Youtube
Přivezeme vzrušení, dělobuchy a nenávist. Vaši neonacisté
17.09.2011 01:07 161crew
Obrázek

Dlouhodobě neutěšená ekonomická i bezpečnostní situace ve Šluknovském výběžku vygradovala v otevřený konflikt mezi bílou majoritou a romskou menšinou. Rámuje ji neschopnost lokálních politiků i regionálních osobností, ale také absence politické síly, která by oprávněnou frustraci a nespokojenost obyvatel dokázala civilizovaně zpracovat a nalézt rozumné řešení.

Namísto vzniku rovnoprávné struktury, která dokáže efektivně čelit daleko horším situacím, než je ta, která nyní vyhřezla v nejsevernější výspě Čech, se místní společnost ponořila do rasistických projevů. Pokud doposud stály za xenofobními útoky téměř výhradně neonacisté a další programově rasistické skupiny, nyní došlo v této části Čech ke zlomu. Do ulici vyrazili i bežní občané různých věkových kategorií s neskrývanou chutí, vyřídit si to s domnělými viníky po svém.

Atmosféru dokresluje okazálý nezájem současné vlády, ale i opozice. Nikdo si na horkém šluknovském bramboru nechce pálit vlastní prsty, politické body tyto problémy nepřinesou a tak se nekorunovaným králem protestů stává usvědčený podvodník Lukáš Kohout.

Varnsdorfská radnice se po sobotních událostech snaží účelově hájit své občany, když v tiskové zprávě přímo tvrdí, že "Následný pochod městem byl řízen přítomnými provokatéry a extrémisty, kteří zkušeně použili varnsdorfské občany jako lidské štíty"

Mystifikuje i ministr vnitra Kubice, když tvrdí, že se zapojili pouze pravicoví extrémisté. Zda se v případě Kubiceho, který sám události viděl z bezprostřední blízkosti, jedná o záměrné šíření dezinformací, či o poruchu zraku, je otázkou. Každopádně aktivní účast místních občanů během spontánního pochodu k romské ubytovně jednoduše nešlo přehlédnout.

Jen tak si trochu bouchnout

Náladu místních dobře dokresluje video, zveřejněné serverem romea.cz , kde můžeme několikrát zaslechnout obligátní rasistické pokřiky, stejně jako výzvy k zahájení druhého Janova. Neonacisté pak v samotném davu tvořili pouze méně četnou, ale o to více viditelnou část. Jejich hlavní role přišla především po odchodu z náměstí, kdy se - již převlečení a zamaskovaní - postavili do čela průvodu. Po příchodu před policejní kordon, který přehrazoval cestu k ubytovně Sport, takřka ihned začali s provokacemi. Policejní zásah pár okamžiků poté asi překvapil málokoho.
V tomto momentě se však značná část výtržníků, která se v podobné situaci ostatně neocitla poprvé, dala na ústup. Na místě tak zanechala převážně překvapené místní občany, jež podle očitých svědků ve výsledku tvořili hlavní podíl z čísla v policejní kolence zadržených. Řada z nich si po zásahu jízdní policie odnesla modřiny a narůstající pocit křivdy. I přesto však svůj díl viny nesou i místní. V rasistickém pochodu na romskou ubytovnou se přece neocitli náhodou.

Druhé dějství nastalo před ubytovnou u kostela v ulici TGM, část davu se opět pokusila dostat k této ubytovně, ale policie je v několika vlnách postupně rozehnala.

Teleskopický obušek - nutná výbava na neonacistickou demonstraci

A jaké že vlastně nabízejí řešení obdivovatelé Hitlerovi Třetí říše nebo třetiřadá politická reprezentace typu „dělnického“ Vandase? Lze očekávat východisko od člověka, který začal politickou kariéru s protiněmeckými šovinisty z Klubu českého pohraničí, aby v krátkém čase otočil, spojil se s českými neonacisty, které nechal pro změnu na holičkách po policejních raziích? Od člověka, který v současnosti hledá politickou spásu ve spolupráci s krajně nacionalistickou Nationaldemokratische Partei Deutschlands a společné sní o začlenění Sudet do budoucí Velkoněmecké říše?


