Youtube
O koncertech, který jste prošvihli (a.k.a. příště tu chybu nedělejte)
02.04.2018 21:24:04 keyda
Obrázek

Začnu typicky oklikou: bylo nebylo, víc než deset let nazpět vznikla v texaským Austinu punková čtyřka jménem DESKONOCIDOS. Hispánské kořeny jasné už z názvu, rozhodli se tehdy navazovat na historii toho lepšího ze španělskýho punku. Říct, že začali vykrádáním Eskorbuto a skončili vykrádáním Paralisis Permanente by asi bylo trošku drzý, avšak dnešní doba si zjednodušení žádá, což? Na finálním LP En La Oscuridad už to byl hezky temný deathrock. Po rozpadu napřeli někteří pozůstalí energii do d-beatověji laděných uskupení, basák Matt se přestěhoval do Kalifornie, kde hrál na kytaru první v NEW FLESH a později i v SILENT ERA. Hlavně druzí jmenovaní mě nadchli na první poslech, cítil jsem se tedy velice šťastně, když bylo anoncováno následující:

silent_era-web 

SILENT ERA, I AM PENTAGON, ARALKUM // 26.3. Brno, Kabinet Múz
Na místě je ten večer už od začátku příjemně komorní a přátelská atmosféra, ARALKUM se pomalu dozvučujou během sklízení pingpongovýho stolu. Prý docela dost účastníků. Během nemocně infekční vítačky se všemi kamarády stíhám i lehké faux pas s Banánem, kdy na můj dotaz, co že si prý udělal výlet, nesměle odpovídá, že tady hraje. A jo. Ten virus, co mě už včera poslal do kolen, si opravdu vybírá daň, ehm.

Přiznám trochu provinile, že během setu ARALKUM ještě trochu pendluju do sálu a ven, obnovuju motorické funkce, objednávám maté atakdále. Co skutečně vidím a slyším mě ale jme láskyplně vzpomenout na desky LEADERSHIT a SCHIFOSI, co se mi válí doma. Hezkej temnej HáCé s kytaristou, co je mý falešný dvojče. S Filipem se v tomhle zase dostáváme do formy, Slowcha si ho hned ze startu splet se mnou, hehe.

PENTAGONI do toho jdou s vervou a duší. Banán mě při uvádění prý zbrusu nového songu o mentálních poruchách naprosto odzbrojí fakt krásným projevem. Jsem naměkko a vedle stojící Barča poznamená, že ji to ohromně hřeje u srdce. Nedivím se. Hudebně pro mě těžko popsat, pánové se shlédli v trochu jinačím devadesátkovém stylu, než by mohl název napovídat a kromě STRUGGLE a *možná* trochu BORN AGAINST tam neslyším nic mně známýho. Ale koncert bombovní.

Před vystoupením SILENT ERA ještě k milém překvapením zjišťuju, že jim na tomhle turné řídí Marta z Barcelony, navrátivši se ze států. Chvilku si povídáme co a jak, než nás vyruší zvukovka. Tohle bude dobrý. A málokdy vidím tak milou provázanost všech členů jako když se všichni před bicíma obejmou. Vystoupení samotný? No hele, ta přirovnání k LEATHERFACE a POST REGIMENT tady lítala poměrně dost, já tam slyším i pozdnější UK @punk jako KARMA SUTRA a zvuk kytary mi zas připadá navlas stejnej, jako měli protinožci INFINITE VOID. Krásný.

Fotky by: Lukas /// Vrbaak

achtung

ZKAŽENÁ MYSL, RISPOSTA, RED GAZE, COLD LEATHER // 29.3. Brno, Dukelská
V prostorách bývalýho kina Sibiř jsem poprvé od léta a nestačím čumět, jak práce na prostoru pokročily. Všechno je dobře připraveno na nájezd hostů, tzn. zahrazeno, ocedulkováno, zabarikádováno tak, aby se nikdo třeba neztratil ve sklepě. Skvělá práce. Na sále jde pára od huby a rozhodně je tam větší kosa než venku.

