Youtube
Only If You Call Me Jonathan, Franklin Lakes, Modesty + DJ Blu´Jazz, Napajedla, 4.8.2000
12.08.2000 21:19:03
Byl to super koncert. Fakt. Nevím proč, ale koncerty v Napajedlích jsou prostě fajn. A? už jsou na Radovanech nebo na Klubu jsou prostě fajn. Lidi se tu dokáží bavit, odvázat a obvykle tu panuje super atmosféra. A proto, i když máme velké problémy se sháněním místa, se tady snažíme koncerty pořádat dál a valíme víc než kdy předtím. Tentokrát k nám zavítali kapely až ze Švédska, konkrétně Franklin Lakes a Only If You Call Me Jonathan. Na plakátech byli ještě avizovaní Modesty, ale ti z nějakýho důvodu nakonec nepřijeli - no vděčnej jsem byl i tak. Kapely totiž na tuto zastávku jeli až z německýho Essenu, což je autem pěknej kus cesty, dohromady 17 hodin jízdy, jak jsem se později dozvěděl. Ale k věci:


  


Začínali Franklin Lakes, na který jsem byl hodně zvědavej. Maník co tohle turné domlouval mi o nich napsal, že hrajou „rocking emo“ což sedí. Dvě kytary, silnej vokál, fajn zaranžovaný melodie a naživo opravdu rock. Pokud bych měl k něčemu přirovnat tak snad trochu The Get Up Kids, ale to opravdu jenom na přirovnání. Žádná kopírka. Bylo na nich znát, že je ta muzika opravdu baví, hráli s nasazením a toho si cením nejvíc. Dobrý výstup.


  


Přestávku, ostatně stejně jako začátek i konec koncertu vyplnil drum´a´bass z produkce místního esa v daným žánru – DJ Blu´Jazze. Nevím sice jaké ohlasy u přítomných vyvolal, ale já ho pozval z toho důvodu, aby bylo pestřeji a taky protože si myslím, že hraje dobře.


  


Jako druhá a zároveň poslední kapela večera vystoupili Only If You Call Me Jonathan, kteří jsou u nás, díky singlu na Day After, známějším pojmem. Naživo to bylo přesně tak jak jsem si představoval. Opravdu silné a chytlavé melodie, s neuvěřitelně procítěným zpěvem a naživo stejně dobrý jako z desky. Zahráli asi 7 skladeb, z toho dvě z už zmiňovanýho singlu. Zejména za „Second Best Dullard“ jsme jim byli všichni vděčni – „my arms wide open, it´s the only thing you´ll never see of me“ – paráda!! Ke konci koncertu sice zpěvákovi v některých vypjatých pasážích ( třeba v „Juniper Pilot“) přeskakoval hlas, takže museli z některých skladeb udělat instrumentálky, ale i tak se to výborně poslouchalo a bylo to skutečně výborné.


Závěrem bych chtěl říct své díky kapelám, že přijeli, díky všem co pomohli a díky lidem, že přišli (na emo!!) MichalVíce na old.czechcore.cz
Recenze Koncerty Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.