Samotnými neonacisty opovrhovaný Vandas jim přesto tento víkend posloužil jako krytí pro činnost, kterou mají tito rasističní násilníci nejraději. Ukazování vlastní síly na slabších a nejlépe bezbranných, spojené s absolutní nenávistí, která se nezastaví ani před zabíjením těch nejmenších. Ukázali to ve Vítkově, nyní by to rádi zopakovali třeba ve Varnsdorfu. Když nemohou vymlátit nebo zapálit otlučenou ubytovnu, ve které přebývají kromě možných pachatelů kriminální činnosti i rodiny s malými dětmi, nepohrdnou potyčkami s policií. V nich je rádi podpoří i neonacističtí "chuligáni" - uvozevky jsou v případě ekip jako je Kladno nebo "severočeská koalice" opravdu namístě. Co na tom, že řada z těch, kteří pod okny domů kříčí „Cikáni do práce!“ také nepracuje a stojí s nimi v řadě na sociální dávky, a jejich kriminální rejstřík je v některých případech bohatší. Oni jsou ale přece bílí, což může být také jediným zdrojem jejich hrdosti!

Potkali se ve Varnsdorfu

Nyní nabízíme možnost seznámit se podrobněji s částí neonacistů, kteří se do rasistických nepokojů zapojili. Většina z nich aktivně vystupovala během výtržností. Záleží na každém, zda se příště rozhodne stát s těmito lidmi v jedné řadě, pokud si opět zajedou do vašeho města za svou oblíbenou zábavou.

U Mandavy se nezapomněly ukázat i staré známé firmy. Ve výřezu nahoře Pavel "Kevin" Petrů z neonacistické kapely Hlas Krve, pod ním Jiří Tůma - kamarád vítkovských žhářů, vedle Kevina se nachází Tadeáš "Dalimil" Svoboda z nefunkčních Autonomních nacionalistů, pod ním Miroslav Baroš, aktivní již z dob Blooad and Honour Praha, vedle Lukáš Stoupa z NO Karlovy Vary a konečně "chuligán-taxikář" Milan Cihlář.

Pavel „Kevin“ Petrů
Dlouholetý neonacista ze západních Čech, baskytarista hudební skupiny Hlas Krve, člen Národního odporu Krušnohoří. V dobách těsné spolupráce Dělnické strany s neonacisty za ní kandidoval v parlamentních volbách. Účastnil se i pokusů pogromy v litvínovském Janově a v Přerově. V článku „Rogel opäť na scéne“ ho můžete vidět pózovat se zpěvákem Rasťo Rogelem slovenské skupiny Juden Mord.

Pavel Petrů vedený spoluhráčem z Hlasu Krve Michalem Kurákem a s hákovým křížem na krku, na levo s tetováním SS

 

Jiří "Tumis" Tůma
Veterán neonacistické scény, původem z Jeseníku, dnes se vyskytuje spíše v Praze. Trestán, v souvislosti s neonacistickými aktivitami byl i ve vězení. Byl členem Ochranných sborů DS (pokusu o ozbrojené milice strany), zúčastňuje se pravidelně všech významných akcí. Nechyběl v Janově ani v Přerově. Při odvolacím přelíčením s vítkovskými žháři osobně podpořil obviněného Davida Vaculíka. Podle informací justice byl Tůma za svého pobytu ve vězení v korespondenčním styku právě s Vaculíkem a vyměňovali si dopisy s myšlenkami, že je potřeba "udělat pořádnou akci". Svým entusiasmem a uvažováním "nemám co ztratit" je poměrně nebezpečný.

Tůma společně s dalším významným neonacistou Lukášem Stoupou (vlevo) během zásahu policie ve Varnsdorfu

Lukáš Stoupa
Osmatřicetiletý neonacista z Klášterce nad Ohří. Lokální vůdce Národního odporu Karlovy Vary, v devadesátých letech se společně s členy kapely Hlas Krve podílel na napadením šestnáctiletého romského chlapce – v Chomutově ho zmlátili baseballovými pálkami a kopanci do břicha mu způsobili těžké vnitřní zranění. Lukáš Stoupa je v současnosti důležitým spojovacím článkem mezi českou a německou neonacistickou scénou.

