Youtube
RAMBO, AMBROSIA - 15. 1. 2003 @ 007, PRAHA (by Jindra)
16.01.2003 22:15
Na tenhle koncert sem se těšil jak malej kluk, protože ho předcházely zvěsti o nezapomenutelném zážitku…
Původně měli hrát místo Ambrosie tepličtí X-Wing, ale z (pro mě) neznámých důvodů tomu tak nebylo, i když TPHC crew tvořila značnou část publika (možná to bylo taky tím, že spolupořádali tenhle koncert :) Tak teda do toho… Ambrosia začala něco kolem devátý hodiny večerní a já sem byl zvědavej, jestli se jejich styl někam posunul. Nic, nuda. Bohužel český metal/hc poněkud zaostává za svými kolegy z jiných evropských zemí. Je sice fakt, že takových kapel je u nás opravdu málo, ale (až na výjimky, jakými jsou například Kevorkian) žádná sláva. Abych jim na druhou stranu nekřivdil - možná, že kvůli časový tísni nebo co já vim, přišli na plac a hned začali hrát. Prostě žádný domluvy se zvukařem a podobný rutinní záležitosti. Taky je dost možný, že už to bylo hotový, přeci jen sem přišel tak dvacet minut před začátkem. Jistý je, že to měli moc nahlas a slyšet byli jen bicí, zpěv a jakýsi zvuky, který připomínaly kytary na stokrát kopírovaný kazetě. Prostě zvuk totálně na hovno (pro metal).
Dost bylo pomluv a jdeme na hvězdy večera Rambiče. První co mě praštilo do očí byli jejich dva členové - basák, drobná malá postava, ale dlouhý vous a vlasy (připomíná známou postavičku český jungle scény MC Špínu zamlada, to jen pro představu). Zato zpěvák, dvoumetrový pokérovaný hromotluk s dredatou palicí. Čekal sem co se bude dít, když si spojím nezapomenutelný zážitek a jejich rozcvičku před vystoupením. Představili se nám jako japonci a hned první vál (z jejich stejnojmennýho alba) "Wall of death the system" všechny rozpumpoval a to tak, že se pomalu, ale jistě rozpoutávalo peklo a zvěsti o zvěrstvu na jejich koncertu se začali plnit. Samozřejmě, kdo jiný by se mohl o tahle brutality starat, než tepličáci (holt my pražáci sme sračky - tím nechci říct, že by se nezúčastnili i místní, ale musí všichni uznat, že by tomu tak nebylo bez přičinění už mnohokrát zmiňovaných severočechů). Takže amíci/japonci odsypávali v oldskůl/thrash tempu a sedmička vařila. Zas tak plno, jak by se mohlo na první pohled zdát nebylo, prostě klasická návštěva na 007 hardcore. Rambo zahráli snad všechny vály z posledního alba na 625, kdo nemá - hlupák je (tohle spousty lidí napravovalo, protože každej druhej si nesl spokojeně tenhle vinyl). Neopomněli na vzkaz pro strážce zákona "fight cops, kill cops, A.C.A.B!", ani na strejčky a skej?áky. Ještě sem na vlastní oči nikdy neviděl takovej moshpit jako na Rambo, tohle je u nás v Praze prostě často nevídaný… Kdo tam nebyl, nech? začne litovat!
12týho ledna sem ze svýho programu vypustil, protože sem se pár dní předem dozvěděl, že Alamogordo nepřijedou. 15týho se mi hluboce vrylo do paměti a do konce života se to jen tak nesmaže. Jeden skvělej koncert je za náma a hned nás čeká další - 31. ledna opět na strahovský sedmičce to budou Narziss a v únoru další… hurá, je tu nový rok.
  
Jindra

Více na old.czechcore.cz
Recenze Koncerty Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2022 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.