MYSL to startuje, bez basy, ale to snad ani nevadí. Vzteklý, rychlý punk z možná až příliš dlouhým setem. Od půlky pobíhám všude okolo, snažím se zahřát a tak. Po nich RISPOSTA a nepřekvapivě je to kvalitní. Sorry, že nesrším větší pochvalou, ale vidět kapelu minimálně za rok, asi toho už moc vymyslet nejde. Oceňuju Tomův zvuk basy. A obecně zvuk. Zvučí druhej Tom, co se stará o koncerty ve Vegalité a občas ještě i na Yachtu. Klobouk dolů, nazvučit bývalej kinosál určitě neni prdel.

Lehce proseru začátek RED GAZE a ano, stejně jako ostatní nevěřícně čumím na bubeníka, co hraje jen v trenkách a tílku – kromě toho, že teda hraje skvěle, to bude asi hodně zábavnej člověk. Kapela valí sympaticky nedlouhý set velice tanečních vypalovaček se staromilským zvukem a občasnými záblesky WIPERS. Líbí se ti třeba RED DONS? Tak si tuhle smečku z Grazu najdi, vzal jsem si hned jejich demo a zní to víc než schopně!

Tak. A nakonec ti, kvůli kterým jsme já, Jirza a minimálně ještě pár lidí došli – COLD LEATHER z Berlína. Tu kapelu žeru už od doby, co jsem si od nich přes Robina z PISS nechal na loňskej K-Town poslat jejich demo. Od začátku je kapela v jednom ohni a lidé rovněž, frontwoman rozráží lidi, skáče, paří, baví se snad víc, než my všichni dohromady, tak je to správně! I přes nástup policejní hodiny musejí ještě snad dvakrát (třikrát?) přidávat, je to fakt naprosto, naprosto úžasný. Po koncertě ještě kupuju jejich singl a tradá domů. Na odchodu mě Prochy zaskočí hláškou, že vlastně neví, k čemu by si COLD LEATHER zařadil. Hmm. Něco žbleptnu, ale není to ono a na nic nepřijdeme. Teďka zpětně taky docela tápu… je tam dost melancholickýho punk revivalu ze Skandinávie (TERRIBLE FEELINGS, vole!) a pár starých LA kapel jako X a AVENGERS, ale jinak… pfů, zkuste na to přijít sami: 

bajk

POCHWALONE, SIKSA, LAZARATH // 31.3. Brno, Bajkazyl
Koncertu odpadla tuzemská předkapela, tak se začíná později a ujímají se toho POCHWALONE. Pravdou asi je a bude, že jistá část pozornosti, co se tomuhle uskupení dostává, pramení z prostého faktu: zpěvačka Nika působila dlouhá léta v POST REGIMENT, jež všichni milujeme (a ti, kdo ne, by měli). Ale sorry, vážně to neznamená, že by si tu pozornost tyhle ženy nezasloužily. Úvodem koncertu je objasněna slovní hříčka spočívající v názvu. Co se spustí potom mě přibije do země a prakticky nepustí po celou následující třičtvrtěhodinu. Jo, vydržel jsem tak dlouho stát na místě a čumět, bylo to tak dobrý. Sestava je tříčlenná, bez kytary, ale rytmická sekce to vykrývá více než zdatně. Basa skrze arzenál efektů vyluzuje fakt roztodivné zvuky, v jednu chvíli mám pocit, že mi někdo asi z deseti centimetrů hlasitě piští do pravého ucha, ale nikdo tam není, je to ta basa… Hudba, no, v zásadě se riffáž dělí na kapku komplikovanější, mým uším podobnou na SUBMISSION HOLD a lehce i NOMEANSNO; a kapku přímočařejší, kterou z nedostatku orientačních bodů hodím někde mezi SONIC YOUTH a MUDHONEY. Do toho neskutečně charismaticky a skvěle frázovaný zpěv, recitace, skandování hesel. Mám dost.

