Youtube
Radiation
24.05.2010 12:06 Marek Rybenský
Obrázek

(Randal recs a Biosfere recs)

Uh! Thrash! Tahle nahrávka má docela bordelovej zvuk. K smrti nemám rád ten čistej sterilní zvuk u mnoha vymakaných thrash metal kapel. Sakra, pořád mám v oblibě dema Sodom , Hell awaits od Slayer nebo různé nahrávky od Hellhammer. Miluju tu pravěkou nekonvenční primitivnost a dravost, propojenou se špinavým zvukem. Před příchodem nového věku thrash metal virtuózů, tahle hlučná forma, naprosto seděla  k tomu to druhu metalu. Stokrát raději si poslechnu jednoduchý obyčejný thrash, podaný s nadšením, než překombinovaný opus, dosahující kvalit České filharmonie. Možná je to tím, že když jsem dospíval, tak thrash – death- black metal byl především o té spontánnosti, hluku a hnusu, takže pro moji osobu je tohle spíše plus.
Tahle Baratislavská partička tvoří úderné -  rychlé – old school thrash death metalové válce, doprovázené mírně zhallovaným zpěvem, kde barva zpěvu zůstává zachována, takže zpěv zní dostatečně zle a zároveň důvěryhodně. Texty zapadají do klasického – válka, chlast, společnost, což přinejmenším nemůže urazit. Sice bych uvítal  texty i zpěv pouze v rodném jazyce, myslím, že celková koncepce by se stala přirozenější a také nejsem zastáncem názoru, že pouze a jen angličtina je pro metal to pravé ořechové..
Nástroje se na několika úsecích neúplně scházejí ( ?) – že by špatný mix (?), nahrávka tak místy zní poněkud nesehraně. Holt je to demo, které by mělo především sloužit kapele jako nějaké vodítko. Tyhle nedostatky jsou více méně pro demo omluvitelné. Osm válců, včetně „Outbreak of Evil“ od legendárních  thrash metalových mírotvorců Sodom. Old school! Z jejich vlastní tvorby bych na špici vytáhl šestý song nesoucí název Padlý voják, ten má hitové ambice, pak rozhodně třetí válec Zhnitý svet  je velice dobrý, hodně úderný s dobře posazeným zpěvem.

Jsou hudební styly, kterým přemrštěná touha přijít s něčím novým naprosto škodí a thrash mezi ně rozhodně patří. Thrash má být dle mě dravej ne nudnej, a to Radiation rozhodně splňuje. Jen tak dál. Uh!

Demo bylo vydáno ve spolupráci kapely s labely: Randal recs a Biosfere recs.

Kontakt a mp3: http://www.myspace.com/nuklearnaskaza

Recenze Desky Reakce (0) | Zobrazit všechny články ...

   Web-Stranky.cz afa svoboda zvirat kids and heroes diycore 007 strahov nightmare malarie dayafter evidence nzdm thor steinar ism marast CSAF Cult Burger Shitrecords Periferia gasmask sxhc

© 2021 Czechcore.cz | Scripted by Sonic (www.neziskovky.com) | Design concept by Max

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.