Youtube
Ostavka - Discography
28.11.2021 00:56 Samuel
Obrázek

CD (Aback Distribution)

Ostavka (Brittany, Francie) byli post punková kapela fungující v letech 2014 – 2018, kdy odehráli poslední koncert. Během aktivního fungování nahráli několik vinylů, které vyšly na labelech Symphony Of Destruction, Subversive Ways, Stonehenge Records, Lada, Tutti Pazzi Records a jejich členy najdeš v kapelách Bakounine, Baltring Terror, Usa La Tua Rabbia nebo KIAL? Vzpomínkou na tuhle sympatickou kapelu je CD kompilace Discography, vydaná za spolupráce Deviance & General Strike & Subversive Ways & Emergence & Stradoom & Atman & lokálního Aback Distribution. Na pěkně zpracovaném CD najdeš všechny jejich nahrávky, informace o jednotlivých vydáních, texty a nějaké fotky.

Ostavka se dali dohromady v roce 2013 na nějakém squattu v Britany, jak sami píší v bookletu, začali z ničeho a byli „čtyři crazy punks“, kteří spolu chtěli hrát muziku. Tohle je myslím věta, stojící na počátku nejedné punkové kapely, že? Jednotlivý členové předtím hráli v punk/crustových kapelách a s Ostavka se vydali do prozkoumávání chladnějších a temnějších koutů punku – post punku. V jejich muzice se protínají depresivní tóny, s notnou dávkou melancholie. Krásně znějícím nástrojům vévodí úžasný ženský zpěv - silný a disponující nejednou hlasovou polohou. Jako bych slyšel Life... But How To Live It?, Terrible Feelings … Vybavují se mi i podobné party z Francie, jako třeba DOUCHE FROIDE, Litovsk, Dead Ramones, The Sioux …

Hudba Ostavka je bloumavá, chladná i jiskřivá a ať chci nebo nechci vyvolává ve mně nějaké nálady, pocity. Chlad jde s post punkem / new wave, ruku v ruce a podobně jako mnoho dalších hudebních stylů má i post punk / new wave své kořeny, základy a lepší i horší časy. Ostavka byli další z mnoha kapel, kteří chlad a melancholii udržovali při životě svou energií. Experimentovali s podzimní náladou, kdy se chlad dostává pod kůži, přicházejí změny počasí a nálada je spíš temná. Tóny Ostavka jsou temné, chladné a recyklují ponuré nálady vytvořené uctívanými hudebními architekty (nemusím se opakovat a jmenovat, že?). Stejně ale jako podzimní slunce změní vnímání chladu, má i post punk svojí jiskru, tóny vnášející do temné aury trochu světla. Z Ostavka je ale cítit i vztek!

Je mi sympatické, že právě tahle diskografie vychází na CD, zdánlivě mrtvém nosiči. Dává to smysl i tím, že všechny předchozí nahrávky vyšly na vinylech nebo kazetě a CD je svou stopáží i výrobními náklady ideálním formátem. CD si již doma moc nenechávám, ale přesto musím říct, že mám rád CD diskografie nebo výběry. Ostavka byli skvělá kapela, takže pokud máš rád post punk a nestihl jsi je v době, kdy hráli - máš možnost mít jejich skladby pěkně pohromadě na CD „Discography“. V ČR seženeš u Aback Distribution. (S)

CD poskytl Aback Distribution, díky!

abackdistrorecords.blogspot.com


Ostavka - Discography  
diyconspiracy.net French-punk-scene 

Obrázky

   
Ostavka
Ostavka

 

Video


Ostavka - Fear

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.