Youtube
Ostatní články
 
09.02.2022 22:39, Samuel

Help needed ...

Help needed ...

Došel mi email od Žrouta & Skalíka z Lahar, že se jejich kamarád dostal do složité situace a potřebuje pomoc. Text kopíruji z platformy FB, jeho kamarádky, která pořádá finanční sbírku ...


Počet obrázků: 2
 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

06.02.2022 16:46, Marek Rybenský

PHR vydává album punkové kapely Stalinovy oběti

PHR vydává album punkové kapely Stalinovy oběti

Pražskou punk kapelu Stalinovy oběti založila někdy na přelomu let 1987/88 parta kámošů z jednoho gymnázia. I díky provokativnímu názvu se k prvnímu koncertu propracovala až těsně před revolucí, na podzim roku 1989.

Stalinovky tak patří ke kapelám, které zazářili v těsně porevoluční době. Množství koncertů s legendami punkové scény je brzo dostalo do obecného povědomí. Skvělý potenciál, pestrá nálada skladeb, kdy ostré punkové agitky střídají až post-punkově temné proklamace, si tenkrát zasloužily vydání plnohodnotné desky. Stalinovy oběti bohužel skočily dříve, než byl natočen jakýkoliv oficiální záznam. Jejich zpěvák Filip následně založil rockovou kapelu Prohrála v kartách, a ještě později se stal hudebním skladatelem (mj. Anna K., Aneta Langerová atd.). Stalinovy oběti ale nezůstaly zapomenutou kapelou, jejich nahrávky se dál šířily mezi punkovými fanoušky. Ale až teprve nyní vychází první oficiální nahrávka Stalinových obětí. Album poskládané z nejlepších dochovaných dobových záznamů je důstojnou připomínkou této pozoruhodné kapely. Právě vydaný vinyl určitě zaujme všechny, kteří kapelu dlouhodobě poslouchali, i ty, kteří se teprve chystají objevit jeden z klenotů tuzemských punkových archívů.

Datum vydání je 14.2., ale desku si můžete koupit v předobjednávce již nyní přes tento odkaz.

PHRHQ 
Reakce (0)

06.02.2022 16:30, Marek Rybenský

Vychází reedice třetího alba Blitz

Vychází reedice třetího alba Blitz

Blitz patří k těm nejdůležitějším oi/punkovým kapelám všech dob. Pouhý rok od jejich vzniku datovaného do roku 1980 vyšel debutní singl, který se zároveň stal první nahrávkou nově vzniklého labelu No Future.

V roce 1982 vyšlo první album Voice of a generation, které se nejen názvem stalo skutečným hlasem celé jedné generace. Dnes již dobře víme, že se jedná o jedno z nejdůležitějších oi/punkových alb vůbec. Krátce po vydání desky z kapely odešel kytarista Nidge a zbývající členové natočili druhé album, stylově již hodně vzdálené původní tvorbě.

Značka Blitz poté na několik let zmizela, dokud ji v roce 1990 bývalý kytarista Nidge nepozvedl z popela. Pod názvem Blitz tak v tomto roce vzniklo pozoruhodné album The Killing Dream. Z větší části vlastně sólové album Nidgeho, kterého zpěvem doplnil Gary Basnett z kapely Attak. Výsledkem je velmi výrazná deska pohybující se na pomezí punku, new wave a post-punku. Je na ní cítit nezaměnitelný duch původních Blitz a přitom se jedná o progresivní a ojedinělou nahrávku, která v mnoha ohledech přežila zkoušku časem.

 

U PHR Records nyní album vůbec poprvé vychází v oficiální vinylové reedici doplněné o velkoformátový plakát.

  
Reakce (0)

04.02.2022 12:17, Marek Rybenský

Zemřel Davey Bales - R.I.P.

Zemřel Davey Bales - R.I.P.

1.února zemřel Davey Bales, zpěvák, textař  a básník. Jeho 4 sbírky básní pod názvem Dead Flowers najdete zde. Dave se narodil v roce 1987 v Richmondu a začínal jako zpěvák v hardcore punk kapele Empty Grave aby následně založil peacepunkové těleso Lost Tribe. Později po přesunu do Los Angeles se členy Blink 182 a Cinema Strange rozjel The Wraith. 
Reakce (0)

04.02.2022 10:36, Marek Rybenský

ROZPOR vydali nové album

ROZPOR vydali nové album

Bratislavská punková skupina RozpoR vydala vo štvrtok 27. januára 2022
svoj nový, v poradí už ôsmy štúdiový album s názvom Hrubá sila. Kapela
sa vo svojich textoch od začiatku okrem iného venuje témam neo-nacizmu,
ultrapravice  ako aj  iným sociálnym problémom a preto ani dátum vydania
nie je náhodný. Ide o Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu.

