Youtube
REIGNING SOUND - Time Bomb High School
17.09.2010 17:44 Banan
Obrázek
Tak nějak jsem tušil, že to bude dobrý. Bylo pondělní odpoledne, ale já měl neodbytný pocit, že je ještě víkend. Nacházel jsem se ve zvláštním zpomaleném režimu, pořád jsem se trochu vzpamatovával ze sobotní akce a v neposlední řadě se mi nechtělo zpátky do Prahy. A tak jsem seděl v novém skladu u M5, pil kafe a hrabal se v deskách. Venku pršelo a mě bylo fajn. Vzpoměl jsem si na dobu, kdy pro mě byla podobná návštěva absolutním svátkem a nějak se to na mě zase přeneslo. Cítil jsem se mladší. Ale jen na chvilku. Pak vyhrál sentiment.

Velký podíl na tom měla i deska, kterou jsem právě dal na gramofon. Matně jsem si vzpoměl, že jedno lp Reigning Sound jsem už kdysi slyšel. Líbilo se mi, ale než jsem stačil zareagovat, koupil si ho Jabčák, další expert na nostalgickou náladu. Teď jsem tedy dostal druhou šanci a navíc jako bonus i parádní kulisu. Lehce ospalej a plačtivej podvečer uprostřed desek a příjemný povídání s někým, koho znám už půlku života. Trochu mi to přišlo, jakoby se zastavil čas, hlavně ve chvílích, kdy jsme mlčeli a nebylo to trapný. Úplně naplno mi to došlo až teď, kdy doma posloucham tu samou desku, jako hrála v tom skladu. Na její zadní straně je fotka normálně vypadajících chlápků, kterým táhne na čtyřicet a muzika je okouzlující garage punk s trochou blues a zvláštně ležérní náladou. Jakoby přesně věděli co a jak chtějí říct a tak za sebe skládají tóny a slova s takovou lehkostí a grácií, že vás to úplně odzbrojí. Nikde ani známky po tolik obvyklé afektovanosti, ale na druhou stranu je tahle deska všechno možné, jenom ne unylá a ospalá. Reigning Sound prostě našli dokonalou rovnováhu mezi skvělými melodiemi, barovou ležérností a punkovou energií a mám opravdu neodbytný pocit, že jim to nedalo vůbec žádnou práci. Písničky mají úžasný švih a doslova jiskří statickou elektřinou, zvláště, když se do toho kapela trochu opře. To mě pak vždycky napadne srovnání s Detroit Cobras nebo Radio Birdman, ti mají podobně elektrizující efekt a cit pro totální hity, jež nejsou zatíženy žádnou lacinou podbízivostí. Reigning Sound mají navíc neuvěřitelný dar pojmenovávat věci, které si většinou nesete hodně hluboko uvnitř a ještě navíc způsobem, který umí léčit bolavou duši. Vím, že jste o téhle kapele asi nikdy neslyšeli, ale zkuste si ji prosím poslechnout, fakt nebudete litovat.

http://www.myspace.com/reigningsoundfans
Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.