Youtube
Pár recenzí (by Mr. Slap it Down)
25.04.2005 14:19
v/a PLANTING A SEED "a compilation to benefit parkinson´s disease research" CD
S opravdovou radostí vám oznamujeme vydání téhle skvělé kompilace, která byla (jak už název napovídá) vydána hlavně jako benefit pro výzkum Parkinsonovi nemoci. Což je podle mě jeden z hlavních důvodů, proč si tohle CD zakoupit a podpořit, tak skutečně dobrou věc. Asi nikdo z nás si nedovede představit, jak jedinci s tímto postižením prožívají svůj život. Osobně si myslím, že je to hodně psychicky náročné hlavně pro lidi, kteří se kolem těchto jedinců nacházejí .... rodina, přátelé.
Tím bych chtěl všem těmto lidem popřát hodně štěstí a pevnejch nervů. Ale zpět ke kompilaci_tuhle skvělou věc podpořili jedny z nejlepších součastných FAST-CORE spolků z celýho světa. Nebudu vypisovat nějaký sálo-dlouhý komentáře ke každé kapele, myslím, že lidem, kteří se o tuhle odnož hardcore´punk zajímají budou tyhle kapely vesměs notoricky známou záležitostí. Začal bych jednou ze tří Evropských kapel, kterou jsou SPACE TO BEING z Boskovic. Společně s DELIRIUM z Německa a GEORGE HARRISON z Ruska uzavírají Evropskou část téhle kompilace. Amerika se objevuje v adresách většiny kapel takže HOLIER THAN THOU?, CRISPUS ATTUCKS, HE WHO CORRUPTS, ANY LAST WORDS, DEADFALL, VOETSEK, COMMON ENEMY, DAMAGE DEPOSIT, MUTUAL ABUSE, CASE OF EMERGENCY, COUGHING UP BLOOD a další. Japonsko profláknutý kapely jako CHAINSAW, CONGA FURY, EVERYBODY´S ENEMY, a ještě kapely jako NO POLICY, BULLETRAINMAFIA, KERUM, LEAGUE OF STRUGGLE, SECOND OPINION, WHAT THE HECK?, NOISER, ROBOT HAS WEREWOLF HAND no prostě všechno do klasickýho rychlýho old school thrash-core s troškou toho grindu. CD vychází s tlustým bookletem s 1/2 stranou od každý kapely, informačním článkem o organizaci "THE PARKINSON ALLIANCE", která stále hledá finanční zdroje pro výzkum téhle nemoci. Samozřejmě, že booklet obsahuje i informační stránku o samotné nemoci a úvodní stránku od Rogera z DE ROK label, kde popisuje svoje pocity k vytvoření téhle skvělé kompilace. Jeho mamka totiž touhle chorobou trpí a tudíž s ním 100% cítíme a proto jsme se (DKYM label) vysrali na naši bariéru s CD´s. Ze srdce jsem rád, že i my se můžeme připojit k téhle iniciativě. Proto jsme vzaly nějaký kousky tohoto CD do našeho distra. Takže pro všechny, co by měli zájem piště na doomsday@centrum.cz , www.chewing-gum.cz/dkym (Mr. Slap it Down)
PEPA PRIKRYL, MASARYKVO NAM.17, BOSKOVICE 68001_pošli 10kč známku pro novej katalog
(De Rok, c/o Roger Pacheco, PO BOX40392, Albuquerque NM 87196-0392, usa)
www.killorbekilled.net/derok
www.parkinsonalliance.org
  
HATE UNIT „Disco-graphy“ CD
Jestli si ještě někdo pamatujete, tak přesně tuhle kapelu z finskýho TURKU jsme měli před nedávnem vydávat na split 7“EP pod hlavičkou DKYM. Bohužel nebo bohudík pro kapelu se tak nestalo a proto mohlo vzniknout tohle 21 skladbový CD. Vychází v geniálním otevíracím obalu s monstrózní grafikou od basáka z Rebound, Angera (http://www.angerdesign.com), kterej dělá skvělý obaly na desky a loga kapelám.(dělal třeba obal na split 7“EP HeroDishonest/Rebound, tuším že i obal k novýmu LP Endstand, loga všem Suomi kapelám a labelům jako Combat Rock Industry nebo 7Ply records) Graficky na jednotku !!! Jak jsem říkal 21 skladeb na 21 minutách (včetně dvou cover skladeb „Kill the commie“ od Gang Green a „Our fight“ od Confront) s naprosto strhujícím raw skandi soudem. Prvních 6 skladeb původně vyšlo jako samotnej 7“EP na belgickým labelu FastPlant records, kterej vlastní zpěvák z Reproach. Ostatní věci jsou nevydané. Jo a ještě bych měl trochu víc říct o samotné kapele Hate Unit. Kapela se v severských vodách pohybuje už asi pátým rokem a velkou inspirací jí byly samozřejmě starý Bostonský a NY kapely jako SSD, Gang Green, Jerry´s Kids, Negative FX a stejně tak tomu bylo i u rychlejších a tvrdších kapel jako Lärm, Infest nebo starý nahrávky DRI. Nevím, co bych ještě dodával. Tomuhle já říkám kvalitně odvedená práce. Vychází na dvou skvělejch finskejch labelech. (Mr. Slap it Down)
(Passing Bells, Ritzinkuja 1d20, 20380 Turku, Finland / Thrash and Burn, www.thrashandburn.net)
  