Album obsahuje 12 nových skladieb z vlastnej autorskej dielne, no nechýbajú
ani hostia - ženský vokálny súbor Chick2Chick Trio,
rapper Edúv syn a klavirista
Jakub Vizner a
vychází v digitálnej podobe voľne na stiahnutie, rovnako bude
dostupný na
všetkých streamovacích platformách. V priebehu nasledujúcich
týždňov ho
skupina vydá aj na vinylovej platni cez svoju vlastnú značku Žiadna
značka/No Label.

Výhradný distribútor bude české punkové vydavateľstvo Papagájův hlasatel
records (PHR).

 
Reakce (0)

04.02.2022 10:25, Marek Rybenský

RUDIPENI novinky

RUDIPENI novinky

Dnešním dnes jsou u Sealed Records spuštěny předobjednávky na reedici debutního singlu Rudimentary Peni, který kapela nahrála v roce 1981 ve Street Level Studios a vydala na vlastním labelu Outer Himalayan.  Vinyl bude ve dvou barevných variantách, včetně toho můžete předobjednat i edici doplněnou o tričko. Oficální datum vydání je 15.březen.  
Reakce (0)

26.01.2022 17:56, Marek Rybenský

Nové album ZATREST je venku

Nové album ZATREST je venku

Olomoucká punkrocková kapela ZATREST přichází po devíti letech s novou nahrávkou. Skupina fungující od roku 1995 přináší na aktuálním albu jedenáct písní. Jako obvykle se jedná o dva covery s českými texty, kdy hudbu převzali od Business a Blitz a poprvé i cover od české legendy, kapely Fabrika.
 Asi u nás v současnosti není jiná kapela, která by se tak striktně držela punku v jeho prapůvodní podobě. Vystřelte mě na Měsíc je esencí melodického punkrocku britského vzoru 77. Jasná a přímočará muzika a texty o vztazích, kamarádech a životě obecně zůstanou stále aktuální. 
 Oba nosiče jsou také vypraveny s obsáhlým bookletem který vyčerpávajícím způsobem mapuje historii kapely, spoustu raritních fotek a letáků.
Album vychází na vinylu a CD u PHR Records. 
Reakce (0)

23.01.2022 15:00, Marek Rybenský

VINYL LOVERS UNITED

VINYL LOVERS UNITED

Právě dnes vyšel repress split LP Visions of War / Arrogänt. Objednávat můžete u Phobia Records, kde také byl nedávno spuštěn předprodej další řady titulů, které v dohledné době pod touto značkou vyjdou - Antigen/Sociastyrelsen - split LP, Burning Flag "Matador" LP, Sociastyrelsen "Krossade speglars skärvor"  LP a kompilační LP, kterým si připomeneme 20 let existence labelu. (rozhovor) 
Reakce (0)

23.01.2022 10:02, Marek Rybenský

VINYL LOVERS UNITED

VINYL LOVERS UNITED

U Dánského vydavatelství Adult Crash právě vychází 4 dlouho očekávané tituly a to RUIDOSA INMUNDICIA "Ira" LP,  PLANET  Y  "En Plads i Solen" LP,  AXE RASH "Contemporary Ass" E.P. a THE WAR GOES ON "Discount Hope" E.P.. Label už taky oznámil 4 další desky na kterých pracuje, včetně nového ep EXIL. 
Reakce (0)

22.01.2022 17:20, Marek Rybenský

Novinka u DEAD HEROES Records

Novinka u DEAD HEROES Records

Po skvělém debut 7"EP přichází ostrovní power brigáda NAZI KILLERů s novou vinyl nahrávkou a tou je split 7"EP se šílenou destrukcí ušních bubínků VILE SECT (ex Rainbow Grave, Black Veins, etc ...) Deska vychází i jako limit na mléčném vinyl za masivní spolupráce mnoha labelů. Stream k dispozici zde. 
Reakce (0)