Lukáš Stoupa na fotografii z letošního jara při jednání s NPD, německými nacionalisty, kteří by rádi viděli Sudety opět německé. Zleva: Udo Voigt (předseda NPD), Tomáš Vandas (předseda DSSS), Jiří Štěpánek (místopředseda DSSS), Stoupa a Patrik Vondrák.

Ve Varnsdorfu nechyběla sestava AN Kladno, doplněná o mladé kladenské "chuligány". Zatímco Michal Glas zůstal po skončení Vandasova projevu raději v ústraní, zbytek party nemohl chybět u riotů. Zleva: Zdeněk Kordule, Tomáš Hlaváček a Zdeněk Jirásek.

Neonacistický tzv. Black block převážně v podání neonacistů z Liberce.


 

Ostatní články Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   
PŘIHLÁŠENÍ

 

Registrovat uživatele
Zapomenuté heslo

Vstup do administrace
GDPR

 
HLEDÁNÍ A MAIL LIST

search
mailing list


 
HEY I NEED YOUR HELP!

John

01.07.2020 02.07.2020

John

01.07.2020
All booking...
 
AKCE
Girlzzz voice / narozeninová párty
Girlzzz voice / narozeninová párty 22.02.2020 - 23.02.2020 ( 20:00 - 02:00 )
Teplice Božák Více informací ...
Degens, Bahratal & Vole
Degens, Bahratal & Vole 23.02.2020 - 23.02.2020 ( 20:00 )
Brno Bajkazyl Brno Více informací ...
The Eye Of Time (FR) + Moving Spaces
The Eye Of Time (FR) + Moving Spaces 25.02.2020 - 25.02.2020 ( 19:00 - 22:00 )
Brno | Sibiř Více informací ...
HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2
HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2 28.02.2020 - 28.02.2020 ( 20:00 - 03:00 )
Polná u Jihlavy, Polenský klub Více informací ...
Led By Fear (RUS) & Kutya Harap (CZ) & Prisoners Of War (CZ)
Led By Fear (RUS) & Kutya Harap (CZ) & Prisoners Of War (CZ) 28.02.2020 - 28.02.2020 ( 20:00 - 22:00 )
Olomouc, SF MINI Více informací ...
FVCK_KVLT + EDÚV SYN + PAST + SEKVOYE
28.02.2020 ( 20:00 )
Brno Kabinet Múz Více informací ...
La fiesta del ruido
La fiesta del ruido 29.02.2020 ( 18:00 - 22:00 )
Praha klub Orwell Více informací ...
Zobrazit všechny akce
 
POSLEDNÍ GALERIE
OUT OF PHASE, Praha - OrWell, 7.2.20
11.02.2020 20:10, Siki


OČI VLKA, Praha - OrWell, 7.2.20
11.02.2020 20:09, Siki


INDOCTRINATE, Praha - OrWell, 7.2.20
11.02.2020 20:08, Siki


OUTWARD, Praha - OrWell, 7.2.20
11.02.2020 20:07, Siki


BLIND RÄTTVISA, Praha - Balada, 25.1.20
26.01.2020 20:53, Siki


JONESTOWN, Praha - Balada, 25.1.20
26.01.2020 20:52, Siki


ANGRY BRIGADE, Praha - Balada, 25.1.20
26.01.2020 20:51, Siki


 
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Michael´s Uncle + Hydrauliter – 007, Praha – 30. 11. 2019 (695)
Rozhovor se Šamanem (555)
BAHRATAL | rozhovor (550)
ROŽAVA - s/t (477)
Lada - Gattaca / Jako doma | rozhovor (473)
GATTACA - Monumenty Selhání (461)
SOULSIDE (Dischord records) | rozhovor (349)
NEJOBLÍBEĚJŠÍ ČLÁNKY
Baptists | rozhovor
Empty Hall Of Fame - Minuty ticha
Jiří Šimeček - Praha Calling
Braňo Alex ‎– This Is Punkrock From Transylvania
UNKILLED WORKER - Prisoner’s Dilemma / Contusion Unit
Michael´s Uncle + Hydrauliter – 007, Praha – 30. 11. 2019
GATTACA - Monumenty Selhání
 
POSLEDNÍ REAKCE
 
SOUTĚŽ
V tuto chvíli není vypsaná soutěž.
 

TOPlist
   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2020 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.