EVERYBODY´S ENEMY „Enter the Enemy“ 12“LP
Tak tahle deska je předně určená pro všechny jap-core fily. Po jejich prvním EP počinu na výborným americkým labelu Sick of Talk, přicházejí tihle sympatičtí japončíci s debutní LP deskou opět na americké značce Deathsickle records. Nato, že tahle japonská kapela patří spíš k těm méně známým (není divu, když je teprve teď objevujeme) spolkům, už se objevila na několika skvělých kompilacích jak ve Státech, tak i v Evropě. Jako u mnoho dalších japonských kapel, tak i u Everybody´s Enemy okamžitě odhaluješ naprostý profíky a lidi, na kterých je opravdu vidět (no spíš slyšet), že ty svoje nástroje nedrží v rukou poprvé. Dominantní je to hlavně u kytary, což mě evokuje další japonskou kapelu 77 POINTS OF HATE, která vyšla před nějakou dobou na 625thrash. Naprostý kytarový orgie malejch japončíků !!! Bomba na tomhle musí každej ujíždět. Deska vychází v exkluzivní limitované edici jako jednostranný 10 skladbový kamikadze s coverem od Fair Warning z roku 1985. Druhá strana to je mistrovská samuraj práce v podání Doug Lunk / Corpus Dei. Do asfaltu vyrytá kresba týpka s logem kapely na zádech a dokola japonský klikyháky. Potěšil mě také skvěle namalovanej obal, ale myslím, že se všeobecně vím, že Japonci tohle fakt uměj. Dalším velkým pozitivem desky jsou určitě anglický překlady, což zase tak tradiční u těchto kapel není. Hudebně se kluci pohybujou v oblasti rychlýho hardcore s opravdu výbornejma kytarama, kterej se postupně transformuje rychlýho rock´n´rollu s prvky thrashe. Výborná věc, určitě můžeme doporučit. (Mr.Slap it Down)
(DeathSickle records, DSK-02, 1723 Park Meadow Drive, Jamestown, NY 14701, usa)
  
DEATH TOKEN „Funeral music for K-town hardcore“ 7“EP
Tahle recenze na desku je jen další doplněním info setu o téhle skvělé kapela z Dánska. Před pár týdny se tu objevil report z jejich jediného české koncertu v brněnském klubu Yacht od Jakobsona z Malmo ! Musím se i já přiklonit k faktu, že tihle Dáni ho (Yacht klub) prostě rozcupovali na kousky. Velký díky patří United Crusties sebrance ze realizaci tohoto setu. Ale zpět k sedmi-palci, musím přiznat, že je tohle jedna z mála desek, co mě posadila na prdel. Velkou devízou desky je neskutečně dobrej zvuk !!!!!!, tak kvalitně nahranou desku jsem dlouho neslyšel. Po zapnutí první strany se okamžitě, přesouváte v čase o 20 let zpátky a automaticky se vám vybaví kapely jako Poison Idea, Die Kreutzen nebo klasika v podání Septic Death. Osmdesátý léta jako vyšitý. Hodně zajímavá deska po všech stránkách, navýsost povedenej obal. Co víc si přát ??? Snad jen další nahrávky téhle neskutečně strhující kapely. Deska je prvním produktem nového dánského labelu Spild af vinyl, což je label Tua zpěváka a zároveň kytaristy kapely. Tue připravuje 7way split EP s kapelama z K-town. Těžte se !!! (Mr.Slap it Down)
(Spild af vinyl, Asminderodgade 4 stth, 2200 KBH N, Denmark)

Více na old.czechcore.cz
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.