16.01.2022 19:32, Marek Rybenský

PRVNÍ LETOŠNÍ DESKA U PAPAGÁJŮV HLASATEL RECORDS

PRVNÍ LETOŠNÍ DESKA U PAPAGÁJŮV HLASATEL RECORDS

Jihočeská hardcore / punková kapela Dezinfekce se tuzemských pódiových prknech pohybuje již přes třicet let. Právě tohle výročí měla koncem loňského roku oslavit narozeninovým koncertem a křtem nového alba. Jenže kapela míní, a pandemická nařízení mění. Novinka drze pojmenovaná Předstírat štěstí chce trochu cviku tak vychází až nyní, ale to nic nemění na její vnitřní síle. Naprosto perfektně totiž navazuje tam, kde předchozí kritiky i fanoušky oceňované album Interval jistot skončilo, a posunuje hranice tvorby téhle úderky zase o kus dál. V duchu sloganu samotné kapely „Vztek, pot a decibely“ se tak posluchačům dostane tvrdého knockoutu v podobě neskutečného hudebního tlaku a vnitřní nasranosti. Tohle je punk v ryzím slova smyslu, neboť pořád je na co nadávat, a pořád jsou lidé, kteří vám hýbou žlučí. Kapela si rozhodně nebere servítky, přitom své poselství nepředkládá s dětskou naivitou plnou prvoplánových hesel. Textová i hudební složka jsou dospělou záležitostí, jež ukazuje vyzrálost kapely, kterou jim mohou mnozí závidět. Na nahrávku se povedlo přenést i neskutečné nasazení, které kapela pravidelně předvádí na svých koncertech. Je sice teprve první měsíc roku, ale ruku na srdce, moc lepších hardcore punkových desek už letos nevyjde!
PHRHQ 
Reakce (0)

06.01.2022 23:50, Marek Rybenský

TŘI NOVÉ TITULY OD FILTH JUNKIES RECORDS

TŘI NOVÉ TITULY OD FILTH JUNKIES RECORDS

Na Filth Junkies Records tentokrát vypouštíme tři kazety naráz. Totálně sprostý, punkem nasáklý nahrávky. Estonsko/Japonský speed metalový split SKULLFUKK SS/BARBATOS , black/disbeatová úchylárna z Německa SEXORCISM se svojí druhou deskou "Slutwalk" a hardcore punkové tornádo SPIKE PIT - " Bastard of no future" i když každá kapela hraje úplně odlišný styl, hned v úvodních vteřichách musí být každému fanouškovi našeho labelu jasný, proč jsme kapelu stáhli pod naše smradlavý křídla! Upozorňujeme, že kapely nepotěší ucho a hlavně oko feministů, ani vyhroceně korektních aktivistů, kteří se v posledních letech šíří jako Omikron.
FJRBC 
Reakce (0)

06.01.2022 22:32, Samuel

VINYL RULEZ | 07/2021 - 12/2021

VINYL RULEZ | 07/2021 - 12/2021

Rok 2021 je za námi a opět je tady krátký seznam evidující vinylové desky, které u nás v tomto období vyšly (rozmezí 07/2021 - 12/2021).


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...

05.01.2022 12:05, Marek Rybenský

DIY FACTORY - novinky

DIY FACTORY - novinky
"Po téměř čtyřletém fungování DIY Factory se nám konečně daří dělat poměrně velké organizační i technologické kroky kupředu. Jedním z těch nejzásadnějších za poslední dobu je jistě zprovoznění e-shopu. Můžeme tedy zkvalitnit a zpřehlednit naši distribuci a hlavně dostat naše produkty mezi širší veřejnost, která například nenavštěvuje koncerty či festivaly, kde svou tvorbu a výrobky distribuujeme. Na našem e-shopu najdeš produkty seřazené do dvou hlavních kategorií – band merch a DIY Factory merch. V Band merchi seženeš trička a ostatní produkty, které jsme tiskli kapelám a dalším zákazníků z řad našich kamarádů, zpřízněných kapel, tatérů, designérů a podobně. V kategorii DIY Factory merch můžeš objednat náš originální merch s jedinečnými designy, které nám navrhovali kamarádi a známí a jsou 100% „naše“.

Srdečně děkujeme za zájem a věříme, že naše produkty nadělají spoustu parády a potěší lidi napříč všemi spektry alternativní kultury i mimo ni.

