Youtube
Out Cold, Milkman, SYIH, MGP, Přerov - Goblin, 17.1.2003
20.01.2003 19:36
Ze všeho nejdřív musím moc poděkovat Danovi, který nám svou vtipnou glosou (přímo zde na czc!) zajistil vynikající zábavu na celou cestu tam, zpět, na chvíle mezi kapelami a nakonec i mě při psaní tohoto reportu. Spočítat, kolikrát bylo použito slovní spojení pseudo- , rádoby- , kolikrát byla zmíněna videa oblíbených kapel nebo Prank, by bylo nad mé síly.
Na cestu vyjíždíme slastně brzy, takže jsme uštřeni zbytečné emocionality, která se rodí při závratných rychlostech ve škodě rapid. I přes poklidné tempo dorážíme do přerova o cca dvě hodiny napřed. Čas nám krátí pseudo-zábava, ale také obavy – páteční večer totiž přilákal do Goblina i mnoho návštěvníků, kteří jevili krom známek podnapilosti i sklony k agresivitě.
 První kapela večera – Mass Genocide Proces má v Přerově kromě kamarádů a posluchačů taky jednu ortodoxní fanynku. Dívka, ze vzdálenosti cca 10 centimetrů sleduje technickou bravuru Cvaldy, a občas ji z těch švédských fines přepadají závratě a upadne hlavou na zem (nebo že by to přece jen bylo tím chlastem?) Co se samotného výkonu MGP týká – hudebně a především zvukově to bylo o hodně lepší než včera, ten kolovrátek najednou dostal smysl a já si jejich vystoupení vychutnal. Crust made in Sweden. Cover Skit System opět vládne a atmosféra je výborná! MGP se mi vážně líbili (sou to prostě fešáci.)
Ale kdo to leze na pódium po nich? To je nějaká p®anková kapela nebo co? Ale kdeže, to jen přijeli umělci z Brna! See You In Hell předvedli standartně dobrý výkon. Tentokrát poprvé s podladěnými kytarami (o 5 půltonů jestli vás to zajímá.) Jožka, kromě svých rádobyskoků zvládl i jedinečným způsobem uvádět písně. „Možná to tak nevypadá, ale i tohle je vál o koncentráku. Všechny naše texty sou totiž o koncentrácích, i když se Vám to nezdá, je to tak…“ Přičemž vrchol samozřejmě představovala písnička Můj tatínek pracuje…schválně hádejte kde. Stihli i cover Sodom, a od Radegastu dokonce dva kousky. I SYIH zvuk přál a diváci začínají konečně trochu divočit. Samozřejmě že jsme jen napodobovali své vzory z telky, přičemž každej myslel především na to, jak vypadá. Jožka dokonce zašel tak daleko, že si rádoby-rozbil hlavu, zbytek večera si ji trpělivě mazal pseudo-krví.
Do rozvášněného davu po krátké odmlce začínají sypat svůj příděl hardcoru Milkman. Musím říct, že mě tahle holandská kapela zrovna nevzala, ale když sem viděl ten neuvěřitelně moshující kotel nemohl jsem si pomoct a i u téhle kapely jsem si v pomyslném notýsku odškrtl za jedna. Docela jednotvárný fast/hc, dochutit špetičkou grindu a dobrou komunikací s publikem…a je to tam. Publikum bylo v jednom ohni, vše ale v rámci rozumných mezí, žádné macho/pogo, kopance ani nic v tomhle stylu. Přerov je prostě co do návštěvníků v poslední době výborný! Obavy emocionální sekce naší výpravy z možných alko výtržníků, mašurkovského podzemie ani jiné se naštěstí nevyplnili.
Poslední a nejhvězdnější kapelou večera byli Out Cold. Jejich pojetí hc bylo hodně překvapivé a mě v úžas přivádějící. Poměrně jednoduché punkrockové postupy a`la Boston, ale s obrovským švihem a přehledem zmáklé a zahrané. Od emocionálního experta Jirzy vyřizuji, že zněli přesně jako Steakknife. K tomu vynikající vokál, na nahrávce je ještě víc uječený než živě. Bubeník byl výtečný, stejně jako vlastně všichni instrumentalisti. Out Cold mě prostě masírovali po celou dobu setu. Co se tanečků týká, nepouštěli jsme se do ničeho většího, ale i tak se nemálo lidí prošlo po stropě, zapotápěli si a podobně. Ještě že to Alby natáčel, takže doma můžeme nastudovat chování těchto stars a začít napodobovat. Tahle kapela za to totiž stojí!
Mimořádně vyvedený koncert končí kolem půlnoci a my se kolem druhé vydáváme domů. Veliké uznání a díky patří Alešovi – tenhle koncert se prostě povedl se vším všudy!
  
A takhle to viděli přímo Out Cold (převzato z jejich tour-deníku a přeloženo mnou):
18.leden – V autě na cestě do Vídně. Včera jsme hráli v městečku jménem Přerov ve východní části ČR v malém klubu Goblin. Hrály dvě domácí kapely a my (Milkman+Out Cold). Byla to skvělá show! Šílená! Klub byl narvaný k prasknutí a lidi byli naprostí blázni! Asi tomu dost napomohlo, že byl pátek a lidi byli akorát nažhavení pořádně si užít. Došlo tam i na krev (pozn. ano, jde o pseudo-krev rádoby-skokana), někdo tam upadl do bezvědomí, lidi se věšeli za stropní konstrukci…naprostí blázni. V malém klubu bylo pekelně horko. Skoro jsem nemohl dýchat a koupal jsem se v potu. Musel jsem do toho dát všechno, abych vydžel až do konce setu (plus přídavky), a to jsem se ještě úplně neuzdravil z chřipky…Prodali jsme tunu nahrávek, čemuž jsem nemohl uvěřit, dokud jsem nezjistil, že jsme špatně přepočítali kurzy a prodávali jsme laciněji než jsme chtěli (pozn. LP/CD za 200,- to se opravdu vidí zřídka). I tak to ale bylo skvělé a určitě jeden z nejlepších koncertů co jsme odehráli. Dokonce skoro jako Bělehrad. Ráno jsme snídali v hospodě kam nás dovedl týpek ze See You In Hell a kde jsme si pochutnali na nejlepší snídani tohohle tour. Díky Aleshovi že se o nás tak dobře staral.

Více na old.czechcore.cz
Recenze Koncerty Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.