými refrény a samozřejmě se silně politickými texty odrážejícími současný neutěšený stav světa i americké společnosti pod nadvládou globálního magora. Bodliny, křiváky, nábojáky a povinná černobílá válečná grafika s texty v negativu. Nic proti, ale tenhle styl byl a je obehráván už nesčetněkrát dalšími a dalšími generacemi kapel a já už lehce ztrácím zájem (nebo je to krize středního věku?). Naživo jsou tyhle záležitosti někdy fajn (pokud nehrají hodinu), ale jak jsem už říkal samotnému bossovi labelu, Kenovi, “od Prank očekávám jen tu nejvyšší kvalitu” (což ho teda donutilo k bouřlivému smíchu, ale to je jedno). No a BORN/DEAD mi bohužel nějak výjimeční nepřijdou. Ovšem nepochybuji, že okované punx na Papírně či na Vrahovi přivedou koncem září, kdy se k nám chystají (spolu s ex-DISRUPT úderkou CONSUMED) na turné, k extázi.
  
3 x BORN AGAINST vinyl
Za BORN AGAINST - bezpochyby jednou z nejlepších amerických HC kapel minulé dekády - se sice už někdy před deseti lety zavřely vody, ale až teď, kdy skončil i label Vermiform (provozovaný zpěvákem Samem), vychází v reedici jejich tři velké desky a to právě na Prank Records. Nedovedu si představit lepší label pro znovuvydání těchdle věcí, protože právě kapely na Pranku svou hudbou i filosofií často na tvorbu klasických záležitostí z počátku 90. let jako byli CITIZENS ARREST, STRUGGLE, RORSCHACH nebo právě BORN AGAINST jednoznačně navazují.
Tohle berte ale jen jako upoutávku, ne jako recenzi - i proto, že jsem vlastně žádnou z těchto reedic neslyšel (stačí mi originály). Nicméně pokud někde na “Nine Patriotic Hymns For Children”, “Rebel Sound Of Shit And Failure” (asi nejlepší věc - poskládaná ze singlů, splitů a ze songů, které vyšly na nejrůznějších kompilacích) nebo na “Battle Hymns Of Race War” narazíte, neváhejte ani chvíli. BORN AGAINST hráli tvrdý, úderný hardcore s neurotickým vzteklým vokálem a s perfektními neotřelými kytarovými postupy. Jejich ostré texty se nemazlily s nikým a s ničím.
“Nejsem idiot, nejsem idiot, nejsem zkurvenej nohsled a tak mi přestaň vykládat o zbraních a o bombách a předkládat mi svůj koncept třídní války - nejsem vygumovanej a nejsem naivní a jsem si naprosto zcela jistej, že ty sám to NEMYSLÍŠ vážně, a že jsi jen jedním z těch mnoha křičících hlasů, co chtějí hrát hru na válku s fízlama a mlít ožralí o vyhazování benzínek do vzduchu ale jen do té doby dokud v jedné z nich nezačneš pracovat, kámo. Nejsem idiot, takže prosím, prosím, prosím, přestaň mi vykládat o svých ústavních právech na svobodu projevu, protože nikdy se nedostaneš na obrazovku televize a i kdyby ses dostal, stejně bys nevěděl co říct a i kdyby ses tam dostal a měl něco vzrušujícího ke sdělení, tak by to STEJNĚ neodvysílali, protože bys měl na sobě tričko s velkým nápisem “Fuck Censorship” a dlouho, dlouho, dlouho předtím, dávno předtím než ses narodil si vláda sedla společně se šéfy televizních a rozhlasových stanic, aby zajistili, že se tyhle slova nikdy během příštího milionu let v jejich vysílání neobjeví, tak proboha už přestaň mluvit.” (BORN AGAINST - “I am A Idiot”)
Dnes už pomalu senilnějící pamětníci si možná vzpomenou na společný koncert BORN AGAINST a NATION OF ULYSSES na Sedmičce (tuším v březnu 92) a později narozeným nezbývá než si opatřit tyto nahrávky. Mimochodem všechny remasterované a tudíž s hutnějším zvukem. Příjemný poslech.
  
Filip (Hluboká orba zine)
  
PS: Další info samozřejmě jako vždy na stránkách www.prankrecords.com, stránky GUYANA PUNCHLINE.
  

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
METALURGIA FESTIVAL vol. 2
METALURGIA FESTIVAL vol. 2 17.12.2021 - 17.12.2021 ( 20:00 - 23:59 )
Polenský klub Více informací ...
Bambulkyne Dobrodružstvá (speciální vánoční show!), MikeXwazowski, St. Mincer v Baladě
Bambulkyne Dobrodružstvá (speciální vánoční show!), MikeXwazowski, St. Mincer v Baladě 22.12.2021 - 22.12.2021 ( 19:30 - 22:00 )
Balada bar, Praha Více informací ...
MORE NOISE FOR LIFE vol. 15
MORE NOISE FOR LIFE vol. 15 18.08.2022 - 21.08.2022 ( 17:00 - 12:00 )
Podbor - Fotbalové hřiště Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
CHOKED BY OWN VOMITS, Brno - Melodka, 20.11.21
21.11.2021 21:34, Siki


BRUTALLY DECEASED, Brno - Melodka, 20.11.21
21.11.2021 21:33, Siki


PURULENT SPERMCANAL, Brno - Melodka, 20.11.21
21.11.2021 21:31, Siki


LAHAR, Brno - Melodka, 20.11.2
21.11.2021 21:30, Siki


MOČOVÝ KHAMENI, Brno - Melodka, 20.11.21
21.11.2021 21:29, Siki


KANDAR, Brno - Melodka, 20.11.21
21.11.2021 21:28, Siki


PRÜGELKNABE, Brno - Melodka, 20.11.21
21.11.2021 21:27, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
LAKKA & SAMORAST – split (218)
Rozhovor s Lukášem z Greynbownes (188)
VINYL RULEZ | 01/2021 - 06/2021 (166)
FABRIKA – s/t (88)
Confusion Master – Haunted (87)
HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY – Obyčejní hrdinové (87)
KIAL? - 6 TRACKS E.P. (56)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
FABRIKA – s/t
HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY – Obyčejní hrdinové
Confusion Master – Haunted
Quicksand - Distant Populations
TERLARANG – Forbidden
LAKKA & SAMORAST – split
KIAL? - 6 TRACKS E.P.
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.