Tým DIY Factory" 
Reakce (0)

27.12.2021 16:47, Marek Rybenský

kniha / PADÁME I NA TVOU HLAVU

kniha / PADÁME I NA TVOU HLAVU

Nakladatelství Pulchra vydalo knihu -

PADÁME I NA TVOU HLAVU.
Skvoty, centra, kluby v Praze.
Co bylo, co zbylo z devadesátek

Gabriela Kontra, Radim Kopáč

Cesta po punkové stopě jedné výjimečné éry, přes osudy konkrétních míst, lidí i událostí. Klub 007, Buďánka, Cibulka, Zlatá loď, Sochorka + Papírna, Black Hand, Ladronka, Propast, Medáci, Milada. Doklad, že Praha měla a má nejen svůj líc, ale i rub. Vzpomínky pamětníků, na 400 dobových fotografií od třiceti fotografů + plakáty, pozvánky, kresby a koláže.


Kniha, graficky i obsahem pojatá jako typický fanzin z devadesátek, zachycuje jedinečnou atmosféru zaniklých skvotů, alternativních center a klubů, které mezi devětaosmdesátým a rokem 2000 fungovaly v Praze. Shora jmenované podniky (i mnohá jiná kontrakulturní centra) přispívala svou existencí i konkrétní programovou náplní k tomu, že mainstreamová kultura měla v devadesátých letech jasnou a solidní opozici, navazující myšlenkově v mnohém na podzemní aktivity československé druhé kultury sedmdesátých a osmdesátých let. Hudba, film, výtvarné projevy, literatura plus obecně sdílený princip do-it-yourself dávaly v devadesátkách šanci jedincům i skupinám na tvůrčí i osobnostní nezávislost, na seberealizaci mimo oficiální kurs kultury, společnosti, civilizace. Šlo o neopakovatelnou éru, kterou po roce 2000 zválcovaly nové, virtuálně projektované světy, myšlenkově povrchní a prázdné, ale i narůstající nepřejícnost, ba nevraživost ze strany nových představitelů moci, kteří alternativu nechápali jako nezbytný rub jakékoli hegemonie, ale jako ohrožení, podobně jako dekádu dvě předtím moc komunistická. 
Reakce (0)

20.12.2021 10:09, Marek Rybenský

DISSEKERAD - Inre Strid LP

DISSEKERAD - Inre Strid LP

Právě dnes u Phobia records vychází 11 skladbové LP švédských d-beat hardcore veteránů Dissekerad, nazvané Inre Strid. Vylisováno 400 černých vinylů a 100 půlených bílošedých s červenými žíhanci. Köper Och Dör song volně k poslechu na bandcamp stránce labelu. O US verzi se postaral Desolate records. 
Reakce (0)

11.12.2021 08:47, Marek Rybenský

Split MC - DCD / SDS

Split MC - DCD / SDS

V neděli 12.12. vychází split MC Death Culture Deprivation / Strage Di Stato. O realizaci tohoto duchovně prospěšného záznamu se postaraly kapely vlastními silami a tak svět bude bohatší o 71 kusů černých kazet s papírovým štítkem a třemi barevnými variantami obalů. 22 minut surového provedení hudby, někdo by možná přidal slova jako cacophonie, hluk, to se nedá poslouchat … jelikož se dobře ví, že takových kvalit na noise scéně nikdy nedosáhneme, řekněme že jde o mix hardcore a punku.Své přijímače hluku můžete otestovat na těchto dvou odkazech 1 - 2 a kazetu následně za 130 kč + poštovné, objednat na mailech – deathculture@post.cz a stragedistato@riseup.net 
Reakce (0)

02.12.2021 18:30, Marek Rybenský

RUDIMENTARY PENI – Death Church LP

RUDIMENTARY PENI – Death Church LP

Stejně jako se realizace posledního minialba Rudipeni zhostilo vydavatelství Sealed Records, nyní se blíží čas reedice alba Death Church, jedné ze zásadních punkových nahrávek první poloviny 80 let. Původní vydání  pod značkou Corpus Christi se datuje na rok 1983 a repress 1987. O následné dvě reedice se postaral Outer Himalayan Records, který založil Nick Blinko. 
Někde jsem zaregistroval, že Sealed Records převydají celou diskografii kapely. Jasné znamení pro všechny Vinyl Lovers. :) 
Reakce (0)