Bohužel, takhle jednoduchý to dnes nebude. Kdo nikdy neviděl dvojici SIKSA naživo, bude mít možná trošku problém pochopit, kde má kanec piču. V zásadě je to spíš performance než přímo koncert. Ústřední téma je pro dnešní večer fakt silně osobní a projev zpěvačky vytahuje všechny dost daleko z jejich komfortních zón ještě před samotným začátkem, kdy si nás obchází a každému se dlouho a soustředěně zblízka dívá do očí. Dál už je to jenom intenzivnější. Šílený. Naprosto.

Jdem to pak všichni ven rozdýchat, málokdo chápe, já jen srkám toxickej džus a koukám, jak venku chčije. LAZARATH ze severu Srbska jsou dnes večer rozhodně nejcivilnější kapela, staroškolní hardcore thrash, co mě naživo moc baví, ale z nahrávky bych asi odzíval. Neloučím se, jsem ztahanej jak kotě, jdu promoknout, promrznout, proležet neděli v peřinách s knížkou. Pa!

Více na blogu: nevrotiko.wordpress.com

Recenze Koncerty Reakce (3) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
Warm up párty Stop & Go! Praha
Warm up párty Stop & Go! Praha 07.10.2022 - 07.10.2022 ( 18:00 - 22:00 )
Praha 007 Více informací ...
Berlin Blackouts (De) + Prisoners Of War (CZ) + We Are Here (CZ)
Berlin Blackouts (De) + Prisoners Of War (CZ) + We Are Here (CZ) 07.10.2022 - 07.10.2022 ( 18:00 - 22:00 )
Olomouc, SF MINI Více informací ...
Little Dragon
Little Dragon 07.10.2022 - 07.10.2022 ( 19:00 - 23:59 )
bowl bar Vršovice Více informací ...
UNSANE (USA) + MAGGOT HEART (DE)
UNSANE (USA) + MAGGOT HEART (DE) 07.10.2022 ( 20:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
MOONBEAN (can) + NEON LIES (hr) + Dílna Rekords + jane doe @ Anděl Music bar
MOONBEAN (can) + NEON LIES (hr) + Dílna Rekords + jane doe @ Anděl Music bar 07.10.2022 - 08.10.2022 ( 20:00 - 03:00 )
Anděl, Plzeň Více informací ...
Endform (ca), Kronstadt (cz), Postea (cz)
08.10.2022 - 08.10.2022 ( 18:00 - 22:00 )
Praha Eternia Více informací ...
Stop & Go! vol. 3
Stop & Go! vol. 3 08.10.2022 - 08.10.2022 ( 19:00 - 23:45 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
EXTINCTION OF MANKIND, Praha - Underdogs, 30.9.22
01.10.2022 20:46, Siki


INSTINCT OF SURVIVAL, Praha - Underdogs, 30.9.22
01.10.2022 20:31, Siki


NARCOSA, Praha - Underdogs, 30.9.22
01.10.2022 20:30, Siki


JONESTOWN, Praha - Underdogs, 30.9.22
01.10.2022 20:28, Siki


BARAKA FACE JUNTA, Újezd - Hella, 24.9.22
25.09.2022 12:03, Siki


TŘETÍ STUPEŇ TORTURY, Újezd - Hella, 24.9.22
25.09.2022 12:02, Siki


SOLITÄR, Újezd - Hella, 24.9.22
25.09.2022 12:01, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
INNOXIA CORPORA l Rozhovor (513)
BURNING FLAG - Matador (178)
PRŮMYSLOVÁ SMRT - Pedagogika poražených (175)
ZIMMER FREI - Odsouzen k nedůvěře LP (147)
STALINOVY OBĚTI - s/t (131)
EXPLOATÖR - Avgrundens Brant (127)
Greynbownes - Bones And Flowers (123)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
CHARGER - WARHORSE
PRŮMYSLOVÁ SMRT - Pedagogika poražených
EXPLOATÖR - Avgrundens Brant
Booze & Glory - Raising The Roof
Booze & Glory - Raising The Roof
STOP AND GO! Festival 2022
ZIMMER FREI - Odsouzen k nedůvěře LP
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.