Youtube
RIGHT IDEA - Right Way 7
21.07.2010 18:10 Pavel
Obrázek

Přiznám se že už mě moc nebaví pořád dokola číst všechny ty hezky a emotivně napsaný recenze na desky, ve kterých já osobně mám mnohdy problém najít to hlavní: a sice informaci o tom jak deska zní, jak vlastně hraje ta nebo ona kapela… Dost možná je to ale taky způsobený faktem, že v poslední době se tu objevujou z velký části právě recenze na počiny kapel, který s tím co pro mě hardcore vždycky znamenal maj (minimálně po hudební stránce) pramálo společnýho…A je dost možný že právě tohle byl pro mě ten největší impuls napsat těchhle pár řádků…

RIGHT IDEA jsou čtyři straight edge kluci z Clevelandu v americkém státě Ohio. Jejich hudba, texty a vlastně i obal týhle desky rozhodně nepřináší nic novýho. Všechno už tu bylo, tu v lepším, jindy zase v horším podání. Měli jsme možnost vidět a slyšet spousty kapel, který pokračujou v tom co před bezmála čtvrtstoletím odstartovali Youth of Today a jim podobní… a Right Idea jsou v roce 2010 jednou z nich a já bych řekl, že rozhodně patří k tomu lepšímu..

Totální retro po všech stránkách, přímočarý, polopatický a lehce klišé texty při jejichž čtení člověk nemůže nevzpomenout na Bold, zpěv ala Dan O‘Mahoney v dobách No For An Answer, celková atmosféra ranných Uniform Choice a v neposlední řadě třídílný složený obal plný koncertních fotek, který dá zase vzpomenout na zlatou éru holandského Commitment records… To všechno dělá ze zatím posledního počinu sympatického polského labelu Refuse records důstojnýho zástupce tohohle nesmrtelnýho stylu.

Jo a na každý straně tohohle průhledně modrýho sedmipalce najdeš po čtyřech zářezech.

Right Idea jsou právě na evropským turné, v jehož rámci odehrají i dva koncerty v Čechách. V neděli 25.7. ve Fluff party stanu na letišti v Rokycanech a o dne později, v pondělí na strahovský sedmičce společně s Unrestrained, The River Card, Nine Eleven, Regres, Ruined Families a Rearranged. Tenhle after fluff maraton začne zcela mimořádně už krátce po čtvrtý hodině odpoledne!


Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.