07.11.2021 18:58, Marek Rybenský

Na vinylu vychází obě dema tuzemské hardcore legendy RADEGAST

Na vinylu vychází obě dema tuzemské hardcore legendy RADEGAST

Ovlivněn americkou hardcore školou hrál Radegast už od začátku hlavně rychle, krátce a nahlas. Jen občas se délka jejich skladeb přehoupne výrazně nad minutu. Ranou fázi kapely zachycuje první demo z roku 1986, ještě se zpěvačkou Danou Kalousovou. Druhé demo natočené v roce 1989 je pak ostré jako břitva, a představuje kapelu ve vrcholné formě. Většina textů uvrhává posluchače až někam za hranici beznaděje. Díky tomu je i dnes z nahrávek cítit nefalšovaný duch doby. Doby, v níž musela mládí trávit jedna otrávená havířovská generace. O tom, jaké to z pohledu skupiny skutečně bylo, si můžete přečíst v obsáhlém pojednání od Milana Jonšty uvnitř desky. Obě kompletní dema nyní vychází vůbec poprvé na vinylu a za notné spolupráce kapely. www.phr.cz

  
Reakce (0)

16.07.2021 23:06, Samuel

VINYL RULEZ | 01/2021 - 06/2021

VINYL RULEZ | 01/2021 - 06/2021

Máme za sebou první polovinu roku 2021 a následující krátký seznam opět eviduje vinylové desky, které u nás vyšly v období 01/2021 - 06/2021.


 
Reakce (0) Zobrazit článek ...Zobrazena stránka 2 z 19 (celkem 379 záznamů)
Jít na stránku: 1 2 3 4 .. 10 .. 19
   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!
All booking...
 
AKCE
Verrat, Kronstadt, Märnø
Verrat, Kronstadt, Märnø 31.03.2023 - 31.03.2023 ( 20:00 - 23:00 )
Vrátnice, Rožnov p/R Více informací ...
Catastrofy // Verrat // Kronstadt
Catastrofy // Verrat // Kronstadt 01.04.2023 - 01.04.2023 ( 20:00 - 23:00 )
Brno, Sibiř Více informací ...
HELLSHOCK (USA) + G.U.T.S. + KIBERA
HELLSHOCK (USA) + G.U.T.S. + KIBERA 04.04.2023 - 04.04.2023 ( 19:30 - 22:00 )
Praha 007 Více informací ...
HELLSHOCK (USA) + DEATH CULTURE DEPRIVATION + G.U.T.S.
HELLSHOCK (USA) + DEATH CULTURE DEPRIVATION + G.U.T.S. 05.04.2023 - 05.04.2023 ( 20:00 - 23:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
KONCERT U CHOVATELŮ
KONCERT U CHOVATELŮ 07.04.2023 - 07.04.2023 ( 19:30 - 23:00 )
Sušuce, U Chovatelů Více informací ...
Křest asfaltu, lpíčka - SICHERHATESYSTEM
Křest asfaltu, lpíčka - SICHERHATESYSTEM 08.04.2023 - 08.04.2023 ( 19:00 - 23:59 )
Rychnov nad Kněžnou U Vody Více informací ...
FORESEEN & FAÜST
FORESEEN & FAÜST 11.04.2023 ( 19:30 )
Praha Underdogs Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
XIAO, Praha - 007, 26.3.23
27.03.2023 20:44, Siki


LYCANTHROPHY, Praha - 007, 26.3.23
27.03.2023 20:42, Siki


SKIP LIFE, Praha - 007, 26.3.23
27.03.2023 20:41, Siki


MORMO, Plzeň - Družba, 25.2.23
26.03.2023 11:52, Siki


OCASO, Plzeň - Družba, 25.3.23
26.03.2023 11:51, Siki


DYSPNEA, Plzeň - Družba, 25.3.23
26.03.2023 11:50, Siki


BNSU, Praha - Eternia, 19.3.23
20.03.2023 13:33, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Otra Vez | rozhovor (161)
Selene - s/t (159)
Komplex viny - Suita pro nové konce (124)
Kritická situace - Stále na útěku (demo 1989 remaster) (124)
Mace Head (104)
DEGRADACE - Last Soul (97)
TARAS BULLBA - Salute Machina (95)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Otra Vez | rozhovor
Kepi Ghoulie - Ramones In Love
War Goes On – Discount Hope 7
DISTAX - Božská komédia
Lars Frederiksen – To Victory
UŽ JSME DOMA - Pět ran do čepice
Nazi Tampons - Rande S Vrahom
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes 007 strahov malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast Periferia

© 2023 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.